×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Prokrieviskie separātisti Ukrainā piekrīt pārtraukt uguni uz trīs dienām (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas atbalstītie separātisti, kas darbojas Ukrainas austrumos, piektdien piekrituši uz trīs dienām pagarināt uguns pārtraukšanu un veikt gūstekņu apmaiņu ar Kijevas varasiestādēm.

Pēc sarunām, kas notika Doņeckā, separātistu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas “premjerministrs” Aleksandrs Borodajs piebilda, ka, iespējams, drīzumā tiks atbrīvoti arī prokrievisko kaujinieku gūstā esošie četri Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji.

Kā ziņots, iepriekš piektdien par gatavību uz 72 stundām pagarināt vienpusēji izsludināto uguns pārtraukšanu, kuras termiņš beidzas piektdienas vakarā, pavēstīja arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Par to Porošenko paziņoja neilgi pēc asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES).

20.jūnijā Porošenko deva pavēli nedēļu pārtraukt uguni visiem Ukrainas militārajiem formējumiem, kas valsts austrumos cīnās pret Maskavas atbalstīto vietējo prokrievisko separātistu un krievu algotņu bandām.

Uguns pārtraukšana stājās spēkā 20.jūnijā plkst.22, un bija paredzēts, ka tā ilgs līdz piektdienai plkst.22.

Kā norādījis Porošenko padomnieks Jurijs Lucenko, ja neizdosies prezidenta miera plāns, būs jāizmanto plāns ”B”, kas nozīmētu teroristu iznīcināšanu.

Sīkākas ziņas par plānu “B” politiķis nevēlējās sniegt, jo šobrīd noris diplomātiskais darbs.

Prokrieviskie kaujinieki Doņeckā, tiekoties ar kontaktgrupas pārstāvjiem, solīja ievērot pamieru. Tomēr solījums netika turēts un uzbrukumi Ukrainas pretterorisma operācijas spēkiem turpinās.

Līdz šim uzbrukumos ir nogalināti vismaz 15 ukraiņu drošības spēku karavīri.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievu varonni slepj savas patiesos purnus.MORDAS

Draugiem Facebook Twitter Google+