×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Proktoloģiskas problēmas ir katram otrajam, bet uz ārstēšanos esam kūtri

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Lāzermedicīnas klīnikas rīkotās aptaujas, kas notika proktoloģijas akcijas ietvaros, rezultāti liecina – kaut arī 46% respondentu pēdējo triju gadu laikā ir bijušas taisnās zarnas slimības vai simptomi, vairākums (68%) veselības stāvokļa uzlabošanai neko nedara. Tikai katrs trešais respondents (32%), kam pēdējo triju gadu laikā ir bijušas proktoloģiskas kaites vai simptomi, meklē palīdzību: pierakstās konsultācijai pie proktologa (33%) vai ģimenes ārsta (31%), jautā farmaceitam aptiekā (22%), apmeklē ginekologu (7%) vai izmanto netradicionālo medicīnu (7%).

86% aptaujas dalībnieku nekad nav apmeklējuši proktologu, un vairums (77%) tuvākajā nākotnē to arī neplāno darīt. Tai pašā laikā gandrīz visi aptaujas dalībnieki (92%) atzīst, ka hemoroīdu neārstēšana un novēlota diagnostika var radīt nopietnas veselības problēmas.

„Aptaujā iegūtie dati vēlreiz apliecina medicīnisko statistiku – hemoroidāla rakstura taisnās zarnas kaites vai to simptomi ir katram otrajam Eiropas, tai skaitā Latvijas, iedzīvotājam. Ne vienmēr tas nozīmē veselības stāvokļa strauju pasliktināšanos, bet gan dažādu veidu diskomfortu, kas ir pirmais slimību priekšvēstnesis un ar ko pacienti diemžēl mēdz sadzīvot, risinot problēmu paši un ne reizi nekonsultējoties ar speciālistu,” skaidro Lāzermedicīnas klīnikas Proktoloģijas nodaļas vadītājs, sertificēts ķirurgs-proktologs, Dr. med. Aigars Martinsons.

„Tomēr sabiedrības izpratnes līmenis par dažādiem ar veselību saistītiem jautājumiem pamazām pieaug. Piemēram, pērn veiktajā aptaujā atklājās, ka proktoloģisku simptomu gadījumā respondenti labāk uzticas internetam, radiem, draugiem vai farmaceitam nekā ģimenes ārstam, ginekologam vai proktologam, bet šogad medicīnisko palīdzību meklējuši 72% aptaujas dalībnieku, kam pēdējo triju gaidu laikā ir bijušas taisnās zarnas kaites vai simptomi,” secina A. Martinsons. „Apzināmies, ka vēl daudz ir jāstrādā, lai izglītotu un informētu sabiedrību gan par proktoloģijas jautājumiem, gan ārstēšanās iespējām, kas mūsdienās ir ļoti delikātas un nesāpīgas.”

Tieši tāpēc jau otro gadu pēc kārtas Lāzermedicīnas klīnika no decembra līdz februārim organizē proktoloģijas akciju, kuras ietvaros pievērš Latvijas iedzīvotāju uzmanību proktoloģijas jautājumiem, piedāvājot iespēju par īpaši zemu cenu konsultēties pie sertificētiem speciālistiem un veikt nepieciešamo ārstēšanu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējās proktoloģijas akcijas rezultātiem šoreiz ievērojami palielinājusies iedzīvotāju ieinteresētība: akcijas ietvaros pirmreizējām konsultācijām pie proktologa Lāzermedicīnas klīnikā bija pierakstījies divreiz lielāks pacientu skaits (460 pirmreizējo konsultāciju) un veikts divreiz vairāk nepieciešamo ārstēšanās procedūru (kopā 45 HeLP lāzerprocedūras un lāzeroperācijas).

Lāzermedicīnas klīnikas rīkotajā aptaujā kopā piedalījās 236 respondenti, kuru vidējais vecums ir 39,6 gadi. Aptauja notika no 2013. gada 13. decembra līdz 2014. gada 31. janvārim. Vairāk par aptaujas rezultātiem var uzzināt šeit.

Lāzermedicīnas klīnika ir modernākais lāzermedicīnas un estētikas centrs Baltijas valstīs, kas dibināts 2012. gada pavasarī. Pērnā gada septembrī Lāzermedicīnas klīnikā tika atklāta arī Dermatoloģijas nodaļa, kurā ar jaunākajām metodēm tiek diagnosticēts un ārstēts līdz pat 99% visu ādas slimību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+