×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Šokē atzinums, ka ievietošana psihiatriskajā slimnīcā bija pamatota (45)

Ģedertu Melngaili 1983. gadā nosūtīja "ārstēšanai" uz Blagoveščenskas sevišķa tipa psihiatrisko slimnīcu Amūras apgabalā.Ģedertu Melngaili 1983. gadā nosūtīja "ārstēšanai" uz Blagoveščenskas sevišķa tipa psihiatrisko slimnīcu Amūras apgabalā.

Līdzko spēkā stājās Saeimas pieņemtais likums “Par Latvijas PSR un PSRS psihiatriskajās ārstniecības iestādēs nepamatoti ievietotajām personām”, nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Ģederts Melngailis vērsās prokuratūrā ar iesniegumu, lūdzot izvērtēt viņa piespiedu ārstēšanu psihiatriskajās slimnīcās Blagoveščenskā un Rīgā no 1983. līdz 1988. gadam. Jūlija beigās viņš saņēmis atbildi, kas šokējusi ne tikai viņu, bet lielu sabiedrības daļu, kura īso atzinumu lasījusi. “Biju ļoti nepatīkami pārsteigts, saņemot Specializētās vairāku nozaru prokuratūras prokurora Sandra Zvejnieka parakstītu dokumentu, ka mana ārstēšana bijusi pamatota, obligāta un tiesiska. To, kā norādījis prokurors, apstiprina ārstu komisijas atzinums, bet to neesmu saņēmis. Cerams, ka ar advokātu palīdzību izdosies panākt taisnību,” saka Ģ. Melngailis, kuru 1983. gada jūnijā Rīgas republikāniskās psihoneiroloģiskās slimnīcas ārstu komisija atzina par nepieskaitāmu, un augustā Latvijas PSR Augstākā tiesa nolēma, ka viņaam nepieciešama piespiedu ārstēšana speciālā psihiatriskā slimnīcā.

Centos sazināties ar prokuroru Zvejnieku, lai uzzinātu, kā tapis šāds dīvains dokuments, diemžēl tas neizdevās, jo prokurors ir atvaļinājumā un skaidrojumu sniegšot tikai pēc tā. Atpūsties devies arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmei­ers, kuram likums ļauj pārsūdzēt prokurora lēmumu.

Bet Ģ. Melngaiļa līdzgaitniece Lidija Lasmane-Doroņina apmeklējusi savu uzticamības personu bijušo tieslietu ministru, Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētāju Jāni Bordānu, lai vienotos par turpmāko rīcību, jo uzskata, ka prokurors ir rīkojies neatbilstoši tiesiskas un demokrātiskas valsts principiem. Turklāt nav norādījis, kā viņš nonācis pie šāda slēdziena, tādējādi, viņasprāt, pārkāpdams likumu.

Vai prokuroram pie šāda slēdziena palīdzēja nākt Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) ārsti?

RPNC ambulatorās tiesu psihiatrisko ekspertīžu nodaļas vadītāja Anita Apsīte par to apsolīja informēt šodien. Atgādināšu, kāda bija A. Apsītes nostāja pirms četriem gadiem. Kad vācu faktus “LA” rakstam “Traks uz mūžu” (2012. gada 7. marts) par Jāni Apsi, kurš līdzīgi kā Ģ. Melngailis arī cieta no čekistiem par saviem politiskajiem uzskatiem, psihiatre A. Apsīte secināja: “Ja cilvēks psihiski ir pilnīgi vesels, viņš zina, kādā sistēmā viņš dzīvo, zina, kā kurā vietā jārunā, zina, kāda ir dzīves īstenība. (..) Nevienam par politiskiem uzskatiem neliek diagnozes. Tā ir tikai epikrīze, tas nav nekas. Katrai slimībai ir jābūt diagnostiskiem kritērijiem, un tie nav tikai politiskie uzskati. Tie ir aplami domu secinājumi un slēdzieni, emocionāli un uztveres traucējumi. Turklāt, atvainojiet, kā diagnoze var traucēt dzīvot?”

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Ja mēs zinot, ka valsti vada noziedzinieki, valsts nodevēji pagātnē un mūsdienās, ka to vadoņi atrodas gan kremlī gan Briselē un tomēr mēs neprotestējam, pat ielās neizejam ne reizi, tad tikmēr drosmīgākos un patriotiskākos šie nelieši varēs mūsu acu prtiekšā pazemot, aplaupīt un arī bieži nogalināt tādā vai citādā veidā!
  Kauns mums par pasivitāti, vienaldzību un tātad arī par trulumu un stulbumu, jo arī mūsu kārta pienāks, ļaujot noziedziniekiem brīvi un nekaunīgi mūsu zemi izlaupīt, mūsu cilvēkus izdzīt trimdā un arī morāli un fiziski iznīcināt, kā Ģ.Melngaili!

 2. Druvietis(uzdodas par psihiatru) laikam pats arī parakstījis ne vienu vien no “augšas” pieprasītu “diagnozi” ?
  2013. gada likums ir tukšs likums, jo pretvalstiskos varēja iespundēt durkā gan ar tiesas lēmumu, gan pēc pavēles pa militāro hierarhiju, jo ārsti faktiski bija militārpersonas.

  • Par nepieskaitāmu tevi atzīs arī ja tu cieši pastāvēsi uz to, ka
   melnas krāsas priekšmets ir melns vai baltas krāsas ir balts.
   Tādas tendenciozas “diagnozes uzstādīšanas” ir jau Šveikā aprakstītas.

  • Temperamenta tipus laikam ka vispār neatpazīst…

 3. “Turklāt, atvainojiet, kā diagnoze var traucēt dzīvot?”
  dāma, kas to saka, spēj novērtēt realitāti?

 4. Vai “nepieskaitāms” ir oficiāla terminoloģija Latvijas psihiatriskajā leksikonā?
  Vai profesionālā valodā nebūtu jālieto jēdziens “rīcības nespējīgs”???

 5. Ari tagadeja Latvija ir politiskie ieslodzitie.Ja kads grib teikt,ka ta nav,tad lai paskaidro,kapec arsti uzdot slimniekiem stulbus jautajumus,piemeram,kapec tev ir vajadziga izglitiba,vai,kapec tev ir vajadziga nauda/

  • Meistarīgi izprovocē sev vajadzīgo reakciju, lai varētu uzstādīt nodomāto “diagnozi”. Viss “likumīgi” un “medicīniski” !!

  • Tai pašā laikā tādus, kuri ar nodomu atņem otram cilvēkam dzīvību, “atzīst” par pieskaitāmiem !

 6. Komunisma rēgs joprojām Latvijā pilnā sparā! Cilvēkus tad par pretvalstiskiem uzskatiem lika trako namos ,jo kā var protestēt pret “vienīgo pareizo”sistēmu! Tagad izskatās joprojām psihiatri domā tāpat,ka dzīvojot esošajā realitātē ir idiotiski pret šo realitāti protestēt!

 7. viņš nav un nebija psihiski slims Atbildēt

  2015. gada 16. novembrī kunga rīcībspēja ir atjaunota ar pamatotu tiesas lēmumu!

 8. Jānis Druvietis (psihiatrs) Atbildēt

  Māras Libekas kundze!
  Raksts protams ir inriģējošs, pat biedējoš.
  No rakstā sniegtās informācijas, var secināt, ka nekas īpašs nav noticis un prokurora atteikums ir pietiekami pamatots. Bet raksta radītais kopējais noskaņojums veido priekštatu, ka varas bija un ir sliktas. Bet žurnālistam jau maize ir jāpelna.
  Rakstā ir uzrādīta ziņa, ka 2013. gada 1. augusta likums paredzt to, ka likums attiecas uz cilvēkiem, kas bez tiesas lēmuma un nepamatoti ir tikuši ievietoti psihiatriskajā slimnīcā, bet Ģ.Melngalvja kungs bija psihiatriskajā slimnīcā ievietots ar tiesas lēmumu, tātad jau sākotnēji viņa situācija neatbilst šā populistiski un pietiekami muļķīgā likuma nosacījumiem. Vēl rakstā ir minēts, ka padomju latvijas Augstākā tiesa viņu 1990. gadā reabilitēja, tātad atcēla viņa veikto darbību klasificēšanu kā kriminālu noziegumu. Ģ.Melngailis ir aktīvi cīnījies par viņam noteiktās garīgās saslimšanas diagnozes atcelšanu. Arī šī viņa griešanās prokuratūrā ļauj domāt par šādu mērķi.
  Garīgo saslimšanu diagnožu noteikšana, to precizēšana vai atcelšana ir medicīniska, ne juridiska darbība, līdz ar to, Saeimai ar savām likumdevēja tiesībām nav iespējams aizliegt psihiatriem uzskatīt, ka Ģ.Melngailm ir garīga saslimšana. Ar prieku varu paskaidrot, ka ja kāda saslimšana pastāv, tad tās atpazīšana (dg. stādīšana), vai tās neatpazīšana un pat noliegšana (dg. atcelšana) nemaina saslimšanas esamību.
  Pamat jautājuma būtība ir tāda, ka Ģ.Melngailis astoņdesmoto gadu sākumā veica darbības, kuras okupētās Latvijas pašpārvalde (tās ideoloģiskā / reliģiskā policija – LPSR VDK) vētēja kā krimināli sodāmas. Un atbilstoši Ģ.Melngalvim par veiktajām darbībām toreiz draudēja cietumsods. Bet tā kā cilvēki ar garīgiem traucējumime var nepakļauties cietumu sistēmas kārtībai, gan valsts kontrolētajai (apgrūtināt cietumsargu darbu), gan cietumu pašpārvaldes noteiktajai (piemēram, tikt regulāri un smagi piekautam, un arī tādējādi apgrūtināt cietumsargu darbu), un kā nepelnīti cietušie izraisīt sabiedrības sašutumu par necilvēcīgu izturēšanos pret ieslodzītajiem, tiesu sistēma centās un arī cenšas cilvēkus ar nozīmīgiem garīgiem traucējumiem izdalīt no krimināli sodāmo cilvēku grupas. Šādu rīcību var nosaukt par cilvēcīgu izturēšanos pret cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem.
  Savukārt dr. hist. Ulda Krēsliņa kungam, kurš pauž vispārtēju nesapratni par tiesu sistēmas darbību un savus secinājumus balsta uz secinājumiem, kas sasniedz pat murgainu Pasaules uzskatu līmeni (rakstā “Neizprotama padomju pagātnes atbalss”), varu paskaidrot, ka garīgo saslimšanu atpazīšanas instrukcijas ir rodamas psihiatrijas mācību grāmatās, piemēram, arī latviski izdotajā Imanta Eglīša “Psihiatrija”.
  Interesants ir viens cits šā notikuma aspekts, kas palicis ēnā. Ideoliģizētās sabiedrībās lielākais noziegums ir Dieva pulgošana. Arī LPSR VDK (ideoloģiski/reliģiskā policija) rūpējās par padomju Dieva šķīstību. Domāju, ka Ģ.Melngalvja kungs ar savām darbībām ir pietuvojies tieši padomju Dieva pulgošanai, tādat, komunistu pārvaldītā sabiedrībā veicis sabiedriski ļoti bīstamas darbības par ko pienācās nopietns sods. Nu padoju Dievs Latvijā ir miris varoņa nāvē un vairumam cilvēku (jau padomju varas valdīšanas laikā – 1990. gadā !) ir cits skatījums uz šādu noziegumu.

  • Paldies! Tieši tā – ” Saeimai ar savām likumdevēja tiesībām nav iespējams aizliegt psihiatriem uzskatīt, ka Ģ.Melngailm ir garīga saslimšana,” kā arī – Saeimai nav iespējams izdot likumu, kas ļautu atgriezties 1983. gadā un veikt papildus neatkarīgas izmeklēšanas, lai apgāztu oriģinālo diagnozi. Arī rakstā citētās psihiatres Apsītes secinājumā: “Ja cilvēks psihiski ir pilnīgi vesels, viņš zina, kādā sistēmā viņš dzīvo, zina, kā kurā vietā jārunā, zina, kāda ir dzīves īstenība” ir racionāls kodols.

   • Pati esiet tā Apsīte ar padomju represīvajām nosliecēm ?
    Cik upuru ir uz jūsu sirdsapziņas ?

   • ” … nav iespējams aizliegt psihiatriem uzskatīt, ka Ģ.Melngailm ir garīga saslimšana… ”
    \
    Uztura mītu par “svētajām govīm” psihiatriem.
    Neizdevies terapeits pēc pāris nedēļu kursiem uzreiz ir psihiatrijas korifejs.
    Psihenes māsiņas var pastāstīt, cik dakterienes apmeklē pūšļotājus, kad pašām kāda kaite…
    Pat smejas, ka dakterienei pašai vajadzētu gulēt palātā.

 9. A.Balts 11. augusts, 2016 01:49 Atbildēt
  Nevajag brīnīties! Nirnberga -2 nav bijusi, visi ķomunistu sadisti, slepkavas, kolaboranti un līdēji sveiki un veseli sēž augstos valsts amatos, saņem lielas pensijas par nodevības gadiem un protams , ka Ģ.Melngaili joprojām uzskata par savu ienaidnieku un attiecīgi izturas visu šos “neatkarības” 26 gadus.
  Bet šoreiz šis zvejnieks ir pārcenties, tas nepaliks bez sekām,ja mums ir vēl kaut cik pašcieņa un taisnības izjūta!

 10. A.Balts 11. augusts, 2016 01:49 Atbildēt
  Nevajag brīnīties! Nirnberga -2 nav bijusi, visi ķomunistu sadisti, slepkavas, kolaboranti un līdēji sveiki un veseli sēž augstos valsts amatos, saņem lielas pensijas par nodevības gadiem un protams , ka Ģ.Melngaili joprojām uzskata par savu ienaidnieku un attiecīgi izturas visu šos “neatkarības” 26 gadus.
  Bet šoreiz šis zvejnieks ir pārcenties, tas nepaliks bez sekām,ja mums ir vēl kaut cik pašcieņa un taisnības izjūta!

 11. Skats no abām pusēm Atbildēt

  “Biju ļoti nepatīkami pārsteigts, saņemot Specializētās vairāku nozaru prokuratūras prokurora Sandra Zvejnieka parakstītu dokumentu, ka mana ārstēšana bijusi pamatota, obligāta un tiesiska. To, kā norādījis prokurors, apstiprina ārstu komisijas atzinums, bet to neesmu saņēmis. Cerams, ka ar advokātu palīdzību izdosies panākt taisnību,” saka Ģ. Melngailis, kuru 1983. gada jūnijā Rīgas republikāniskās psihoneiroloģiskās slimnīcas ārstu komisija atzina par nepieskaitāmu, un augustā Latvijas PSR Augstākā tiesa nolēma, ka viņaam nepieciešama piespiedu ārstēšana speciālā psihiatriskā slimnīcā.
  ———————————–
  Tikai LV nodevēji un kgb aģenti – tādi kā zvejnieks un joprojām sēž siltās vietās!
  Libekas k-dze, nevajadazēja kautrēties un ielikt Rīgas republikāniskās psihoneiroloģiskās slimnīcas ĀKSTU (neatbilst ārsta statusam!)) komisijas locekļu uzvārdus…

 12. Statistika liecinot, ka arī šodien katrs desmitais ir ar psihiskām novirzēm.
  Varbūt arī šis cilvēks nebija īsti vesels?

 13. Nevajag brīnīties! Nirnberga -2 nav bijusi, visi ķomunistu sadisti, slepkavas, kolaboranti un līdēji sveiki un veseli sēž augstos valsts amatos, saņem lielas pensijas par nodevības gadiem un protams , ka Ģ.Melngaili joprojām uzskata par savu ienaidnieku un attiecīgi izturas visu šos “neatkarības” 26 gadus.
  Bet šoreiz šis zvejnieks ir pārcenties, tas nepaliks bez sekām,ja mums ir vēl kaut cik pašcieņa un taisnības izjūta!

 14. Kā pats pabijis VDK nagos, varu pateikt, ka Ģederts ir varen attapīgs zellis bijis. Neteica ne nē, ne jā, bet domāja. Ilgi domāja. Nekur nav teikts cik ilgi drīkst domāt. Rēvalds skaitījās labākais izmeklētājs, kurš it kā varēja jebkuru arestēto “razkoļīt”, bet Melngaili nevarēja. Tas tā ir aizskāris izmeklētāja profesionālo kanti, ka savu nevarību nomaskēja ar nesalaužamā patriota nosūtīšanu uz traķeni.

 15. Es brīnos, ka šādas apsītes vēl strādā RPNC! Tā teikt, skaidrāk kā viņa nepateiksi: “Ja cilvēks psihiski ir pilnīgi vesels, viņš zina, kādā sistēmā dzīvo, kā kurā vietā jārunā… bet slimībai ir diagnostiskie kritēriji un tie nav tikai politiskie uzskati, tie ir arī aplami domu secinājumi un slēdzieni, uztveres traucējumi.” Tātad viņa apstiprina, ka politiskie uzskati pieder pie šiem slimības diagnostiskiem kritērijiem, bet tie nav vienīgie, ir vēl aplami domu secinājumi…, utt. Secinājumi, kas izriet no viņas teiktā:” visiem bijušajiem vadošajiem komunistiem, kuri vēl tura varas grožus valstī, būtu jāveic psihiatriskā analīze”. Ja tā labi padomā, tad ideoloģiskie un politiskie uzskati tiešām varētu būt arī slimības pazīme jeb kritērijs, ja jau to apgalvo psihiatrs!

  • Tādas apsītes vajadzētu tiesāt par to, ka viņas un citu tādu daktereļu nepareizo diagnožu dēļ cilvēkiem tika salauzta dzīve.Tā .. arī neapzinājās kādā laikā, pie kadas politiskās iekārtas, kadā profesijā strādāja! Tātad ari viņas galva nav īsti vesela.

 16. iegaumējiet !
  Padomju laikā VISIEM ārstiem, māsām, feldšeriem bija UZPLEČI automātiski, beidzot medicīnas mācību iestādi !!!
  Tāpat, kā jebkuram augstskolu beigušajam bija vismaz jaunākā leitnanta pakāpe.
  Miera laikā tos nenēsāja(izņemot karaspēka daļas), bet kara laikā obligāti.
  Tas nozīmē, ka medicīna bija pakļauta militāristiem.
  Psihiatriskās diagnozes BIEŽI uzstādīja pēc “pavēles no augšas” pa padotības trepītēm.
  Armijā pavēles neapspriež bet izpilda !
  .
  Diagnozes atsaukšana nav tik vienkārša.
  Ja tajā psihenē notika zāļošana, tad vesels cilvēks varēja kļūt slims.
  .
  Tas par vēsturi.

 17. Padomju represijās cietušie tautieši, citām Padomju Savienības teritorijā represētām nācijām piederīgie! Meklēt taisnību mūsu zemē ir bezjēdzīgi, ja nav publiskoti čekas maisu saturi, ja nav skaidrības par represiju visaptveroši (visu padomju cilvēka dzīves sfēru) traumējošo raksturu, ja pie varas joprojām atrodas represētāji, kas atļaujas ņirgāties par saviem vai savu radinieku represētiem cilvēkiem. Nevis slimajiem vajag ārstu, bet veselajiem! Var jau būt, ka prokurora Zvejnieka un rakstā minētās ārstes viedoklis ir sistēmas veidots, bet mani izbrīna, ka viņi paši tam tic, ko saka, ka viņu viedoklī nav ne mazākās vēlēšanās apšaubīt sistēmu, apšaubīt cilvēku diskreditēšanas valsts struktūru (publiskas apmelošanas, morālas iznīcināšanas u.c.) metodes, kas tika un vēl joprojām plaši tiek pielietotas cilvēku iedzīšanai strupceļā, citiem vārdiem sakot, vienkārši novācot pie malas cilvēkus, kas atsakās būt daļa no padomju, pēcpadomju represīvās sistēmas un ieliekot nekompetentus, negodprātīgus ielikteņus, kas kalpo šai sistēmai un uztura to dzīvu vēl šodien. Kā ģenerālprokurors Kalnmeiers šī gada pavasarī paziņoja, padomju sistēmas noziegumu atmaskošanai un pie atbildības saukšanai Latvijas Republikas teritorijā ir notecējis termiņš, un būtībā viņa tiešais pienākums, kas izriet ne no viņa personīgi, ne no Postpadomju Latvijas, bet no Latvijas valsts, kas ir Pirmās, 1918.g. 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas likumīga mantiniece, ir uzturēt prasību visu padomju un pēcpadomju upuru vārdā. Atliek vien atgādināt šim kungam, un pārējiem, ka likumdošanas mainās līdz ar likumdevējiem, bet noziegumiem pret cilvēci nav noilguma! Vēl pagāšgad Vācijā pie atbildības tika saukts 94 gadus vecs cilvēks par to, ka viņš strādāja par grāmatvedi koncentrācijas nometnē Otrā pasaules kara laikā! Un viņš tikai skaitīja naudu nevis nodarbojās ar represijām! Šodien Latvija steidz aizmirst par negodprātīgo ( nekrietno, nepieklājīgo, negodīgo, necienīgo ) padomju pagātni, bet nevar un nedrīkst izvairīties no konfrontācijas (izskaidrošanās) ar savu pagātni, ar zvēru sevī, jo tas jau ņem un agri vai vēlu ņems virsroku, apzināti nestrādājot ar to. Un jau nes un nesīs vēl lielākas ciešanas citiem un reiz arī pašam, jo aizbēgt no sevis nav iespējams.

 18. Brīvības un godīguma Atbildēt

  Nodevēji joprojām uzdevumu augstumos. Uz ko šie cer?

 19. Sandri Zvejnieku nekavējoties jāievieto trako namā.

 20. Ļoti tendenciozs raksts. Pasniegts tā it kā cilvēku, kurš cīnījās pret padomju varu, nepatiesi pataisīja par garīgi slimu. Bet lieta jau tā, ka viņš arī bija garīgi slims. Cita lieta, ka par viņa tā laika darbiem šodien nevienu vairs netiesā. Jājautā – kāpēc gan viņu vajadzēja likt psihiatriskajā slimnīcā, ja jau viņš bija vesels ? Citus līdzīgos gadījumos notiesāja un iemeta cietumā. Kāpēc šim gadījumam bija jābūt savādākam ? Piekrītu, ka dažkārt cilvēkus nepamatoti ievietoja šādās iestādēs, taču to darīja, kad cilvēku vajadzēja novākt no “skatuves”, bet nevarēja piešūt konkrētu pantu. Attiecībā uz Melngaili neko pat nevajadzēja safabricēt. Pretpadomju nodarījums bija un viņš bija pieķerts ar visiem pierādījumiem.

  • Bija cilvēkam jāpalīdz Atbildēt

   To ārstējot no nepareizās domāšanas. Padomju savienība bija celmlauze šajā humanitārā palīdzībā…. varēja sākt iztikt pat bez svina tabletēm. Bet trakā Elsberga gadijumā atvērtā loga terāpija noderēja.

 21. Bet padomju režīms Latvijā taču nav kritis! Tie paši varasvīri un viņu pēcteči turpina valdīt. Tas, ka viņi kā nederīgu un traucējošu ir atmetuši to komunisma mācību un iefiltrējušies kapitālismā jau nemaina lietas būtību. Vara joprojām atrodas viņu rokās. Un kā gan lai viņi atzītu par nepareizu savu un savu priekšteču iepriekšējo darbību?!

 22. Ļoti daudzi mediķi okupācijas periodā brīvprātīgi iestājas okupantu ideoloģiskajā varas organizācijā-kompartijā.Tagad šie brīvprātīgie ir sagrāvuši veselības aprūpes sistēmu,skraida pa Krievijas sūtniecību un ieņem neatkarīgajā Latvijā visai zolīdus amatus.Daži pat ir pamanijušies kļūt par okupācijas režīma upuriem.

 23. Un kur ir tā sočņeva un rēvalds? Vai viņiem nebija jābūt notiesātiem? Vnk šausmas – vēl šodien jācīnās ar padomju sekām!

 24. Padomju laika prokurori ,Padomju laiku arsti apstiprina diagnozi ,jo ,galu gala ,sie arsti u nprokurori ir savu laiku nokalpojusi veci cilveki un jebkuras parmainas nevienam nenak par labu..

 25. Kas gan tur ko brīnīties, ja šodien Latvijā strādā Padomju laikā iecelti prokurori un tanī pašā laikā ievēlētie tiesneši, pie kam uz mūžu, nevis kā padomijā – uz noteiktu termiņu.

 26. Prokurors Zvejnieks juniors izsakas par prokurora Zvejnieka seniora (ne)darbiem!
  Bodīte!

 27. Prokurors Zvejnieks juniors izsakas par prokurora Zvejnieka seniora (ne)darbiem!
  Bodīte!

 28. Kad tiesās tos ”izmeklētājus”,”tiesnešus” un ”ārstus”,kas padomju okupācijas laikā bendēja cilvēkus?Cik tādu tiesnešu,ārstu utt ir notiesāti par šādām darbībām?Bet viņi taču vēl dzīvo mūsu vidū.

  • Senioram, beidzot viens sapratīgs viedoklis! Ar to taču sakaramies vēl aizvien, ka amtpersonas mēdz būt pērkamas, un tās nav tikai policisti, muitnieki un robežsargi. Un nepamatots vai kļūdains ārsta slēdziens var sagādāt tik lielas raizes…. Katram būtu jāatbild par saviem darbiem, ne tikai dieva, bet arī lidzcilvēku priekšā.

  • … un zin, ka viņus par to neviens netiesās, jo pašu ļaudis vien stūrē šo valsti.

  • “Kad tiesās tos ”izmeklētājus”,”tiesnešus” un ”ārstus”,kas padomju okupācijas laikā bendēja cilvēkus?”
   ——————————————————————————————————————–
   Domāju, ka atbilde nav sarežģīta; demokrātiskā valstī to izlemj tauta, vai, citiem vārdie sakot, – to tiesīgi lemt ir – no okupācijas atbrīvojušies un okupācijas sekas likvidējušie pilsoņi), bet ne okupācijas režīma veidotā “padomju tauta”.
   Bet, par cik tās okupācijas sekas (tautas valodā runājot – “piektā kolonna”) tiek saglabātas, tad demokrātisku un tiesisku valsti atjaunot mēs nevaram, jo Saeimā ievēlēto pārstāvju vairākums to nevēlas.

   Bet jautājums ir cits: kāpēc tad balsotāju vairākums (arī no okupācijas atbrīvotajiem) par nacionāli un patriotiski domājošiem deputātiem vairs nebalso ? Vai būtu jau par vēlu atjaunot savu Valsti …?

Draugiem Facebook Twitter Google+