Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. novembris, 2014
Drukāt

Prokuratūra grupai uzrāda apsūdzību par izspiešanu no iespējamiem pedofiliem (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra par izspiešanu no iespējamiem pedofiliem apsūdzējusi četrus vīriešus un vienu sievieti, aģentūrai LETA pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka. Šīm personām apsūdzība uzrādīta par izspiešanu organizētā grupā.

Uz jautājumu, vai policija par izrādīto vēlmi tikties ar viltus pusaudzi varētu saukt pie atbildības no izspiešanas cietušos vīriešus, Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka policijā šobrīd turpinās pārbaudes, lai noskaidrotu arī citus noziegumus, kas netieši varētu būt saistīti ar šo lietu.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa iepriekš paziņojumā presei norādīja, ka, pēc izmeklētāju rīcībā esošās informācijas, grupa uz noziedzības ceļa stājusies pagājušā gada aprīlī un turpinājusi veikt noziegumus gandrīz pusotra gada garumā, kopā izspiežot aptuveni 20 000 eiro no 39 personām.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka upuri meklēti sociālajos tīklos, kur izveidots it kā nepilngadīgas meitenes profils. Viltus profilā ievietotā informācija liecinājusi, ka meitene vēloties nodibināt intīmas attiecības. Kad viltus profila īpašniecei izdevies nodibināt sakarus ar potenciālo upuri, sarunāta tikšanās, kas parasti notikusi nomaļās vietās. Tikšanās laikā vīriešus gan sagaidījis pārsteigums – nepilngadīgas meitenes vietā bijusi sieviete un vairāki vīrieši, kas viņu filmējuši.

Policija uzskata, ka šī grupa varētu būt iedvesmojusies no līdzīgiem gadījumiem Krievijā, kas pirms kāda laika izpelnījušies lielu popularitāti sociālajos tīklos. Atšķirība starp Latvijas un Krievijas gadījumiem bijusi tāda, ka Krievijā viss safilmētais materiāls vēlāk publicēts internetā, bet Latvijā izmantots, lai izspiestu naudu.

Valsts policija noskaidrojusi, ka kopā no 39 vīriešiem, kuri ieradās uz tikšanos, nelikumīgā veidā iegūti aptuveni 20 000 eiro. Izmeklētāju rīcībā ir informācija, ka noziegumu apmēri plānoti plašāki – personas vēlējušās iegūt vismaz 60 000 eiro.

Iespējams, grupa būtu turpinājusi savas pretlikumīgās darbības, taču vasaras beigās policija visus piecus aizdomās turētos – četrus vīriešus un vienu sievieti – aizturēja.

Aizturētā sieviete un trīs no aizturētajiem vīriešiem dzimuši 1988.gadā, bet atlikušais aizdomās turētais dzimis 1979.gadā. Agrāk neviens no viņiem policijas redzeslokā nav nonācis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pedofīlus neatklāja,bet veiksmīgi atrada pedofīlu apkrāpējus.Kādu morāli mums būt šeit mācīties?

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+