×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
19. februāris, 2017
Drukāt

Prokuratūra iesniegusi protestu saistībā ar Lindermana attaisnošanu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Prokuratūra iesniegusi protestu par prokrieviskā aktīvista Vladimira Lindermana attaisnošanu krimināllietā par dokumentu viltošanu saistībā ar partijas “13.janvāra kustība” reģistrēšanu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, prokuratūra protestu iesniedza 10.februārā, tas tika pieņemts, un lieta nodota Augstākajai tiesai.

Apgabaltiesa pērn nolēma pirmās instances notiesājošo spriedumu atcelt un taisīja jaunu spriedumu, Lindermanu un Anastasiju Visocku atzīstot par nevainīgiem pret viņiem celtajā apsūdzībā un attaisnojot.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa iepriekš nosprieda abus apsūdzētos atzīt par vainīgiem. Visockai pirmās instances tiesa piesprieda naudas sodu, kā arī piedzina no viņas valsts labā samaksu par sniegtajiem juridiskajiem pakalpojumiem. Arī Lindermanam iepriekš šajā lietā tika piespriests naudas sods.

Kā ziņots, uz apsūdzēto sola šajā lietā bija sēdies Lindermans un viņa palīdze Visocka. Kā izriet no apsūdzības, abas personas tika apsūdzētas par dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Apsūdzētie laikā no 2009.gada 20.novembra līdz 2009.gada 14.decembrim izgatavoja neīstu partijas “13.janvāra kustība” dibinātāju sapulces protokolu, liecina apsūdzība. Viltojot minēto dokumentu, apsūdzētie protokola saturā norādīja neatbilstošas ziņas par dibinātāju skaitu, kas piedalījās sapulcē, un par dalībnieku pieņemtajiem lēmumiem, uzskata prokuratūra.

Turpinot personu grupas kopīgā nodoma īstenošanu, 2009.gada 14.decembrī Uzņēmumu reģistrā (UR) tika iesniegts viltots partijas “13.janvāra kustība” dibinātāju sapulces dalībnieku protokols, partijas statūti un programma, uz kuriem balstoties UR valsts notārs pieņēma lēmumu par partijas “13.janvāra kustība” ierakstīšanu politisko partiju reģistrā un reģistrācijas apliecības izsniegšanu, teikts apsūdzībā.

Lietu izmeklēja Drošības policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ak tad nepatika vis mans norādījums uz Tieslietu ministriju,kurā valdošais vējš vēl joprojām ir padomju vējš.

  2. Jā ,nu tas ir interesanti,nekur tekstā neparādās attaisnotāju vārdi,tikai kaut kāda pirmās instances tiesa.Tas liecina ,ka valstī nav kārtības un Tieslietu ministrijas staļļi nav iztīrīti kopš pametām sovjetu impēriju.

  3. Apsaukājies,jo nepietiek argumentu?

    • Обзываюсь?! Да ну. Это просто констатация фактов, и только. Всё таки прошло восемь лет!

  4. 8 лет, Карл, целых 8 лет!!! У Латвийского «правосудия» отличная скорость. Понимать это следует только так. Есть заказ и огромное желание осудить, но, как то не получается сделать это без фарса.

  5. Ja prokuratura rikotos pec LR Kriminallikuma noteikumiem ( likumiem),tad nekadi “protesti” nedrikstetu but.Tiesiska valsti si apgabala tiesa,kopa kremla cekistu teroristiem,tiktu nodota tiesa.

  6. Interesē publiku tiesneša vārds, kurš pieņema attaisnojošu spriedumu un argumentacija.
    Mums vajag visa veida faktus, kas noliegtu speidiena ietekmi uz šī provokatora un naida kūdītaja tiesu.

Draugiem Facebook Twitter Google+