×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Prokuratūra brīdina Auguli par vēršanos pret amatpersonām, kuras ziņo par iespējamiem noziegumiem (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors labklājības ministram Uldim Augulim (ZZS) nosūtījis prokurora brīdinājumu par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Kā informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga, valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” amatpersonas vērsās Valsts policijā (VP) ar iesniegumu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem pret centra filiāles “Ziedkalni” klientiem.

Labklājības ministrs 7.maijā pret šīm amatpersonām ierosinājis disciplinārlietu, jo iesniegums VP esot diskreditācijas risks valsts pārvaldei valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” un Labklājības ministrijas personā.

Veicot prokurora pārbaudi, Augulim nosūtīts brīdinājums par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Likumā teikts, ja personas rīcībā ir konstatētas likuma pārkāpuma pazīmes vai pazīmes, kas liecina par prettiesiskas darbības iespējamību, prokurors šai personai rakstveidā izsaka brīdinājumu par likuma pārkāpuma nepieļaujamību.

Prokuratūra turpmāk speciāli nesekos tam, vai ministrs ievēro likumu, jo tas nav prokuratūras kompetencē, taču, ja tiks saņemtas sūdzības par turpmākajiem iespējamiem likumpārkāpumiem, prokuratūra var attiecīgi reaģēt, norādīja Šēnberga.

Likums dod tiesības prokuratūrai ierosināt kriminālprocesus vai arī lūgt tiesībsargājošām iestādēm izvērtēt amatpersonu rīcību.

Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” vadītājs Ilgonis Leišavnieks aģentūrai LETA apstiprināja, ka disciplinārlietu Labklājības ministrija (LM) ierosinājusi pret viņu un centra juristu.

Centra vadība vērsusies VP, jo marta beigās saņēmusi anonīmu informāciju, ka, iespējams, kāds valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” klients ir seksuāli izmantots. Vispirms sūdzība pārbaudīta anonīmi, ņemot vērā, ka centrā dzīvo cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, kuri nereti mēdz sniegt nepatiesu informāciju, tomēr fakti apstiprinājušies, teica Leišavnieks. Tāpat radušās aizdomas par iespējamu darbinieku paviršu attieksmi pret saviem pienākumiem. Klienti esot lūguši darbinieku palīdzību, bet viņi nav reaģējuši.

Ņemot vērā konstatēto, aprūpes centra “Zemgale” vadība vērsusies policijā, un, tā kā aprūpes centrs ir LM padotības iestāde, ministrija par notikušo informēta.

Vēlāk saņemta informācija, ka LM pret Leišavnieku un centra juristu ierosinājusi disciplinārlietu, skaidrojot, ka iesniegums VP diskreditē ministriju. Leišavnieks sniedzis LM paskaidrojumus un lūdzis atcelt ierosināto lietu. Labklājības ministrs to izdarījis – 22.maijā.

Leišavnieks sacīja, ka šī bijusi trešā reize, kad pret viņu un konkrēto juristu LM ierosinājusi disciplinārlietu. “Visas disciplinārlietās norāda uz vienādiem pārkāpumiem, un tos gatavo viens un tas pats jurists, tāpēc, protams, man liekas, ka tas ir mērķtiecīgs darbs no Labklājības ministrijas puses,” teica aprūpes centra vadītājs.

Pirmās LM ierosinātās disciplinārlietas pret Leišavnieku beigušās ar viņam izteiktu rājienu. Centra vadītājs stāstīja, ka pirmā lieta ierosināta par viņa uzsākto pārbaudi pret filiāles “Ziedkalni” vadītāju. Pārbaudes noslēgumā filiāles vadītāju tika nolemts atbrīvot no darba un informācija par viņas pārkāpumiem arī iesniegta tiesā. Tomēr, mainoties labklājības ministriem, jaunais ministrs Augulis esot palūdzis šo lietu izbeigt, atjaunojis “Ziedkalnes” filiāles vadītāju darbā un ierosinājis disciplinārlietu pret Leišavnieku par pārbaudes sākšanu. Savukārt otrā lieta bijusi saistīta ar rājiena izteikšanu kādai citai filiāles darbiniecei.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien žurnālistiem atzina, ka vēl nav paspējusi iepazīties ar situāciju, taču noteikti to ar Auguli pārrunās.

Kā ziņots, pagājušā gada decembrī uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar novembrī pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” vadītāja Aija Petuhova.

Toreiz Leišavnieks aģentūru LETA informēja, ka disciplinārlietā tiek izvērtēta iespējama filiāles “Ziedkalne” vadītājas bezdarbība, kas saistīta ar kādu klienta pazušanas gadījumu šā gada novembrī.

Kāds Jelgavas novada Vilces pagastā esošās aprūpes centra filiāles “Ziedkalne” iemītnieks bija devies prombūtnē un pazudis, līdz policija viņu atrada. Klients pēcāk uzrakstījis sūdzību par policijas rīcību. Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, pārbaudot iestādes rīcībā esošo informāciju, tika konstatēts, ka informācija no filiāles ir nepilnīga, kas radījis aizdomas par vadītājas bezdarbību.

Patlaban Petuhova pēc LM prasības ir atjaunota amatā un turpina vadīt filiāli “Ziedkalne”, savukārt Leišavnieks VSAC vadībā ir nedaudz vairāk par gadu.

Leišavnieks VSAC “Zemgale” direktora pienākumus sāka pildīt 2013.gada 4.februārī, kad 2012.gada oktobrī iepriekšējā direktore Marta Itenberga atbrīvota no darba par pārkāpumiem vairāku iepirkumu līgumu slēgšanā, kā rezultātā iepirkumi būtiski sadārdzinājušies.

VSAC “Zemgale” ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle “Ziedkalne” atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

VSAC “Zemgale” apvieno sešas sociālās aprūpes centra filiāles – “Zemgale”, “Ziedkalne”, “Īle”, “Kauguri”, “Iecava” un “Ķīši”. Visos šajos aprūpes centros dzīvo cilvēki ar 1. vai 2.grupas invaliditāti – kopumā 937 cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, gan, ZZS vieni sū.. pēc citiem. Ja līdz rudenim vairāk neko nesastrādās, varbūt tauta aizmirsīs, ja nē, būs atkal sū..

  2. … ZZS velreiz parada savu isto seju … nu jau sak iekraties – KRITISKA DAUDZUMA – politiskie minusi rudens velesanam !

    … UN SOREIZ ELEKTORATS NEPIEMIRSIS …

Draugiem Facebook Twitter Google+