×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. septembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Amerikā Ilzi gada laikā savedīs kārtībā (53)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ilze Vinķele

Katra knīpa un katrs knauķis Latvijā, pagultēs noslēpušies, pazina visas valsts bērnu klases audzinātāju Ilzes tanti, kas gribēja Karlīni pārtaisīt par Kārli un otrādi. Starp pieaugušiem Viņķeles kundzi zināja kā ievērojamas Austrumlatvijas dzimtas pārstāvi ar kūsājošu cīņas garu praida kultūras, Sorosa mācības un citu progresīvo vērtību nenogurstošā izplatīšanā. Uz zemeslodes ir itin daudzas ANO atzītas valstis, kur cilvēkus ar Ilzei Viņķelei līdzīgiem uzskatiem īslaicīgi ievieto slēgta tipa iestādēs, lai apārstētu vai pat sodītu, bet ne jau brīvā Amerikā, kurp mūsu slavenā politiķe aizlidojusi pastudēt un papildināties kompetencēs. Pasaules demokrātijas citadelē atzīst jebkādus cilvēkus ar noslieci uz pravietošanu un visādu pasugu fanātiķus. Tikām Latvijas skolās noturēta pateicības diena par Saeimas Izglītības un zinātnes komisijas vadītājas pārcelšanos ar koferiem uz jenkiju zemi.

Kopš Ilze ir prom, puča iespējamība Latvijā rūk līdz minimumam. Bez Vadones uzmākšanās ar liberālo totalitārismu ies mazumā un nacionālkonservatīvais režīms kādu brīdi var sajusties neapdraudēts. Vecās trimdas aprindām signalizēts uzmanīties no iebraukušās viešņas vēl vairāk nekā no lielinieku briesmām. Donalds Tramps pa diplomātiskiem kanāliem brīdināts, ka “viņa ir klāt!”.

Ilzes pavadīšanas procesijā piedalījās sabiedrības krējums, vēlot, lai ārpus tēvijas bēgle neaizmirst savu “jaunu dīnu zemi”, neiznīcina visus ASV viskija krājumus un nopērk “Manolo Blahnik” augstpapēdenes, ko deputāte sen pelnījusi. Savukārt preilenes ierašanos Vašingtonā fotografēja un aprakstīja Hjū Hefnera brīvās preses koncerna labākie spēki un tilta mešanu uz Ameriku paredzēja translēt CNN tiešraidē. Tikai viesuļvētras trakošana Vestindijā un Floridas štatā izjauca Ilzes debiju internacionālā TV tīklā. Ak vai, amerikāņi nezina, ka Ilze var izplosīties ne sliktāk kā Irma, aiz sevis atstājot vēl lielākus postījumus. Politiskā viesuļa priekšā tāds taifūns ir vien šņācošs patvāris.

Uz Amerikas zemes akreditējusies Viņķele nokļuvusi konservatīvā augstskolā, kur Rietumu gudrie iztīra galvu kursu klausītājiem no iedētām oliņām. Tas mūsu politiskajai darbiniecei būs tāds kā kritušo jaunavu pāraudzināšanas institūts, no kura študierētās iznāk kā nelokāmas kristietes un ultralabējās. Kas bija rūdīts liberasts, kompensējas kā nacionālists, dzelžains trampists. Esiet droši, ka gada laikā augstajā skolā Ilzi savedīs kārtībā! Mācībspēki un profesūra piesmēķētās auditorijās, treniņos un lektorijos pat cietākos kosmopolītus un kaismīgākos indivīda tiesību aizstāvjus piespiež doties pretvirzienā, pierādot iepriekšējo uzskatu maldīgumu un to, ka cilvēcei var būt citi galamērķi, ne tikai viendzimuma laulību atzīšana. Šais universitātēs pat tādu fruktu kā Boratu no Kazahstānas iemācīs spēlēt golfu, vadīt jahtu un labākās Teksasas kovboju manieres. No Vašingtonas mācībiestādes sienām izejošie absolventi pēc apmācībām ir sagatavoti visaugstākām karjerām un posteņiem dzimtenē. Viņi kļūst par pelēkajiem kardināliem, konservatīvo partiju bonzām, vēsturiskām personām, kas nostājas uz iespējami augstākā varas pakāpiena kā topa vadītāji – pat kā au chef du gouvernement. Latvijā aiz okeāna augsti mācītie var tikt norīkoti izcilības līmeņa diplomātiskajā dienestā vai saņemt vērtīgu darbavietu “Latvijas gāzē”.

Bet kas notiks ar Ilzes dzemdināto un pamesto partiju “Par”? Vadone kādu laiku sazināsies ar palikušajiem, sūtot biļetenus. Bet pamazām bijušie cīņubiedri mulsīs no pārmaiņām Ilzes balsī no Vašingtonas. Agrāk no Viņķeles atziņu Daugavas smēlušiem būs iespēja sadzirdēt daudz plašāku, dziļāku Misisipi domu plūdumu, no kā izrietēs, ka Jehovas liecinieki un senatora Makeina piekritēji Ilzei daudz tuvāki nekā pašas radītā kustība. Bez austras modinātājas un ideoloģiskās iedvesmotājas “Par” kreisā liberālisma rītausmas sludinātāji panīks un tiks neitralizēti. Pēc vadītāju apcietināšanas zilo arodbiedrības redzamākos biedrus šoruden sastapsiet parkā grābjot lapas vai ceļu seguma likšanā – piespriestajos labošanas darbos.

Bet Ilzei Viņķelei pa īstam sākas high life! Atcerieties, ka ZZS meklē mūsu politiskās kultūras ikonas Augusta aizvietotāju apvienības priekšgalā pēc divi gadiem. Pēc Ilzes Amerikas testēšanās perioda zaļzemniekiem ir cerība – rekur, pareizā izvēle rokā ir!

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. lēts viņķelis ar "sssr" atraugu Atbildēt

  šis viņķelis ir no lētā gala un ar izteiktu “padomju mesiānisma” etiķa pēcgaršu. Labi, ka aizveda šo viņķeli tālāk no mūsu zemītes. Lai tas etiķis, kurā šis viņķelis sācis pārvērsties, – tiek citiem. Latviešu tautai nav vajadzīs sorozītu aptaurēts misionārs, kurš jūtas labi ja tiek paglaudīts par jebkādas autoritātes noriešanu. Lai šis viņķelis siekalojas svētlaimē – pie sava sorozītsaimnieka kājām. Pretīgs vecs, ieskābis vīns. Lai tiek kādam alkoholiķim amerikā un lai atbrīvo mūsu Diervzemīti no šī mošķa.

 2. nenovērtēja spējas(nekaunību) Atbildēt

  Šoreiz Līcītis iebrauca auzās !
  … Ilze AMERIKU “savedīs kārtībā”… ?

 3. Jācer ka Sviņķeli Latvijā vairs nekad neredzēsim.

 4. Lasu un domāju , kāds , tomēr, tas Līcītis ir žultains apd*****ējs! ):

 5. Ilze Līcītim ir atteikusi vismaz 3 reizes – citādi šo rakstu iztulkot nevar…..

 6. Egīl,šķiet,ka jums skauž tas kas gaida I.V. ASV,jo pats vien esat spējis izrīt samagona krājumus un no rīta dullumā,sacerējāt ko tik pretīgu “L.A.”pilnīgi necienīgu smērējumu uzgāžot ne par ko/ viedokli,citādu domāšanu utt./ samazgu cisternu.Kad jūs liksiet mierā to “Karlīni”?Vai nav jau piegriezies kad daudzās valstīs viendzimuma laulības sen ir norma?Vai K.Streips ir kas nositams,noliedzams,patriecams no sabiedrības?Un jūs tā mērkaķojaties ne tikai pret I.V.,bet pat faktiski arī pret ASV.Vai nevarat atmest VDK niķus?Gulēt varat bez grādīgā tikai kādu bezjēgā aprejot? Izturiet konkursu un aiziet uz Krieviju papildināties,ja netīk ASV.Man žēl “L.A.”.Lai gan viens anonīms rakstelis jau bija.Kās aPMAKSĀ kampaņu pret Viņķeli un CIK?Aprej tos kas uz vietas un var tev sadot pa purslām.SLabo?

 7. Ak dies, taisnība ir, ka latviešu vairumam nav humora izjūtas! Tak palasiet – šis feļetons lasāms daudznozīmīgi – tajā ir ironija gan par Viņķeli, gan pašironija par to un tiem, kas Viņķelei piesienas.

 8. Pietuka Krustiņa cienīgs teksts!Gan jau tajā ir arī kaut kas patiess,bet….nenormāli grūti lasāms gabals!!!Tā arī nesapratu jēgu.Nu,jā,kā tautā saka,saprašana-dieva dāvana…Laikam esmu apdalīta!

  • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

   Vajadzēja jaunībā vairāk lasīt daiļliteratūras klasiku, tagad visu saprastu, un nebūtu jājūtas apdalītai…

 9. Šis gan labs raksts!

 10. Tiesam pastav jautajums, ka to Ilziti neviens nav ievietojis Tvaika iela paarsteties?

 11. Paldies autoram, sasmējos!
  Asa un ļoti precīzi trāpīta kritika, bet tomēr bez naidīgas attieksmes, bet ar smaidu! Kaut kas “Dadža” autora, cien.nelaiķa,Andreja Skaiļa stilā. Talants!

 12. Dievam visas lietas ir iespējamas – pat liberastaino Ilžuku savest kārtībā 🙂

 13. Redziet nu – un vēl atrodas tādi, kas saka: ierēdņu privātā dzīve neattiecas uz viņu darbu valsts un tautas labā!
  Un kā vēl attiecas un ietekmē to!

 14. Kārtējo reizi pārliecinos,ka noteikti ir viens bezgalīgs lielums.Cilvēku muļķība.

 15. Līcīti,pretīgs Jūsu viedoklis,lai gan tiesības uz šādu viedokli Jums it kā ir. Vienīgi tas neatšķiras no tām samazgām,ko ikdienā var lasīt Delfu komentāros,vienīgā atšķirība ir tā,ka Jūs taču esat tā kā ar attiecīgu izglītību.Lai Viņķele brauc uz kurieni grib,domāju,ka vairumam lasītāju vienalga.Tikai Jums tas tik ļoti,ļoti pieķēries pie sirds!Jautājums vienīgi KĀPĒC???

  • Ak dies, taisnība ir, ka latviešu vairumam nav humora izjūtas! Tak palasiet – šis feļetons lasāms daudznozīmīgi – tajā ir ironija gan par Viņķeli, gan pašironija par to un tiem, kas Viņķelei piesienas.

 16. AMERIKA ŠO RADĪJUMU NESAVEDĪS KĀRTĪBĀ! KAS IELIKTS ĢIMENĒ, TO AR BOMI NEIZSIST! PĒC VISA NOTIEKOŠĀ VIŅĀ VAJADZĒJA JAU REDZĒT KAUT MAZAS, BET TOMĒR IZMAIŅAS!? TAČU NEKAS NENOTIEK!!!?

 17. Zeel, ka viena pati aizvaacaas, vajadzeeja kopaa ar visiem paareejiem deputaatiem!

 18. Teicams rakstudarbs, prieks lasīt kvalitatīvu humoru/satīru, kas ļoti trūkst mūsdienās (ko arī pierāda komentāri)

 19. Es nezinu , kas ir Ilze, bet izlasot rakstu , man ir skaidrs , ka Egīls (arī nezinu , kas tas tāds) pats sūtāms uz trakomāju.

 20. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  sanitārus izsaucāt? Nu tos būdīgos vīrus no filmas “Kaukāza gūstekne”…

 21. Kārtējais ZZS propagandas raksts visi ZZS oponenti ir Soross

 22. Mēs jau strādājam pie fotosesijas līguma detaļām. Paldies autoram par padomu – Teksasas kovboju jātnieces poza varētu būt vāka foto!

 23. Ja es pareizi saprotu,tad kustība PAR pārstāv Latvijas pedarastus?

 24. Bravo! Tiešām asprātīgi.

 25. ….kur tādi tirliņi rodas…citus apriet jau nav māksla,nu tad ej pats politikā un pierādi,ka vari labāk….
  Un ja godīgi,normāls cilvēks politikā nelien,ja nemāki veidot savu biznesu,bet gribi tēlot viszinīti un iesēsties krēslā no kura visus gudri pamācīt,tad es saprotu to cilvēku ambīcijas kuri darbojas politikā,bet viss pārējais ir viena vienīga blefošana!!!

 26. dažas viņas idejas nav man gājušas pie sirds. arī starp maniem draugiem un paziņām, ir tādi, kuru idejas es neatbalstu vai tām nepiekritu, bet tas nenozīmē, ka viņi ir slikti . Starp visiem deputātiem viņa ir visnormālākā. Viņa nedejo citu pavadā un domā ar savu galvu! Tā turpini Ilze

 27. Filozofijas ceļi ir neizdibināmi,ļoti jāuzmanās nenomaldīties,tad ir vakars uz ezera.

 28. Paldies par informāciju.Ļoti labs komentārs

 29. Kāds tēvs tāda meita, par vinķeli nemaz nerunājot – vispārējs ārprāts

  • kāda māte, tāda meita….žēl bet ko darīt, ja nespēja pretoties “pareizajai līgavai”

   • Bet kāda tad ir tā māte – darisiet tautai zināmus tās varoņus un izcilniekus?

    • TO mmm,hmm,hariss un Co Atbildēt

     Jūsu pretīgajai dabai,morālei utt par maz ir noliet ar samazgām deputāti,jums kā sovjietiem vajag apriet un nozākāt radus septiņās paaudzēs?Uz sevi šakāļi palūkojaties spogulī,UZ SZEVI !!Ja jums būtu veselas smadzenes ,tad saprastu,ka ja jau meita ir tikusi Saeimā/ nu nav taču pārejie 99 deputāti arī tādi kā I.V.?/
     un vēl izturējusi konkursu uz stipendiju ASV,tad neba nu radi ir no bomžu šlakas.Tātad ir ieaudzināts mācīties un kaut ko dzīvē sasniegt pašai,ne kā dažs labs šofera dēls.Līcītim jau arī skauž,jo nesapratu par ko viņam hemoroji asiņo.Pārejiem tāpat.Bez “vecā”Kārlīša ko vēl var “piešūt”I.V.?Ka neklausīja blēdei Āboltiņai?Atkārtojiet Dieva 10 baušļus pirms sākat riet!

  • Jā, tavs tēvs bija deģenerāts

 30. kas apmaksā,un ko viņa tur mācīsies,slaucamos aparātus,ar praksi vakaros bāros.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+