×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Prokurore sliecas nepārsūdzēt spriedumu lietā par netiklām darbībām ar bērnu Liepājā (5)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Prokurore Ligita Arāja sliecas domāt, ka nepārsūdzēs spriedumu lietā par netiklām darbībām ar bērnu Liepājā, par ko divi meitenes radinieki sodīti ar piespiedu darbu, to apsūdzības uzturētāja sacīja Latvijas Televīzijas (LTV) ziņu raidījumā “Panorāma”.

Galīgais lēmums tiks pieņemts pēc pilna sprieduma teksta saņemšanas.

Prokurore teica, ka sabiedrība uz tiesas lēmumu skatās vienkāršoti. Viņa stāstīja, ka ar meitenīti ir veiktas netiklas darbības. “Tā ir sevis atkailināšana, ķermeņa daļu demonstrēšana, likšana cietušajam aizskart savas intīmās ķermeņa daļas, tā ir pavešana netiklībā,” viņa teica.

Arāja prasījusi piespriest vīriešiem piespiedu darbu, bet apmērs bijis savādāks, nekā nolēma tiesa.

“Tagad visi cepas, kāpēc nav ielikts cietumā. Cilvēki nezina panta sankcijas. Šobrīd Krimināllikums šīm darbībām paredz tikai un vienīgi brīvības atņemšanu, bet gribu teikt, ka sods, ko es lūdzu un ko tiesa arī ir noteikusi – piespiedu darbu, ir noteikts pēc tā brīža redakcijas. Iepriekšējā redakcija noteica sodu līdz pieciem gadiem, vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu vai naudas sodu,” stāstīja prokurore.

“Ņemot vērā šos apstākļus, es vairāk sliecos, ka nepārsūdzēšu, ja pilnajā spriedumā nebūs citu apstākļu, kas man liks to darīt,” uz jautājumu televīzijā atbildēja prokurore.

Tiesnese Aiva Daidere savukārt skaidroja, ka, izvērtējot visus apstākļus, tiesa nosprieda, ka adekvāts soda mērs būtu tieši piespiedu darbs un probācijas uzraudzība. Lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes, ņemot vērā, ka apsūdzētie savu vainu atzina pilnībā.

“Ja personas nemainīs savu attieksmi, tad sodu var aizstāt ar reālu brīvības atņemšanu. Tiesa, nosakot šādu soda veidu un mēru, ir pārliecināta, ka tas spēs sasniegt soda mērķi, un vainīgajām personām izdarīt secinājumus un nostāties uz likumpaklausības ceļa,” viņa sacīja telefonintervijā “Panorāmai”.

Noziedzīgā nodarījuma brīdī bērns audzis pie vecmāmiņas. Pēc tam bērns nodots adopcijā un notikušais nācis atklātībā. Liepājas bāriņtiesas vadītāja Taiga Ziemele teica, ka ir pārliecināta, ka bērns nekad nenonāks saskarsmē ar šiem cilvēkiem un vairs netiks apdraudēts.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 20.jūlijā, bet pilsētas domē privātpersona Nils Jansons ir pieteicis piketu 17.jūlijā.

Jau ziņots, ka saistībā ar masu medijos publicēto informāciju Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru divi vīrieši tika atzīti par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā ar mazgadīgo un sodīti ar piespiedu darbu attiecīgi uz 240 un 200 stundām, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors ir uzdevis Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas sprieduma likumību un izvērtēt valsts apsūdzības uzturētāja – Liepājas prokuratūras prokurores rīcību.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ja pašas meitu piesmietu, varbūt tad prokurore un tiesnese aizdomātos.

 2. kas notikusi ar musu tiesa iestadem;vai tiesam musu bernus japadod uz paplates tiem neliesiem;un tad vel tads sods ismiekls;vai prokororei un tiesnesei krutis valda dzels ssirds vai viniem nau savu bernu;ka nebus kauns iziet uz ielas;vinam;bl nozodz tik kartupelus tevi iemetis cietuma;bet pedofiliem izradas ir atlauts darit visu kas ienak vinu slimajas galvas ar berniem;sirds saznaudzas bl rokas nocirstu lai nespetu nevienam bernam pieskarties;latviesi mum pasiem jarikojas jo mus vairs neaizstav tiesnesi;

 3. Prokurore Ligita Arāja ne pirmo reizi izceļas ar pilnīgi neadekvātu rīcību, veicot savus profesionālos pienākumus. Dies’ vien zina, kas viņas prātā notiek.
  Bet tiesiskais nihilisms viņas darbā tomēr nebūtu iespējams, ja to neatbalstītu visa Liepājas prokuratūra ar Kurzemes tiesu apgabala virsprokuroru Andri Mikuļski priekšgalā. Kurzemes “juristi”, lai dies’ nogrābstās.

 4. Sanāk,ka pedofīliem Latvijā Zaļā gaisma…šis gadījums iedrošinās citus….
  Nozagt maizi,cigarešu paciņu,alkohola pudeli,konfekti vai gadiem ilgi fiziski un morāliski divi pieauguši vīrieši spīdzina (tā ir morāliska spīdzināšana) mazu meiteni – Latvijā tiek uzskatīts kā vienlīdzīgs likuma pārkāpums…??? Šis gadījums ar vienu mazu bērnu un diviem pieaugušiem vīriešiem ir tik maznozīmīgs….??? Un bāriņtiesas vadītājai nekas nav sakāms vairāk ??? Un prokurore atklāti atzīst,ka spriedumu nepārsūdzēs ??? Tiešām interesanti-kāds tad būs tas tiesas spriedums,jo tas jāraksta tiesnesei…Viss liecina,ka tiesu sistēmā nepieciešamas kardinālas pārmaiņas….

  • Mūsu tiesu sistēmas pilnveidošanā beidzot jāliedz piedalīties advokātiem un jāievieš ASV sistēmiskums, kad ir skaidri noteikti soda noteikšanas nosacījumi tiešā saistībā ar nodarījuma smagumu un kvalificējošiem apstākļiem. Vienlaikus no tiesu sistēmas ar sūdainu koku pa muguru jāpadzen korumpēti un neadekvāti juristi, lai nebūtu šādi līdzīgi gadījumi.
   Tas ir primārs nosacījums cilvēku tiesību kaut minimālai aizsardzībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+