Latvijā
Kriminālziņas

Prokuratūra krimināllietā apsūdz administratoru Kareli0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā, apsūdzēts maksātnespējas procesa administrators Edgars Karelis, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, neminot apsūdzētā vārdu, aģentūru LETA informēja, ka apsūdzētais bija iecelts par kāda uzņēmuma maksātnespējas administratoru un konkrētā laika periodā bijis vienīgā amatpersona ar paraksta tiesībām.

Apsūdzētais noslēdza kustamas mantas pirkuma līgumu par 785 290 eiro, no kuriem 649 000 eiro bija pirkuma summa, bet 136 290 eiro pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

PVN netika samaksāts, turklāt apsūdzētais vairākkārtīgi maldināja Valsts ieņēmuma dienesta darbinieku par to, ka šis nodoklis tiks samaksāts, liecina apsūdzība.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Apsūdzētais savu vainu neatzīst. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka krimināllieta saņemta tikai vakar, tāpēc tiesas sēdes datums vēl nav nozīmēts.

Laikraksts “Latvijas Avīze” šī gada sākumā ziņoja, ka Valsts ieņēmumu dienesta publiskotajā nodokļu parādnieku sarakstā pagājušā gada decembrī ievērojamā skaitā parādījušies bijušie un tagadējie tiesu izpildītāji, notāri, maksātnespējas administratori un advokāti. Laikraksts parādnieku sarakstos atradis arī Kareli.

LA.lv