×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Prokremliskie kaujinieki uzbrukuši Doņeckas apgabala pilsētai (12)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Prokremliskie kaujinieki uzbrukuši Doņeckas apgabala Vuhļehirskas pilsētai, triecienā izmantojot tankus, piektdien pavēstīja Ukrainas amatpersonas. Cīņas par pilsētu turpinās.

Tiesa gan, amatpersonas par kauju gaitu un iznākumu sniedz atšķirīgas versijas.

Tā bataljona “Donbass” komandieris un Ukrainas parlamenta deputāts Semens Semenčenko vēsta, ka kaujinieki ieņēmuši lielāko pilsētas daļu un ka valdības spēkiem izdevies noturēt vien dažus atbalsta punktus.

Savukārt Ukrainas parlamenta deputāts Antons Heraščenko paziņojis, ka valdības spēkiem uzbrukumu izdevies atvairīt.

“Vuhļehirsku kontrolē teroristi,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Semenčenko. “Daži mūsu atbalsta punkti vēl turas. Uzbrukums notika vakar, pēc artilērijas apšaudes pretterorisma operācijas spēku pozīcijām tika dots trieciens ar tankiem,” teikts paziņojumā.

Vairāku nedēļu laikā kaujinieku vienības iefiltrējušās pilsētā, izliekoties par mierīgajiem iedzīvotājiem, un uzbrukušas no aizmugures, norādīja komandieris.

Vuhļehirskā atrodas ienaidnieka bruņutehnika, dzīvojamos namos izvietotas snaiperu pozīcijas, pilsēta aktīvi tiek nocietināta, atzina Semenčenko.

“Debaļcevē darbojas pretinieka diversiju grupa, pamatmērķis – mūsu bruņutehnikas un zaldātu iznīcināšana. Pilsētu pastāvīgi apšauda “gradi” un mīnmetēji,” viņš raksta.

Atrasties atklātā vietā ilgāk par desmit minūtēm nav iespējams, jo notiek pastāvīgas apšaudes. Ienaidnieks aktivizējis centienus no teroristu organizācijas “Luhanskas tautas republika” pozīciju puses “nogriezt” Debaļceves izvirzījumu.

“Situācija ir saspringta, bet pilnībā tiek kontrolēta. Ir pietiekami daudz spēka un līdzekļu, lai pretiniekam dotu triecienu. Cīņas gars – augsts,” paziņoja Semenčenko.

Jau pēc Semenčenko ieraksta parādīšanās sociālajā tīklā “Facebook” Ukrainas parlamenta deputāts Antons Heraščenko paziņoja, ka Vuhļehirsku tomēr kontrolē Ukrainas karavīri.

“Runāju ar Doņeckas milicijas priekšnieku Vjačeslavu Abroskinu un milicijas bataljona “Svitjaz” puišiem par situāciju Vuhļehirskas-Debaļceves rajonā. Vuhļehirska un Debaļceve ir mūsu,” sociālajā tīklā paziņoja deputāts.

“Vakar dienas otrajā pusē teroristu grupējumi uzbruka Vuhļehirskai un pat iegāja vienā no šīs pilsētiņas nomalēm. Bet vakarā precīzu artilērijas triecienu un mūsu tankistu drosmīgu manevru rezultātā ienaidnieks tika apturēts. Kaujas turpinās Vuhļehirskas nomalē Jenakijives virzienā. Tur aizsardzību varonīgi tur Ukrainas Bruņoto spēku 13.teritoriālais bataljons.”

“Pašā Debaļcevē pilsētas centru kontrolē milicijas īpašo uzdevumu bataljons “Svitjaz”,” norādīja deputāts.

“Pretterorisma operācijas štābs un Ģenerālštābs pilnībā ir informēti par situāciju ap Vuhļehirsku, un viņiem ir jāpieņem visi nepieciešamie lēmumi, lai efektīvi atvairītu uzbrukumus un nodrošinātu Vuhļehirskas iecirkņa aizsardzību. Pēc Doņeckas lidostas zaudēšanas mūsu armijas goda lieta ir aizstāvēt Vuhļehirsku un Debaļcevi no ienaidnieka uzbrukuma, kura spēki turklāt nav bezgalīgi,” uzsvēra deputāts.

Kā pirmdien ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos šobrīd atrodas 12 000 Krievijas karavīru.
Atbilstoši vēstnieka teiktajam Austrumukrainā ir arī 235 Krievijas tanki, 720 bruņutransportieri un 263 artilērijas sistēmas.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. jau skaidrs ka negritosa atbastitajiem ukru nacistiem bus jaatbild par noziegumiem.

  2. pirmkārt ne uzbruka, bet atsita no ukru armijas ienemto Donbasa pilsētu,otrkārt-UGĻRGORSKU,nevis kaut kādu Vuhļekirsku…ko tik neizdomā.

  3. Kur tad Porošeno paziņojumi par armijas kaujasspēju atjaunošanu , ja zaudēta Doņeckas lidosta? Lai sūta uz fronti Jaceņuku , Goismanu ,Turčinovu un līdzīgos “ukraiņus”.

  4. Dr.ng n.ch Kiiv.

  5. Tie nav nekādi “prokremliskie kaujinieki”, tie ir Krievu armijas sastāvdaļa.

  6. Melplushkans no "Draugiem" Atbildēt

    Pie mums gan atbalsta Putleru, jo esam taa pakalpinu projekts prieks vieteejo vientiesu pratu cakaresanas un kontroles. Pie mums speciaali tiek uztureeta un lobeeta Kremla propagandas trollu brigaade, kas liek rakstus un skalo smadzenes, aprej oponentus komentaaros. Bet muusu cenzori, admini, savukaart, tiem piespeelee, gan blokeejot citaadi domajoso rakstus, gan uz laiku pasus, kas atlaujas iebilst trolliem, liidziigi kaa pret preterorisma akcijas daliibniekiem prokremliskie polici, atrodam iemeslus..

  7. Labak pastastiet par jaunu katlu Debalcevo.

Draugiem Facebook Twitter Google+