×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. novembris, 2016
Drukāt

Prokurors: Lozes izteikumi neļauj celt apsūdzību Šķēlem (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Prokuror Monvīds Zelčs.

Digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētā advokāta Jāņa Lozes izteikumi par darbošanos ekspolitiķa Andra Šķēles uzdevumā skandalozo slavu guvušajā projektā nedod pamatu pret Šķēli celt apsūdzību, norāda Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Monvīds Zelčs.

Viņš ar Ģenerālprokuratūras preses sekretāres Kristīnes Sutuginas starpniecību aģentūrai LETA sacīja, ka ir iepazinies ar Lozes izteikumiem un tie bija iekļauti viņa lūgumā par Šķēles papildu aicināšanu uz nopratināšanu. Tiesa informējusi, ka savu lēmumu par šo lūgumu paziņos nākamajā sēdē, kas gaidāma 30.novembrī.

Par šiem Lozes izteikumiem un to nozīmi lietā būs jālemj tiesai, sagatavojot savu apelācijas instances gala nolēmumu. Tiesa ir procesa virzītājs, un šajā kriminālprocesa stadijā tikai tiesa var pieņemt kādus lēmumus lietā, tostarp par to, kas darāms ar “šīm Lozes jaunākajām atklāsmēm”, sacīja Zelčs.

Prokurors norādīja, ka Šķēles statuss digitālās televīzijas projektā un arī attiecībā pret uzņēmumu “Kempmayer” un pašu Lozi principiāli nav nekāds jaunums, turklāt pats Šķēle par to esot vairākkārt sīki pratināts pirmās instances tiesā.

“Arī šie Lozes izteikumi par Šķēli, kurus viņš iepriekš šajā lietā nebija paudis, vēl nedod pamatu celt apsūdzību Šķēlem, vēl jo vairāk šajā lietā, kas tiek iztiesāta apelācijas kārtībā, proti, tikai apelācijas sūdzību un protesta ietvaros. Jāuzsver, ka tieši Loze ir bijis tas, kurš visus šos garos gadus turējis sveci zem pūra, aizbildinoties ar Advokatūras likuma normām, atteicies liecināt un izsniegt attiecīgos dokumentus par, kā viņš saka, “juridiskās palīdzības sniegšanu” šajā projektā iesaistītajām fiziskajām personām. Taču viņš šajā lietā nav advokāts, bet gan apsūdzētais, tāpēc viņam nekas neliedza arī iepriekš stāstīt un pamatot ar dokumentiem visu, kas un kā notika,” uzsvēra prokurors.

Zelčs norādīja, ka viņš šajā tiesvedības stadijā var izteikt viedokli par pieteiktajiem lūgumiem vai arī pieteikt jaunus lūgumus. Tādējādi nav izslēdzams, ka nākamajā tiesas sēdē no viņa puses arī tiks pausts vēl kāds viedoklis vai lūgums saistībā ar Lozes izteikumiem, taču patlaban par to esot pāragri runāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu kā gan citādi Atbildēt

    te taču Latvija,,,

  2. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    laba naudas ziņa un kā ar ”mantojumu” ? Cik?

Draugiem Facebook Twitter Google+