×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Promaskaviskie separātisti Luhanskā ieņem administrācijas ēkas (2)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04182725 Pro-Russian supporters alongside masked men in uniforms celebrates as they declare 'People's Republic of Lugansk', in Lugansk, Ukraine, 27 April 2014. The capture of seven observers from Vienna-based OSCE, of which Russia is a member, prompted the Group of Seven (G7) major world economies to announce they would impose new sanctions on Russia over its alleged support of militant separatists. Russia will help secure the release of European military observers taken captive by pro-Russian separatists in eastern Ukraine, a senior diplomat said. EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Maskavas atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos otrdien ieņēmuši Luhanskas apgabala valsts administrācijas ēku, no notikumu vietas vēsta ziņu aģentūras AFP žurnālists.

Milicijas neapsargātajai ēkai uzbruka aptuveni 3000 cilvēku, kuru pirmajās rindās atradās aptuveni 20 ar metāla stieņiem bruņojušies jaunieši. Viņi izsita logu, lai iekļūtu ēkā, kamēr pārējie gaidīja, līdz tiks ielaisti iekšā.

Uzbrucēji norāva uz ēkas esošo Ukrainas karogu un tā vietā uzvilka Krievijas trikoloru, kā arī atvēra durvis gaidošajam pūlim.

Tikmēr miliči, kam bija uzdots administrācijas ēku aizsargāt, bija sapulcējušies nama iekšējā pagalmā.

Separātisti pieprasīja miličiem atdot ieročus, taču tie atteicās, un sākotnēji tika panākta vienošanās, ka miliči atgriezīsies savās novietnēs un ieročus ieslēgs to uzglabāšanas noliktavās.

Taču vēlāk aptuveni 700 cilvēku liela separātistu grupa iebruka pilsētas prokuratūrā, bet pēc tam devās uz milicijas pārvaldi.

Tiek ziņots, ka šobrīd uzbrukums milicijas pārvaldei jau ir sācies. UNIAN korespondents no notikuma vietas ziņo, ka uzbrucēji ir bruņoti un dzirdami šāvieni.

Saņemtas ziņas, ka ar tricienšautenēm bruņoti cilvēki sagrābuši arī apgabala televīzijas un radio centru.

Pilsētā redzami bruņoti separātisti, kas braukā milicijas automašīnās.

Tiek ziņots, ka daļa miliču varētu būt pārgājuši separātistu pusē un izgreznojušies ar tā dēvētajām Georgija lentēm.

Tikmēr Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs otrdien asi nosodījis milicijas spēkus Austrumukrainā, pārmetot tiem bezdarbību un nodevību.

Turčinova paziņojumā teikts, ka notikumi Ukrainas austrumu daļā apliecina “tiesībsargājošo iestāžu bezdarbību, nespēju un dažos gadījumos arī noziedzīgu nodevību”.

Pirms trim nedēļām prokrieviskie separātisti Luhanskā ieņēma Ukrainas Drošības dienesta (UDD) ēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Promaskaviskie separātisti ir netīri dzīvnieki, kuri nevēlas dzīvot savā etniskajā cīkkūtī.

  2. I am not posting comments too .. quickly !

Draugiem Facebook Twitter Google+