×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Prokuratūra par piesavināšanos saukusi pie kriminālatbildības piecas Centrāltirgus amatpersonas un darbiniekus (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Anatolijs Abramovs: "Sākusies rudens sezona. Centrāltirgū pēdējos – Astrahaņas – arbūzus varēs pirkt vēl aptuveni mēnesi."

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra par piesavināšanos saukusi pie kriminālatbildības piecas Rīgas Centrāltirgus amatpersonas un darbiniekus, tostarp, bijušo Rīgas Centrāltirgus priekšnieku Anatoliju Abramovu.

Lietā figurē divas amatpersonas un trīs tirgus darbinieki.

Bijušais Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs un kādas nodaļas vadītājs saukti pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgi nodarījumi veikti no 2014.gada aprīļa līdz 2015.gada jūlijam.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu detalizētāka informācija šobrīd no prokuratūras netikšot sniegta.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka trīs tirgus darbinieki piesavinājās kapitālsabiedrības naudas līdzekļus lielos apmēros, kas viņu rīcībā nonāca, veicot savus darba pienākumus.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” iepriekš ziņoja, ka nelikumīgās darbības notikušas Rīgas Centrāltirgus tā sauktajā nakts tirgū. Tas bija saistīts par maksu par tirdzniecības vietām.

Viena no personām pret kuru bija lūgts sākts kriminālvajāšanu ir tirgus plānošanas daļas koordinators Vitālijs Litvins, kurš nesen kandidēja no partijas “Saskaņa” saraksta Jelgavas domē pašvaldību vēlēšanās.

Litvins LTV skaidroja, ka “tirdzniecības vietas divas vai trīs reizes iznomāšana ir bijusi normāla prakse, kas aprakstīta iekšējos normatīvos dokumentos un tai jāatspoguļojas grāmatvedības reģistros un tiesībsargājošām iestādēm nav skaidrība kā tā var būt”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tirgū vajadzīga deratizācija

  2. Dalītā izmeklēšana Atbildēt

    Nelolojiet ilūzijas, priek š kam radīta latvijā “DALĪTĀ IZMEKLĒŠANA” – lai rastu mierīgu atrisinājumu attiecīgiem, “savbiedrībā cienījamiem cilvēkiem”, ja viņus skar čekas maisi vbai Krimināllikums.

    Latvijā izveidota “DALĪTĀ IZMEKLĒŠANA” – kas rada aizdomas, ka tā pākārtota organizētās noziedzības interesēs, lai ar likumu varētu kontrolēt procesu, iejaukties izmeklēšanā, vajadzības gadījumā atbrīvot no atbildības “sabiedrībā cienījamus cilvēkus”. Pat šodien dzirdēju pa radio, ka “oligarhu lietas” prokuraūras lietā pazuduši dokumenti, kas bija pirms tam, policijas izmeklēšanas stadījā. Izmeklēšana policijā vienmēr ir sasteigta, nepabeigta, to nodod prokuroram, kas visu pārtaisa pa savam, pārvērtē. pierādījumus utt. Izmeklēšana tiek turpināta atrauti no operatīvā materiāla klāsta – izmeklēšana saraustīta, pakļauta atšķirīgiem pierādījumu vērtējumiem ujtt.

Draugiem Facebook Twitter Google+