×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Prokuratūra šaubās, vai Ķuzis juridiski pareizi atkārtoti apstiprināts amatā (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Ints Ķuzis.

Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudes lietu par to, vai bijusi likumīga Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atkārtota apstiprināšana amatā tikai uz diviem gadiem, 11.septembrī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Valdība šā gada 26. jūlijā pagarināja Ķuža termiņu Valsts policijas priekšnieka amatā līdz 2018.gada 20.septembrim, taču likums paredz piecu gadu termiņu.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Uvis Kozlovskis vēstulē Iekšlietu ministrijai (IeM), Valsts kancelejai un Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijai norāda, ka prokuratūrā uzsākta pārbaude par Ministru kabineta rīkojuma atbilstību IeM iestāžu dienesta gaitas likuma nosacījumiem, jo šis likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju noteikt īsāku policijas šefa amata pilnvaru termiņu vai pagarināt termiņu uz īsāku laiku nekā uz pieciem gadiem.

Ja prokuratūra konstatēs, ka lēmums par Ķuža iecelšanu ir nelikumīgs, par šo jautājumu valdībai būtu jālemj vēlreiz. Kā apgalvo raidījums, šāda iznākuma rezultātā var parādīties arī citi kandidāti uz Valsts policijas priekšnieka amatu.

Iespēju, ka būs citi kandidāti, neizslēdz Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V), taču iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) nevēlas mainīt policijas priekšnieku. Ministrs uzskata, ka Ķuža pilnvaru pagarināšana bijusi likumīga, taču arī atzīst, ka prokuratūrai varētu būt taisnība un valdībā jautājums varētu būt jāskata vēlreiz.

Arī premjers Māris Kučinskis (ZZS) raidījumam atzinis, ka neredz vajadzību mainīt policijas šefu.

Jau ziņots, ka Ķuzis Valsts policijas priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

Savas gaitas policijā Ķuzis sāka 1982.gadā. Ķuzim ir profesionālais maģistra grāds tiesību zinātnē, 2006.gadā viņš absolvēja Latvijas Policijas akadēmiju. 2009.gadā Ķuzim tika piešķirta ģenerāla pakāpe.

Pirms lēmuma par Ķuža pilnvaru termiņa pagarināšanu Kozlovskis informēja par darbiem un uzdevumiem, kas policijai būtu jāpaveic. Viņš minēja gan situāciju maksātnespējas jomā, gan reiderisma jautājumus un finanšu noziegumu izmeklēšanu. Kozlovskis arī norādīja, ka uzdevums Kārtības policijai paredz nodrošināt iespēju reģionos reaģēt uz masu nekārtībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Es domaju, ka visi policisti, prokurori un tiesnesi butu japadzen prom no savam siltajam vietam, kuri ir kalpojusi PSRS varai. Daudi no viniem ir loti mazizglitoti, jo macijas pec komunistu diktaturas. Visi ir par jaunu japarmaca, jo ir lielas saubas par vinu profesionalajam spejam. Un vel kas, pie mums Latvija strada policisti, prokurori un tiesnesi, bet ko mes par viniem zinam, absoluti neko. Kadas skolas katrs ir beidzis, kadas sekmes ir bijusas skola, vai nav slims ar nerviem, vai ir izgajis melu detektorus. To vajag veikt obligati, varbut ir kadas mafijas vai sektantu grupas dalibnieks. DAudzi sie darbinieki slepj absoluti visu, ko vien var noslept-dzivesvietu, kur macijies,ka ir uzvedies skola, varbut visu laiku ir tikai spikojis. Tumsa bilde! Ints Kuzi ir jamaina!

  2. Nav jājauc kriminālpolicija (arī PSRS) ar čeku. Slepkavas, zagļi, izvarotāji, huligāni nebija nekādi disidenti, kas cīnījās pret padomju varu. Galvenais, ka savā patreizējā amatā Ķuzis nesadarbojas ar mafiju. Vai tikai šīs nesadarbošanās dēļ nav nevēlams?

  3. Būsim precīzi – ķuzis savas gaitas 1982.gadā sāka okupētās Latvijas milicijā. Tātad brīvprātīgi sadarbojās un kalpoja okupācijas režīmam.
    Uzskatu, ka par policijas vadītāju jāievēl cilvēku, kurš nav sadarbojies un nav kalpojies krievu okupācijas režīmam. Formāli Latvija ir neatkarīga 25 gadus. Šo 25 gadu laikā ir parādījušies krietni policisti, kuri nekalpoja okupantiem un kuri izglītību ieguva jau neatkarīgās Latvijas mācību iestādēs. Prieks par Latvijas armiju – tā ne NBS, ne ZS vadībā neliek “sarkanos oficierus”.

  4. Ķuzis var 100m noskriet?

Draugiem Facebook Twitter Google+