×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Prokuratūra vēlas Pistoriusam izvirzīt apsūdzības plānotā slepkavībā

Foto - AFPFoto - AFP

Dienvidāfrikas Republikas prokuratūra centīsies slavenajam protēžu skrējējam Oskaram Pistoriusam izvirzīt apsūdzības plānotā slepkavībā, bet piektdien viņš ieradās tiesā, kur viņam oficiāli tika izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

Pistoriuss, kas ceturtdien agrā rītā tika aizturēts aizdomās par savas draudzenes nošaušanu, piektdien pirmo reizi stājās tiesas priekšā, nekautrējās raudāt. Pretorijas Miertiesa oficiāli apstiprināja Dienvidāfrikas policijas izvirzīto apsūdzību slepkavībā. 26 gadus vecais apsūdzētais ar rokām aizsedza seju, nespējot valdīt asaras pirmajā tiesas sēdē. Miertiesa piektdien nolēma, ka tiesas sēde, kurā tiks izskatītas iespējas atbrīvot Pistoriusu pret drošības naudu, ir atlikta līdz nākamajai otrdienai un trešdienai, bet līdz tam laikam viņš paliks Pretorijas policijas iecirknī.

Tiek ziņots, ka nošautā ir 30 gadus vecā Rēva Stēnkampa, kura savulaik pozējusi dažādu žurnālu vākiem. Ar Pistoriusu viņa draudzējusies divus mēnešus un mitinājusies skrējēja mājā. Negadījums noticis Pistoriusam piederošā īpašumā netālu no Pretorijas. Slepkavības vietā atrasts deviņu milimetru kalibra pistole. Pēc sākotnējām ziņām Pistoriuss savu draudzeni esot noturējis par laupītāju, tomēr vēlāk policija šo versiju noliedza. Aizvadītajā vasarā Dienvidāfriku pārstāvošais Pistoriuss kļuva par pirmo sportistu ar amputētām kājām, kurš piedalījies vasaras olimpiskajās spēlēs. Viņš startēja 400 metru un 4×400 metru stafetē. Savukārt paraolimpiskajās spēlēs Pistoriuss kļuva par čempionu 4×400 metru stafetē. Pistoriuss skrien ar speciāli izgatavotām īpašas oglekļa šķiedras protēzēm. Kājas viņam tika amputētas gada vecumā pēc smagas slimības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+