×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Promaskaviskie teroristi likuši ANO aģentūrām līdz piektdienai pamest Luhansku (2)

Foto: LETA/ITAR-TASSFoto: LETA/ITAR-TASS

Promaskaviskie teroristi likuši ANO aģentūrām līdz piektdienai pamest Luhansku, paziņojis ANO ģenerālsekretāra vietnieks humānās palīdzības jautājumos Stīvens O’Braiens.

Vairākām starptautiskajām nevalstiskajām organizācijām (NVO) atsevišķi likts pamest Luhansku līdz sestdienai.

O’Braiens atzina, ka ir “satraukts” par šo lēmumu, un aicināja promaskaviskos kaujiniekus “Luhanskā un Doņeckā nodrošināt, ka ANO un starptautisko NVO aktivitātes tiek atjaunotas”.

Prokrieviskie līderi iepriekš bija paziņojuši, ka aizliedz desmit Rietumu palīdzības organizācijas, arī organizāciju “Ārsti bez robežām” (MSF), par “nopietniem likumu pārkāpumiem”.

Pašpasludinātās Luhanskas tautas republikas tā dēvētās amatpersonas apsūdz MSF “nelegālā psihotropo medikamentu glabāšanā”, kas nav reģistrēti nedz Krievijā, nedz Ukrainā. MSF šīs apsūdzības kategoriski noraida.

Kā norādīja O’Braiens, nav nogādāti 16 000 tonnu humānās palīdzības, bet vietējās slimnīcas anestēzijas materiālu trūkuma dēļ nevar veikt operācijas.

Netieši vēršoties pie Krievijas varasiestādēm, O’Braiens mudināja “visus, kuriem ir ietekme uz “de facto” varasiestādēm, izmantot šo ietekmi, lai panāktu, ka nekavējoties tiek atjaunota ANO aģentūru un starptautisko NVO humānās palīdzības sniegšana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. cik man ir zināms ne LNR ne DNR nav iekļauti nevienā oficiāla starptautiskā teroristu sarakstā …

  2. Naivais ANO ģenerālsekretāra vietnieks humānās palīdzības jautājumos Stīvens O’Braiens – Luganska stājas Krievijā un Krievijai nav vajadzīga nekāda ANO un NVO palīdzība… Jautājums , kādā statusā?

Draugiem Facebook Twitter Google+