×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. augusts, 2012
Drukāt

Prokurors prasa “Pussy Riot” dalībniecēm trīs gadus cietumā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Prokurors otrdien tiesā pieprasīja piespriest trīs gadu cietumsodu pankgrupas “Pussy Riot” dalībniecēm,  kas izpildījušas pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērstu dziesmu valsts galvenajā pareizticīgo katedrālē. Sods viņām būtu jāizcieš parasta režīma kolonijā.

Prokurors Aleksandrs Ņikoforovs, runājot Maskavas Hamovņiku rajona tiesā, uzsvēra, ka ir pierādīta “Pussy Riot” dalībnieču Nadeždas Tolokoņņikovas, Marijas Aļohinas un Jekaterinas Samucevičas vaina huligānismā, kas izpaudies kā naids pret pareizticīgajiem.  Saskaņā ar pantu, pēc kura viņām izvirzītas apsūdzības, var piespriest līdz septiņiem gadiem ilgu ieslodzījumu.

Prokurors uzsvēra, ka sods jāpiespriež, ņemot vērā nodarījuma bīstamību, kā arī apsūdzēto personības, tostarp tas, ka divām apsūdzētajām ir mazi bērni.

Pēc prokurora domām, tam, ka apsūdzētās ir atvainojušās pareizticīgajiem, nav nekādas nozīmes.

“Apsūdzētās uzskata, ka ir pastrādājušas ētisku kļūdu. Viņas lūdza piedošanu par savu rīcību, bet ne par apvainojumu ticīgajiem,” sacīja prokurors.

Viņš arī uzsvēra, ka “Pussy Riot” akciju Kristus Glābēja katedrālē nevar uzskatīt par politisku, jo cietušie liecinājuši, ka katedrālē “netika pieminēts neviena politiķa uzvārds”.

Jau ziņots, ka 30.jūlijā, sākoties prāvai, “Pussy   Riot” trīs dalībnieces tiesā izteica nožēlu par to, ka izpildījušas pret Putinu vērstu dziesmu valsts galvenajā pareizticīgo katedrālē, bet neatzina savu vainu izvirzītajās apsūdzībās.

Viņas sacīja, ka ar savu rīcību gribējušas mainīt Krieviju, bet var būt izdarījušas ētisku kļūdu, aizskarot ticīgos.

Grupas dalībnieces Tolokoņņikova, Samuceviča un Aļohina atrodas pirmstiesas apcietinājumā no šī gada marta. Tiesa šomēnes pagarināja apcietinājumu līdz nākamā gada janvārim, un viņu atbalstītāji nosodīja šo lēmumu kā taisnīguma izkropļošanu.

Tolokoņņikova, Samuceviča un Aļohina februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē uzkāpa priesteriem paredzētā vietā un izpildīja “panku lūgšanu” pret Putinu.

Viņas martā tika aizturētas un apsūdzētas huligānismā. “Panku lūgšanā” piedalījās arī dažas citas šīs grupas dalībnieces, kuras netika aizturētas.

Grupas dalībniecēm pēc aizturēšanas tika noteikts drošības līdzeklis apcietinājums. Atbalstu viņām ir paudušas tādas slavenības kā britu dziedātājs Stings, amerikāņu popzvaigzne Madonna un ASV rokgrupa “Red Hot Chili Peppers”.

Tolokoņņikova rakstiskā paziņojumā tiesai paskaidroja, ka motīvs šai akcijai bija protests pret Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarha Kirila atbalstu Putinam prezidenta vēlēšanās, jo šāds atbalsts ir pret Krievijas sekulārās konstitūcijas principiem.

“Visu mūsu tekstu galvenais temats bija nevis [pareizticīgā kristietība], bet vēlēšanu neleģitimitāte,” piebilda Samuceviča.

“[Patriarha] aicinājumi balsot par Putinu un neiet uz protesta mītiņiem ir skaidri nereliģiskas valsts principu pārkāpumi,” atzīts viņas paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+