Sports
Citi sporta veidi

Prokopčuka pirmo reizi Rīgas maratonā skries klasisko distanci0


Jeļena Prokopčuka (no labās) un pasaules rekordiste maratonā Pola Redklifa piedalās Rīgas maratonam veltītā preses konferencē.
Jeļena Prokopčuka (no labās) un pasaules rekordiste maratonā Pola Redklifa piedalās Rīgas maratonam veltītā preses konferencē.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas titulētākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka maijā “tet” Rīgas maratonā pirmo reizi šajās sacensībās skries klasisko maratona distanci – 42,195 kilometrus.

Šogad Rīgas maratons un ar to saistītie pasākumi norisināsies 18. un 19.maijā.

“Man ir liels pagodinājums atgriezties starptautiskajā maratonu apritē, skrienot savā mājas trasē Latvijā. Tas ir katra sportista sapnis – skriet pasaules līmeņa maratonā kopā ar labākajiem skrējējiem, vienlaikus saņemot nedalītu līdzjutēju atbalstu, kā tas parasti notiek Rīgā,” piektdien preses konferencē stāstīja Prokopčuka.

Līdz šim viņa Rīgā skrējusi tikai pusmaratona distanci, uzstādot arī patreizējo “tet” Rīgas maratona pusmaratona distances rekordu sievietēm ar rezultātu viena stunda desmit minūtes un 27 sekundes.

Tāpat savu dalību maratonā apstiprinājis Valērijs Žolnerovičs, kurš tieši Rīgā ir uzstādījis valsts rekordu.

“Pasaulē, kas ir piesātināta ar dažādu distanču skrējieniem un maratoniem, skrējēji un aktīva dzīvesveida piekritēji arvien aktīvāk meklē vēl neiepazītus pilsētu maratonus ar savu unikālo stāstu. Rīgai šāds stāsts ir. Kļūstot par reģiona vadošo skriešanas notikumu laikā, kad lielie maratoni ir praktiski nepieejami lielā pieprasījuma dēļ, kā arī iegūstot augstāko IAAF kvalitātes zīmi, “tet” Rīgas maratons jau paguvis sev pievērst pasaules skriešanas sabiedrības uzmanību,” norāda pasaules rekordiste maratonā Pola Redklifa, kura arī piedalījās preses konferencē.

“IAAF Zelta kvalitātes zīme ir garants, ka Rīgā ikviens gūs jaunu pieredzi, ka organizatori būs padomājuši gan par augstvērtīgiem sportiskiem rezultātiem, gan neaizmirstamu pieredzi skrējējiem un līdzjutējiem.

Esmu pārliecināta, ka prasmīgi izmantojot “Gold Label” starptautiskajā tirgū, “tet” Rīgas maratonam viss vēl priekšā,” sprieda skriešanas zvaigzne.

Saistītie raksti

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Iepriekš tas nesa “Nordea” vārdu, taču pēdējo piecu gadu maratona ģenerālsponsors ir “Lattelecom”, kas kopš 2008.gada bija pasākuma stratēģiskais partneris. Tā kā “Lattelecom” ir mainījis savu identitāti uz “tet”, tad tāds titulnosaukums tagad būs arī Rīgas maratonam.

Pagājušajā gadā Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) apstiprināja Rīgas maratona atbilstību prestižajai Zelta kvalitātes zīmei. Zelta zīmē maratons pirmoreiz noritēs jau šogad, kļūstot par vienīgo maratonu Ziemeļeiropā, kas jebkad iekļauts pasaules prestižāko maratonu līgā kopā ar tādiem maratoniem kā Berlīnes, Tokijas, Londonas, Bostonas, Ņujorkas, Prāgas un citiem.

LA.lv