×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Prokuratūra sāk kriminālvajāšanu pret deviņām personām “Gan Bei” krimināllietā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra pagājušajā piektdienā tā dēvētajā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla “Gan Bei” krimināllietā pieņēmusi lēmumu par deviņu personu saukšanu pie kriminālatbildības par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā.

Saskaņā ar lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības minētās deviņas personas, darbojoties organizētā personu grupā divu uzņēmumu interesēs, par taksācijas periodu no 2014.gada janvāra līdz jūnijam prettiesiski slēpa ar nodokļiem apliekamo objektu uzņēmumu struktūrvienībās – restorānos un kafejnīcās – gūtos ieņēmumus, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Tādējādi personu grupa izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas, nodarot Latvijas valsts budžetam zaudējumus kopsummā 957 799 eiro apmērā.

Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanai tika izmantotas speciāli radītas datorprogrammas, ar kuru palīdzību iespējams izmainīt kases aparātos un kases sistēmās reģistrēto darījumu kopsummas, proti, iespējams prettiesiski samazināt dienas ieņēmumus naudas izteiksmē.

Šajā krimināllietā iesaistītā Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) dzīvesbiedre, SIA “Lage Ko” finanšu direktore Gaļina Karmača šobrīd nav aicināta uz prokuratūru apsūdzības iepazīstināšanai. Karmačas advokāts Sandis Sproģis aģentūrai LETA teica, ka tagad acīmredzot vienkārši jāgaida uzaicinājums no prokuratūras. “Visticamāk, tad tuvākajās dienās prokuratūra zvanīs,” piebilda advokāts.

Viņš gan skaidroja, ka tā ir normāla prakse, kad prokurors, iekļaujoties likumā atvēlētajā termiņā, pieņem lēmumu par kriminālvajāšanu un tikai pēc tam katru personu aicina uz iepazīstināšanu ar apsūdzību.

Jau ziņots, ka deviņas personas prokuratūrai bija lūgusi apsūdzēt Finanšu policijas pārvalde (FPP). Jau ziņots, ka FPP pagājušā gada nogalē lūgusi sākt kriminālvajāšanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla “Gan Bei” krimināllietā.

FPP uzskata, ka minētais uzņēmums izmantoja speciālu programmatūru, ar ko iespējams veikt nelikumīgu iejaukšanos kases sistēmu darbībā, un samazināja tajā reģistrētos ieņēmumus, kā arī mantkārīgā nolūkā veica grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu.

“Gan Bei” pagājušā gada vasarā sāka atlīdzināt nodarītos zaudējumus, un patlaban valsts budžetā jau iemaksāti aptuveni 200 000 eiro.

Kriminālvajāšanu bija lūgts sākt pret septiņām ar “Gan Bei” saistītām personām, no kurām piecas ir uzņēmuma darbinieki – grāmatveži, IT speciālisti un inkasatori, viena persona ir finanšu direktors un viena – valdes loceklis. Savukārt divas personas ir saistītas ar kases aparātu apkalpošanas uzņēmumu, kas “Gan Bei” piegādāja nelegālo programmatūru, – šī uzņēmuma līdzīpašnieks, kā arī viņa radinieks, kurš nodrošinājis kases aparātu apkalpošanu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis toreiz gan nenosauca, kuri uzņēmumi iesaistīti šajā lietā, vienlaikus atzīstot, ka mediju izvirzītās versijas par lietā iesaistītajiem uzņēmumiem – “Gan Bei” pārvaldītāju SIA “Lage Ko” un kases aparātu sistēmas “Brio” apkalpojošo uzņēmumu – ir bijušas pareizas.

Pērn 10.decembrī FPP aizturēja septiņus šīs noziedzīgās grupas dalībniekus, tostarp SIA “Lage Ko” finanšu direktori, Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) dzīvesbiedri Gaļinu Karmaču. Sākotnēji Karmačai tika piemērots apcietinājums, vēlāk viņas drošības līdzeklis tika nomainīts uz aizliegumu izbraukt no valsts. Pēc prokuratūras lūguma Saeima vienbalsīgi arī atļāva veikt kratīšanu Potapkina un Karmačas dzīvesvietā.

“Gan Bei” restorānu pārvaldītāja ir SIA “Lage Ko”. SIA “Lage Ko” dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 506 684 eiro. “Lage Ko” īpašnieki ir Natālija Pavlova – 33,33%, Irēna Līce – 33,33% un Oļegs Arups – 33,33%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. LAvīzes u.c. masmēdekļu CENZORIEM Atbildēt

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  (…)

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. pants
  Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. pants
  Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. pants
  Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.

  92. pants
  Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu. Ikvienam ir tiesības uz advokāta palīdzību.

  (…)

  100. pants
  Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

 2. Kā zināms – saskaņā ar spēkā esošās likumdošanas attiecīgajiem nosacījumiem, jebkurā LV uzņēmumā par absolūti VISU, t.sk. arī par grāmatvedību kopumā un arī jebkurās atsevišķās niansēs, jebkurā izpratnē / izpausmē (ieskaitot arī “komunikāciju” ar VID u.t.t., un taml.), juridiski un pēc būtības ir atbildīgs TIKAI un VIENĪGI uzņēmuma īpašnieks (uzņēmējs), uzņēmuma vadītājs vai uzņēmuma vadības juridiski adekvāti pilnvarota “atbildīgā amatpersona”.
  .
  Savukārt, NEVIENĀ no spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem NAV definēta / paredzēta JEBKĀDA juridiskā un faktiskā atbildība uzņēmuma grāmatvedim (kā uzņēmuma darbiniekam, darba tiesisko attiecību subjektam) BEZ iepriekš minētā uzņēmuma vadības atbildīgās amatpersonas statusa / pilnvarojuma.
  .
  Iespējamajiem interesentiem – skat. aktuālās tēmas pienācīgi “izsmeļoši’ analizētu un juridiski / pēc būtības pilnvērtīgi argumentētu publisko versiju: “Grāmatveža (DŅ un DTA subjekta) atbildība par saimniecisko darbību?”, kas atrodama lielākajā juridisko diskusiju “Forumā” interneta portālā MANASTIESIBAS. LV, t.i. šajā w-resursā:
  .
  ..
  .
  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

Draugiem Facebook Twitter Google+