Latvijā
Kriminālziņas

Prokuratūrai nav pierādījumu, ka uzbrukums Kažociņam bija pasūtīts1


Bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš.
Bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš.
Foto: LETA

Prokuratūra uzrādījusi trīs vīriešiem apsūdzību par 2014.gadā notikušo uzbrukumu bijušajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram Jānim Kažociņam, taču prokuratūras rīcībā nav pierādījumi, ka uzbrukumam būtu bijis pasūtītājs.

Lietā apsūdzēti trīs vīrieši par mēģinājumu nodarīt smagus miesas bojājumus. Divi no apsūdzētajiem ir brāļi, aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Prokuratūras uzrādītā apsūdzība balstās uz Valsts policijas veikto izmeklēšanu, taču izmeklēšanā nav gūti pierādījumi tam, ka uzbrukumu kāds bija pasūtījis, norādīja Eiduka un piebilda, ka apsūdzētie vainu neatzīst.

Par uzbrukumu trijotnei draud brīvības atņemšana uz laiku no 3 līdz 15 gadiem.

Uzbrukums Kažociņam ir tikai viena no epizodēm, kas ietverta tagad prokuratūrā esošajā krimināllietā. Lietā kopā ar iepriekšminēto trijotni apsūdzētas vēl piecas personas par citiem 2014.gadā izdarītiem noziegumiem, tostarp par Latvijā izdarītu auto dedzināšanu, naudas izspiešanu, kā arī par Polijā notikušu laupīšanu.

Pats Kažociņš šogad 12.martā Latvijas Radio stāstīja, ka 2014.gada 22.janvārī uz ielas uzbrucējiem izdevās iešļircināt viņam acīs asaru gāzi, nogāzt zemē un beigās vienu reizi iesist pa vaigu. Kažociņš uzbrucējiem bija pretojies un uzbrucēji pēc bijušā SAB direktora vārdiem bijuši pārsteigti par šādu rīcību.

Šis uzbrukums bija saistīts, visticamāk, ar viņa bijušo darbu SAB, taču tobrīd ietekmēt kādus lēmumus viņam jau vairs nebija iespējams. “Varētu minēt, ka iemesls bija par to, ka viņi gribēja atriebties par kaut kādu pārdarījumu,” norādīja Kažociņš.

Pašreizējais Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs intervijā norādīja, ka viņam ir versija par uzbrukuma pasūtījumu, taču nevarot apgalvot, ka viņam ir pierādījumi.

Uzbrukumā Kažociņam apsūdzētās personas, uz laiku bija apcietinātas, taču patlaban ir atbrīvotas no apcietinājuma.

LA.lv