×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Prokrieviskie demonstranti sagrābuši Doņeckas prokuratūras ēku (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A pro-Russian activist calls to storm the prosecutor's office in the eastern Ukrainian city of Donetsk on March 16, 2014. The protesters on March 16 stormed the local headquarters of Ukraine's SBU security services and the prosecutor's office in the flashpoint eastern city. Protesters, demanding the release of their self-appointed "governor," attacked the two buildings without meeting much opposition from police, the reporter said. AFP PHOTO/ ALEXANDER KHUDOTEPLY

Doņeckā, Ukrainas austrumos, 16.martā prokrievisko demonstrantu pūlis iebrucis apgabala prokuratūrā. Viņi pieprasa, lai no ieslodzījuma tiek atbrīvots sevi par apgabala gubernatoru pasludinājušais Pāvels Gubarjovs.

Mītiņotāji pie prokuratūras ēkas sauc: “Krievija!”, “Gubarjovs!”, “Berkuts!”, “Milicija ar tautu!”.

Pie mītiņotājiem bija iznācis apgabala prokurors Nikolajs Frantovskis, kurš mēģināja sapulcējušos uzrunāt, bet tika pārkliegts.

Protestētāji norāva un izmeta Ukrainas karogu, kas atradās ēkas vestibilā.

Protestētāji tagad nolēmuši ieņemt arī Ukrainas Drošības dienesta Doņeckas apgabala ēku.

Prokrieviskā mītiņa organizētāji aicinājuši demonstrantus ielenkt namu. Šobrīd to apsargā miliči ķiverēs un ar vairogiem.

Demonstrantu galvenā prasība ir Gubarjova atbrīvošana. Gubarjovu Kijevas tiesa arestējusi uz diviem mēnešiem.

1.martā Doņeckas mītiņš Gubarjovu ievēlēja par “tautas gubernatoru”. Tad Gubarjovs pieprasīja, lai viņam pakļaujas visas apgabala varasiestādes.

Likumsagi Gubarjovu arestēja pēc tam, kad divas reizes protestētāji bija ieņēmuši apgabala valsts administrācijas ēku un pēc aicinājumiem atdalīt Doņecku no Ukrainas. Gubarjovs tiek turēts aizdomās par masu nekārtību organizēšanu un separātismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nāvi Krievijai ! Atbildēt

    Ukrainas atteikšanās no kodolieročiem bija kļūda.

Draugiem Facebook Twitter Google+