×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Prokrieviskie aktīvisti pasludina “Doņeckas republiku” (5)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Prokrieviskie aktīvisti Doņeckas apgabala valsts administrācijas ēkā ieņēmuši prezidiju un pasludinājuši par Doņeckas tautas republikas izveidi.

Doņeckas apgabala padomes deputāti, kuri paziņojuši par republikas izveidi, pavēstīja par Doņeckas apgabala iekļaušanu Krievijas sastāvā, kā arī lūguši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ievest pagaidu miera uzturēšanas spēkus.

Patlaban aptuveni tūkstotis cilvēku turpina atrasties līdzās ieņemtajai administrācijas ēkai. Ieeja telpās ir apjozta ar dzeloņdrātīm. Ir izveidotas aptuveni divus metrus augstas barikādes. Virs ēkas pacelts Krievijas karogs, pie nama ieejas uzturas cilvēki maskās.

Prokrieviskie aktīvisti svētdien sagrāba Doņeckas apgabala valsts administrācijas ēku.
Ukrainas mediju pārstāvjiem ieeja administrācijas ēkā ir liegta. Nama sānu ieejas apsargā milicija. Blakus ielās daļēji slēgta satiksme.

Svētdien Ukrainas austrumos notika plaši prokrieviski mītiņi. Doņeckā un Harkovā mītiņotāji ieņēma apgabalu administrācijas ēkas, bet Luhanskā – Ukrainas drošības dienesta ēku. Sākotnēji parādījās informācija, ka Luhanskā ieņemta arī valsts bankas ēka, tomēr vēlāk izrādījās, ka tas neatbilst patiesībai.

Harkovā separātisti no administrācijas ēkas pirmdien padzīti, savukārt Doņeckā pie administrācijas nama viņi izveidojuši barikādes no riepām un dzeloņstieplēm.

Ja separātisti, kas Ukrainas austrumos ieņēmuši administrāciju ēkas, tajās noturēsies 48 stundas, Ukrainā iebruks
Krievijas karaspēks, pirmdien brīdināja bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili.

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Andrijs Parubijs un Ukrainas drošības dienesta vadītājs Valentīns Naļivaičenko pirmdien dodas uz Luhansku, bet pirmais vicepremjers Vitālijs Jarema – uz
Doņecku. Iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs jau atrodas Harkovā.

Uz Doņecku dodas arī ekspremjere un lielākās valdošās koalīcijas partijas “Batkivščina” (“Tēvzeme”) līdere Jūlija Timošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tas, ko pasludina kaut kādi prokrieviski mērgļi, ir tukša skaņa.

  2. krievnacistu provokatori Atbildēt

    Pūķins mācās no Hitlera. Polītiskais bandīts !

  3. Ne jau nokļūt atpakaļ Krievijā vēlas prokrieviskie demonstranti Krievijas piesaucēju mītiņos. Viņi grib atpakaļ Padomju Savienību. Un cer, ka Putins viņiem to pasniegs uz paplātes.

  4. Kāpēc tie “aktīvisti” ir maskās? Tā parasti rīkojās teroristi un krievfašisti. Vai pareizi uzminēju?

  5. Kolonistu un viņu pēcteču naturalizācija ir bumba ar laika degli. Varbūt tagad to sapratīs arī vislielākie integrācijas fani.

Draugiem Facebook Twitter Google+