×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Prokuratūra uzdod pārbaudīt sprieduma likumību Liepājas pedofiliem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors uzdevis Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas sprieduma likumību krimināllietā, kurā apsūdzēti divi vīrieši un atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu, aģentūrai BNS pavēstīja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Viņa paskaidroja, ka Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors iesniedzis apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu. Spriedums noprotestēts daļā par soda mīkstumu. Apelācijas protestā izteikti iebildumi par tiesas argumentāciju, kas bija par pamatu piespiedu darba piemērošanai abiem apsūdzētajiem. Protestā lūgts piemērot apsūdzētajiem smagāku soda veidu – brīvības atņemšanu.

Spriedums otrdien tiek pārrunāts arī Saeimas Juridiskajā komisijā.

Jau vēstīts, ka par piecgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu piecu gadu garumā Liepājas tiesa Jevgēņiju Smirečanski sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegu Smirečanski ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro. Tāpat katram jāatmaksā 201,97 eiro valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā.

Aģentūra BNS noskaidroja, ka vienam no cietušajiem – Oļegam Smirečanskim – ir noteikta invaliditāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Valērija - juriste Atbildēt

    Kauns par mūsu avīzi! Lasu virsrakstu “Prokuratūra uzdod pārbaudīt sprieduma likumību pedofiliem” . Raksta nobeigumā: “… vienam no cietušajiem – Oļegam Smirečanskim – ir noteikta invaliditāte” . No virsraksta izriet, ka pedofili pārbaudīs sprieduma likumību, likumības pārbaude uzdota pedofiliem un nobeigumā darīts zināms, ka pedofils Oļegs Smirečanskis ir cietušais, viņam ir noteikta invaliditāte. Vai rakstītājam ar saprātu viss ir kārtībā?

  2. Un? kāda atšķirība, ka invaliditāte? Vai tāpēc jāveicina nevainīgas meitenes garīga invaliditāte??????

Draugiem Facebook Twitter Google+