×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievijas medija apskatnieks: “Prokrievisku prezidentu latvieši neievēlētu” (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Raimonds Vējonis (no kreisās) un "Saskaņas" līderis Nils Ušakovs 3. jūnijā brīdi pirms izšķirošā balsojuma, kurā R. Vējonis ar 55 parlamentāriešu balsīm tika ievēlēts par Valsts prezidentu.

Pēc prezidenta vēlēšanām daudzi ārvalstu mediji ziņoja, ka par jauno Latvijas valsts vadītāju ievēlēts Raimonds Vējonis, un sniedza arī nelielu ieskatu viņa biogrāfijā. Taču Krievijas radiostacija “Eho Moskvi” nupat pacentusies sagatavot padziļinātu R. Vējoņa “portretu”.

Jāpiebilst, ka atšķirībā no daudziem citiem Krievijas medijiem “Eho Moskvi” pieņemts uzskatīt par neatkarīgu un liberāli noskaņotu radiostaciju, kur regulāri tiek dots vārds Putina politiskajiem pretiniekiem. Šajā gadījumā politiskajai orientācijai gan nav tik liela nozīme, jo raidījumam “48 minūtes”, kas parasti tiek veltīts kādam ārvalstu prezidentam vai premjeram, ir drīzāk informatīvs raksturs, lai gan parādās arī atsevišķi politiski vērtējumi.

Radio pārstāvis aptaujājis cilvēkus otrās lielākās Krievijas pilsētas Sanktpēterburgas ielās, vispirms jautājot, ko viņiem izsaka vārds “Raimonds Vējonis”, bet vēlāk rādot fotogrāfiju. Lai gan daži aptaujātie izteikuši minējumus, ka tas varētu būt kāds mūziķis no Amerikas vai Bulgārijas, daļa par Vējoni jau bija dzirdējusi, īpaši uzsverot faktu, ka viņš “pa pusei ir krievs” un izsakot prognozi, ka tas varētu nākt par labu abu valstu attiecībām. Kopumā aptaujātie par Vējoni izteicās diezgan pozitīvi un kāda sieviete pat atzinās, ka politiķis viņai ļoti patīk un viņa labprāt pati atdotu par viņu savu balsi.

Tālāk seko ziņu aģentūras “RIA Novosti” apskatnieka Nikolaja Troicka sagatavots diezgan skeptisks Latvijas prezidenta apraksts: “Raimonds Vējonis ir politiķis, kurš mums spēj radīt zināmas ilūzijas. Viņš ir dzimis Pleskavā un viņa māte ir krieviete. Taču tas nebūt nenozīmē, ka Vējonis labāk izturēsies pret Krieviju. (..) Vējonis nav radikāls, viņš ir mierīgs un akurāts, bet nevajag aizmirst, ka viņš tika iecelts par aizsardzības ministru. Šajā amata latvieši nekad neliktu prokrieviski noskaņotu cilvēku un jo vairāk – nevēlētu par Valsts prezidentu. Prezidents parlamentārā republikā nemaz nenosaka politikas virzienu, viņš drīzāk ir simbols. Vējonis ir sasniedzis savu apogeju, augstāk kāpt vairs nav kur, un diez vai viņš arī vēlas to darīt. Viņu kā biologu un vides aizstāvi neuztrauc intrigas un politiskās spēles, tāpēc viņu arī ievēlēja. Klasiska kompromisa figūra. Mierīgs, cienīgs, bez īpašām ambīcijām. Visumā neatkarīgs, jo īpaši tāpēc, ka lielajā Latvijas politikā no viņa nekas nav atkarīgs.”

Raidījuma vadītāji Mihails Gusmans un Nargiza Asadova gan vairāk uzmanības veltījuši dažādām R. Vējoņa biogrāfijas šķautnēm. Īpaši daudz tiek apspriesta jaunā Latvijas prezidenta reliģiskā piederība, jo internetā viņš sevi dēvējot par “pagānu”. Žurnālisti pat izpētījuši statistiku un konstatējuši, ka Latvijā par piederīgiem pagāniem jeb dievturiem atzīts ļoti neliels skaits Latvijas iedzīvotāju. Tomēr viņi noskaidrojuši arī to, ka Vējonis nav aktīvs dievturis, jo nekādos rituālos, izņemot Jāņu svinēšanu, viņš nepiedalās. Pagānisms drīzāk raksturojot Vējoņa attieksmi pret dabu, kas kopumā atbilst viņa biologa profesijai.

Žurnālisti secinājuši, ka Vējonis par prezidentu kļuvis, pateicoties tam, ka Latvijas Satversme paredz Saeimas vēlētu prezidentu, jo viņš diez vai būtu guvis tautas atbalstu – neesot ne orators, ne līderis. Tomēr sabiedrības attieksme pret viņu esot diezgan pozitīva, un viņu varot raksturot ar amerikāņu lietoto apzīmējumu “likeable” – patīkams. Raidījuma nobeigumā tika atskaņota Latvijas himna “Dievs, svētī Latviju!”, un abi vadītāji vienojās, ka tai ir ļoti skaista melodija.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nevis neievēlēs,BET JAU IEVĒLĒJA !!!Es jau rakstīju,ka Vējonis mainījies ļooti stipri pēc ievēlēšanas !!Atkārtoju – lai kāds bija Bērziņš,bet viņš bija LATVIETIS un pie tam ar SAVU viedokli,lai slikti paustu,BET Vējonis ir mutants – krievs ,kurš ir TIEŠA seka OKUPĀCIJAI !Gēni ņems savu !Un viņš faktiski ir ar SC balsīm ietirgots pēdejā brīdī.Gan jau kaut ko sasolījis SC ,neba par brīvu velti .
  Atkal četri gadi blamāžas un valsts pirmās personas krievu val. lobēšana !!!Tapēc es neticu ne DP.ne SABam.Broka un Naudiņš esot lielāks bieds Latvijai par SC un Ušaku !
  KUR lielāks absurds ??

 2. latvieši viegli propagandējāmi Atbildēt

  tapēc tas ir bistami.
  bet gribētos ievelēt presidentu kurs saprot kas ir okupācija un nav bailes teikt ka okupācijas
  sekas vel nav likvidētas.

 3. Saeima var ievēlēt prokrievisku prezidentu

 4. Vakardienas raidījumā Viens pret vienu jaunais prezidents un ilggadējais politiķis izskatījās stipri pabāli. Jau TV uzrādītie viņa nepildītie solījumi neradīja uzticību nākotnes solījumu izpildei, Toties ne visai glīti izklausījās starptautisko notikumu apspriešanā Vējoņa uzskati par Krievijas darbību Ukrainā, aprobežojoties tikai ar notikumiem austrumos, bet nepiešķirot nekādu nozīmi Krimas anrsijai. Īpatnēja bija viņa maniere komunicējot ar pārraides vadītāju – cenšoties viņu pārkliegt. Neguvu pārliecību par mūsu valstslabāku vadīšanu.

 5. Hahaha! Un tagad aplūkojam attēlu pie raksta! 🙂

 6. Gaidu, ka Vejonis pieraadiis, ka vinjsh aizstaav latvieshu tautas un valodas intereses un nav prokrievisks!

Draugiem Facebook Twitter Google+