×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Pēc publikācijas “Latvijas Avīzē” atceļ neatkarības cīnītājam piespriestos apvainojumus (20)

1. Prokurors Zvejnieks rīkojies nelikumīgi

1no3
Foto - Facebook, Ģederta Melngaiļa atbalstamFoto - Facebook, Ģederta Melngaiļa atbalstam

Nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Ģederts Melngailis ir saņēmis Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras virsprokurora vietnieces un virsprokurora pienākumu izpildītājas Gitas Biezumas parakstītu vēstuli “Par prokurora atbildē ietvertā nolēmuma atcelšanu”. G. Biezuma paziņojusi, ka Specializētās vairāku nozaru prokuratūras prokurora Sandra Zvejnieka parakstītais nolēmums ir nelikumīgs un nav pamatots. “Latvijas Avīze” jau rakstīja (“Prokurors atbalsta represijas?”, “LA”, 9. augusts), ka prokurors Zvejnieks Melngailim bija paziņojis lēmumu, ka piespiedu ārstēšana psihiatriskajās slimnīcās Blagoveščenskā un Rīgā padomju laikā bijusi pamatota, obligāta un tiesiska. Prokurore G. Biezuma toties uzskata, ka S. Zvejnieks lēmumu pieņēmis, pamatojoties uz neatbilstošām likuma normām. G. Biezuma sacīja, ka pievērsusi uzmanību prokurora Zvejnieka vēstulei, kad saņēmusi vairākus privātpersonu iesniegumus ar lūgumu izvērtēt šīs vēstules saturu, kā arī pēc publikācijas “Latvijas Avīzē”. G. Biezuma kā neatbilstošu likuma normām man skaidro faktu, ka likums “Par Latvijas PSR un PSRS psihiatriskajās ārstniecības iestādēs nepamatoti ievietotām personām” attiecas uz cilvēkiem, kas tur nokļuva bez tiesas nolēmuma, nevis uz personām, kuras jau reabilitētas ar tiesas lēmumu.

Ģ. Melngailis uz Blagoveščensku tika nosūtīts ar Augstākās tiesas lēmumu, kas balstījās uz Rīgas republikāniskās psihoneiroloģiskās slimnīcas ārstu komisijas atzinumu, ka Melngailis ir nepieskaitāms un sociāli bīstams.

Lidija Lasmane-Doroņina, kuru tiesāja kopā ar Melngaili, atceras, ka viņas cīņubiedrs bija pilnīgi normāls cilvēks, kuru piespiedu kārtā ievietoja psihiatriskajā slimnīcā, jo viņš vāca un izplatīja pretpadomju literatūru un uzturēja sakarus ar tautiešiem ārpus Latvijas. Līdzko Latvija atguva neatkarību, Augstākā tiesa viņu reabilitēja, taču nenoņēma padomju laikā uzlikto diagnozi “paranoīdā šizofrēnija”. “Personas diagnoze nav saistīta ar šo likumu. 1990. gadā Melngailis tika atzīts par nevainīgu un reabilitēts, līdz ar ko visi piespiedu līdzekļi, kas viņam tika piemēroti, ir nelikumīgi un nepamatoti,” skaidroja virsprokurora pienākumu izpildītāja.

Taču Ģ. Melngailis jo­projām staigā ar viņam padomju laikā piespriesto dia­gnozi un tieši tādēļ vērsās Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu, lai tiktu no tās vaļā, bet saņēma pieminēto prokurora S. Zvejnieka atbildi.

“Neesmu ārsts un nevaru dot slēdzienu, tāpēc manis pieprasīto medicīnisko dokumentāciju aizsūtīju atpakaļ uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, lai ārsti uzraksta slēdzienu par personas stāvokli brīdī, kad viņš tika turēts psihiatriskajā slimnīcā. Pēc likuma, nav paredzēta iesnieguma autora piedalīšanās,” sacīja 
S. Zvejnieks un norādīja, ka izlasījis saņemto ārstu atzinumu un sapratis, ka atbilstoši tā laika likumiem tas bijis pamatots lēmums. Sabiedrībā sašutumu radīja fakts, ka prokurors nav ņēmis vērā faktu, ka padomju okupācijas režīms ir nosodīts kā represīvs, necilvēcisks un noziedzīgs un šā režīma izdarības atzinis par pamatotām un tiesiskām.

 1. Prokurors Zvejnieks rīkojies nelikumīgi
 2. Ārstu uzvārdus nenosauc
 3. Melngailis dzīvo bēdīgos apstākļos, viņa atbalstam Facebook izveidota lapa

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Te rodas jautājums, kam īsti kalpo šādi prokurori, psihiatri un citi mūdži.Vecam PSRS represīvam aparātam?

 2. ka pēc 25 gadiem, kad uzskatām, ka visi padomju murgi it kā ir beigušies, vēl notiek šādas lietas pastalnieku valstī!

 3. Diagnoze ir diagnoze, tur neko nepadarīsi.
  Bet viss tak ir gauži vienkārši: kādam sertificētam psihiatram ir jāparakstās, ka Melngailis ir pilnībā izārstēts no paranoīdālās šizofrēnijas.
  Un viss!
  Nez, kurš parakstīsies.

  • Dolbojob,
   tā “diagnoze” viņam bija uzlikta PSRS gados, kas jebkuru latviešu patriotu varēja iespundēt psihslimnīcā, lai nemaisās pa kājām … Ka viss būtu tīri un pareizi, tad nevajadzētu slēpt, kā tas ir šajā gadījumā, psihiatru ārstu uzvārdus, kas lielākā daļa savarbojās ar vdk!
   Prorams, viņu uzvārdi nav atrodami tajās LV palikušajās vdk aģentu kulēs, bet īstāko vdk kadru un ziņotāju un vdk pasūtījumu izpildītāju papīri ir Maskavā …

 4. Cik tas tomēr ir nožēlojami! Atbildēt

  KAUNS par tādiem 25 gadu brīvās Latvijas MAZ izglītotiem prokuroriem kā Zvejniekveidīgie!
  Tādas NIECĪBAS taču lemj cilvēku likteņus…lūk, reāls gadījums, kad Latvijas PATRIOTU pataisīja par NEPIESKAITĀMU gan PSRS laiku orgāni, gan kā redzam arī BRĪVĀS Latvijas IELIKTEŅI… Vai bijis tikai kgb aģents un nu turpina darboties tik tālāk? Kā viens lielais gudrais teica -NAV bijušo, viņi joprojām IR!!!

 5. diagnozes jau liek ne pēc likumiem, bet klīnikas………………………….

 6. jā, tā rullē latvijā…!!!!!

 7. “….sapratis, ka atbilstoši tā laika likumiem tas bijis pamatots lēmums.”
  Un kā ae šo laiku likumiem?
  III Reich -a un PSRS Staļina laikā tāpat viss notika, pamatos, likumīgi, jo kārtība bija!

 8. ES sludinātās cilvēktiesības ir tiesības tikai kriminālnoziedzniekiem. Par patiesi pārkāptām likumpaklausīga cilvēka tiesībām , kas izdarīts neiedomājami necilvēcīgā veidā, Jansona kungam nerūp. Eiropas tiesa attaisnoja dzīvu cilvēku sadedzinātāju, tā ka tur nav vērts meklēt taisnību. Painteresējoties, ko aizstāv un kam prasa cietumsodus Kalnmeijers nav nejaušība prokuratūras lēmums, DP novirzes arī zināmas. Mums ir bijušās PSRS un jaunās Eiropas vissliktākais variants.

 9. Tad nu gan pienākuši laiki, ja prokuratūra atceļ lēmumus pēc rakstiem avīzēs…

 10. Nu nevajaga pat stāstīt, ka prokuratūra skatās uz austrumiem un visādi cenšas to apliecināt – te salauztais slotas kāts, te VDK vajāto personu vajāšanu atzinums par likumīgu. Ko ģenerālprokuros – ”nezin” vai nav ”lietas kursā”, vai vienkārši taupās x stundai ?

 11. Sandris Zvejnieks – vienkārši .. Un nestāstiet man ka tā ir kļūda.

 12. Tie .. ārsti vēl turpina ņirgāties par cilvēkiem, bet viņu uzvārdus tur slepenībā. Turpinam padomju praksi?Lai brīvības cīnītāji saprot, kam arī mūsu valstī teikšana.

 13. Smird tā valsts. Smird pa gabalu.

Draugiem Facebook Twitter Google+