×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Ināra Mūrniece: Propaganda vispirms, “tanki” pēc tam (21)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kremļa agresija Ukrainā un Rietumu vājā reakcija Latvijai liek būt ļoti modrai. Mums jārēķinās ar NATO un ASV atbalstu, bet tā īsti varam paļauties tikai paši uz sevi. Kremļa agresija gan Gruzijā, gan Krimā liecina par stratēģiju: vispirms masīvs informatīvs uzbrukums cīņā par cilvēku sirdīm un prātiem, pēc tam – militārs trieciens, okupācija.

Latvijas gadījumā iztiks arī bez militāra trieciena. “Tanki”, iespējams, būs citi. Jau dažkārt “ekonomiskās intereses”, “pragmatiska pieeja” gūst virsroku pār Latvijas nacionālajām interesēm un ģeopolitisko piederību Rietumiem.

Uzsvars no Kremļa “maigās varas” pasākumiem pret Latviju ir pārlikts uz atklātu, masīvu informatīvo karu. Neo­impēriskās, šovinistiskās Krievijas valdošās elites “sadarbības projekti” Latvijas virzienā mēdz būt tik maigi kā žņaudzēj­čūskas apskāvieni, bet mediju jomā “kultūras pievilcības projekti” (filmas, seriāli, šovi, triviālā izklaide) mijas ar atklātu propagandu un psiholoģiskajām operācijām. Arvien skaļākas kļūst Krievijas “tautiešu” organizācijas, kuras ilgstoši tika atbalstītas un finansētas kā “maigās varas” projekti, nu tās kļuvušas par stabiliem “viedokļu paudējiem” Kremļa informatīvajā karā pret Latviju.

Gan Satversmes aizsardzības birojs, gan Drošības policija apliecina, ka Kremļa finansēto un kontrolēto TV kanālu darbība, kur sākas sabiedrības šķelšana un naida kurināšana, ir risks Latvijas nacionālajai drošībai. Gan SAB, gan DP uzskata, ka šie riski būtiski pieaugs 2015. gadā, kad Latvija kļūs par ES prezidējošo valsti. Tomēr Drošības iestādes mēdz apklust, kad no tām gaida aktīvu rīcību. Diemžēl saistībā ar Pirmā Baltijas kanāla (PBK) pārraidi “Cilvēks un likums”, kur tiražēti nepatiesi fakti par 1991. gada situāciju Lietuvā, DP neierosināja kriminālprocesu un nesniedza arī argumentāciju, kāpēc tik bezzobaini rīkojusies…

Mediji vai 
ārpolitikas rupors?


Kremļa finansētie un kontrolētie TV kanāli tikai virspusēji atgādina medijus, ar kādiem paraduši rēķināties demokrātiskās valstīs. Šodien virkne Krievijas TV kanālu ir sevi apliecinājuši kā Kremļa ārpolitikas instrumentus. Virkne retranslēto Krievijas TV kanālu dezinformē, nodarbojas ar vienpusēju propagandu, sagroza faktus un – jā, arī izklaidē… Krievijas propagandas TV kanālos ir tikai viens “pareizais” viedoklis, un tas ir Putina/Kremļa viedoklis.

Analītiķi, raugoties uz to, kas notiek Latvijas informatīvajā vidē, brīdina, ka nu jau sasniegts informācijas operāciju un psiholoģisko operāciju līmenis. Kāda no psiholoģisko operāciju definīcijām nosaka, ka “psiholoģisko operāciju īpašais mērķis ir ietekmēt ārvalstu auditorijas uztveri un līdz ar to arī uzvedību”, lai sasniegtu noteiktas valsts politiskos un militāros mērķus. Kādus – to redzējām Krimā, Osetijā, Abhāzijā.

Un vēl. Baltijas Mediju alianses (šajā hol­dingā ir arī PBK) centieni ietekmēt sabiedrisko domu Latvijā jau izgājuši ārpus mediju satura. Izskan piesolījumi sūdzēt tiesā viedokļu paudējus, kuri izteiktos par kanāla saturu un sniegtu vērtējumu tur redzētajam. Tā 2013. gada 8. oktobrī PBK paziņoja, ka “vērsīsies tiesā pret personām, kas bez iepriekšēja uzraudzības vai likumdošanas institūciju lēmuma aicina atņemt kanāla apraides licenci vai tml., tādējādi graujot kanāla reputāciju”. Nesen PBK solījusi sūdzēt tiesā NEPLP un citas amatpersonas, kas nodarbojas ar mediju uzraudzību, – “par patiesībai neatbilstošas informācijas izplatīšanu, kas maldina sabiedrību un nomelno PBK un citus holdinga medijus”. Latvija ir tiesiska valsts un sūdzēt tiesā, protams, nevienam nevienu nav liegts. To gan var uzskatīt par mēģinājumu apslāpēt viedokļu brīvību, bet arī – par mērķtiecīgiem centieniem ietekmēt amatpersonas viedokļus.

Faktiski Latvija ir nonākusi jaunā situācijā, kad nepieciešama rīcība, lai iegrožotu kaimiņvalsts operācijas ar mērķi pasargāt savu valstiskumu, demokrātiju un teritoriju. Atbilstoši starptautiskām tiesībām un praksei nacionālās drošības apdraudējuma situācijā valsts var veikt ārkārtas pasākumus, un tie ir leģitīmi. Arī mediju vidē ierobežojumi ES telpā tiek pieļauti, piemēram, ja konstatēta naida kurināšana vai kara propaganda.

Kā pretoties 
informatīvajam 
triecienam 


Pirmkārt, Aināra Dimanta vadītajai Nacionālo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) jāpilda sava galvenā – mediju regulatora – funkcija. Ievērojot likumu un procedūras, padomei jāpārtrauc to Latvijā reģistrēto TV kanālu, kuri atklāti kurina naidu, raidīšana. Likums ļauj NEPLP pārtraukt retranslēt arī t. s. trešajās valstīs (piemēram, Krievijā) reģistrētos kanālus; sadarbībā ar ES valstu mediju regulatoriem jāvēršas pret naida kurināšanu ES telpā reģistrētajos Kremļa kontrolētajos TV kanālos.

Otrkārt, NEPLP jāizveido kvalitatīvs televīzijas pamatpiedāvājums jeb kritēriji t. s. ekonomiskajai (vislētākajai) TV pakai. Tā kā Latvija ir ES valsts, TV pamatpiedāvājumā jābūt Latvijas un ES/NATO valstu TV kanāliem. Nākamās – jau dārgākās TV pakas – tiktu veidotas, par pamatu ņemot ekonomisko, to papildinot ar citiem TV kanāliem. NEPLP solījusi “visdrīzākajā laikā” nākt klajā ar TV pamatpiedāvājumu. Gaidīsim.

Treškārt, Latvija ir vienīgā ES dalībvalsts, kura vairāk nekā 20 gadu ir bezatbildīgi atteikusies veidot savu mediju politiku. Tas nozīmē, ka mediju jomā valsts nav noteikusi ne konkrētus mērķus, ne veidus, kā tos sasniegt, ne arī analizējusi ar mediju politiku saistītos riskus. Piemēram, vai teorētiski var rasties tāda situācija, ka lielākos Latvijas medijus iegādātos Kremļa uzticības personas un kādas sekas tas radītu demokrātiskajai iekārtai, sabiedriskajam mieram un drošībai, un valsts teritoriālajai vienotībai? Vai teorētiski Latvija var nonākt situācijā, kad tai vairs nav “savu” mediju (izņemot sabiedriskos), kas ziņotu par to, kas satrauc Latvijas sabiedrību?

Mediju politikas neesamības sekas ir kā uz delnas: lielākās avīzes zaudē auditoriju un izmisīgi cīnās par izdzīvošanu, reģionālajai presei grūti konkurēt ar pašvaldību subsidētajiem izdevumiem. Latvijā ir ES dalībvalstij netipiski mazs TV kanālu skaits, kas veido programmas valsts valodā, vienlaikus – neproporcionāli augsta ārvalstu mediju, t. sk. Kremļa kontrolēto TV kanālu, ietekme. Pēc Saeimas Cilvēktiesību komisijas aicinājuma Kultūras ministrija ir izveidojusi informatīvo ziņojumu par mediju nodaļas izveidošanu, un tas konceptuāli saskaņots ar koalīcijas partneriem. Tagad valdības vadītājai Straujumas kundzei jālemj, kā šādu nodaļu iespējami ātri izveidot un finansēt.

Ceturtkārt, uzskatu, ka NEPLP kopā ar Satiksmes ministriju, “Lattelecom”, Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC) jāķeras pie Latgales mediju programmas izstrādes. Citādi – var ieguldīt miljonus sabiedriskās TV un radio programmu veidošanā, bet – vai tā sasniegs auditoriju? Tāpēc vienlaikus jādomā, lai cilvēkiem būtu iespēja šīs programmas skatīties un klausīties. Šobrīd “LR 4” ir Latvijā populārākā radio stacija krievu valodā, tās aptveramības zona ir vien 50 procenti no Latvijas teritorijas, bet “baltie plankumi” – valsts austrumu pierobežā. Nesen valdība atbalstīja “Latvijas Radio 4” apraides zonas paplašināšanu. Jāanalizē arī iespēja ar televīzijas dekoderiem nodrošināt tos pierobežas iedzīvotājus, kuri to vēlas.

Tie ir vien daži no nepieciešamajiem pasākumiem, kuru izstrādāšana un pieņemšana tiek virzīta. Tomēr kopumā politiķu vidū ir vāja izpratne, ka drošības situācija valstī ir tieši saistīta arī ar to, kam politiķi ļauj vai neļauj notikt informatīvajā vidē. Piebildīšu, ka vairāk nekā neizprotama ir “Lattelecom” (uzņēmums, kur 51% kapitāldaļu pieder Latvijas valstij) vēlme no interaktīvas TV platformas izslēgt kanālu – TV3.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite atklāti runā par informatīvo karu, kas vērsts pret Lietuvu, kamēr Latvijas politiskā spice piesardzīgi izsakās caur puķēm, lai tikai “nesakaitinātu Krieviju”.

Sabiedrībai ir aktīvi jāpauž savs viedoklis un jāprasa atbildība no politiķiem, politiķiem – jāsāk skaidri domāt un runāt skaidru valodu, jāieklausās sabiedrības teiktajā. Politiķiem un izpildvarai jāaizstāv Latvijas nacionālās intereses, tostarp – nacionālās drošības jomā, un viens no tās elementiem ir mediju vide.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Mums ir divi TV kanāli, ko skatīties – LTV piedāvā kvalitatīvu žurnālistiku; LTV7 piedāvā labu sporta programmu. (Protams, pietrūkst F1 un izlases hokeja, ko viašits nozaga!…)
  Bet tās ir programas, ko varētu skatīties, ja vien ARĪ tur neieviestos krievu “mentu” seriāli…
  Kāpēc Tas būtu obligāti jāredz????! :@
  Kādam ir slikti ar sabiedrības vēlmju izpratni??!
  Bans un boikots! Krievijas “mentu” seriāliem!!!
  Apriebies slēgt prom “savu” TV kanālu, jo tur kārtējais “bullshits” ieviesies!!!

 2. Neko daudz nepateikšu par Krievijas taisīto propogandu… Bet šis raksts ir KOLOSĀLS, MILZĪGS mūsu propogandas mašīnas “dējums”… Propoganda, mediju saturu organizēšana… un tml var protams vienu brīdi gūt uzvaru. Mūsu gadijumā tas spēks kas tiek raidīts pret mums te no mūsu pašu valdošajiem var ilgstošāk graut mūsu izpratni par to kas ir kas… Vai pat iznīcināt pēc būtības mūs. BET PATIESĪBĀ tā vai citādi IR VISSPĒCĪGĀKĀ PROPOGANDA, SPĒKS.
  Diemžēl mums patiesība nav pieejama, tā mums ir liegta, mūsu valdošie un arī vairums cilvēku uz to nav spējīgi… Galvenokārt arī tādēļ tiek tālāk palielināta spriedze, uzkurināta kara histērija, psihoze. Nav iespējams piedalīties (pat būt aktīviem spēlētājiem) svešos agresīvos kariņos (mums redzamā līmenī “kerijs” pret “putinu” konkrēti šoreiz), kuriem patiesībā nav nekāda morāla seguma kā vien ceļš uz iznīcību, haosu; un būt patiesiem. Tam kariņam nav nekāda sakara ne ar mums, ne ukraiņiem, un arī ne ar afišēto demokrātijas, brīvības ieviešanu… Tākā šoreiz mums nelīdzēs pat milijardu lieli ieguldījumi informatīvās telpas stiprināšanai, jo pats galvenais visā tajā ŠĪ INFORMĀCIJA ir nepatiesa, melīga, ar kroplu mērķi… Ja mums būtu TAINSĪBA, ja MĒS PAUSTU PATIESĪBU, tad arī viens TV kanāls un viena radiio frekfence būtu praktiski pietiekama pret desmitiem mums naidīgu informācijas avotu. …Diemžēl tā nav.
  Līdz šim mūsu valdošajiem samērā labi izdodas aktivizēt kara psihozi, krievu kārti, vispār agresivitāti… Diemžēl reālais panākums visa tā rezultātā var būt tikai mūsu pašu PAŠIZNĪCINĀŠANĀS. It kā labākajā gadijumā mēģinot notikumus realizēt tā, lai “kāds” to izdarītu mūsu pašu vietā.

 3. Ļoti daudz nepilnību šajā rakstā.
  Daudz emociju un ļoti maz faktu. Pārsvarā sagr;apst;itas frāzes.
  Starptautiskā sabiedrība ir akceptējusi, ka Gruzija uzbruka 2008.gadā.
  Kur bija militārs trieciens Krimā?? UTT.
  Šī meitene dezinformē Latvijas sabiedrību.
  Ir pamats uzskatīt, ka Mūrniece ir nepietiekoši informēta par reālo situāciju pasaulē, vēsturi un uzbūvi.
  Kas vēlē par tādiem objetiem??

  • Nevajag melot!
   Starptautiskā sabiedrība par Gruzijas kara vaininieku apzīmēja Krieviju!
   Turklāt, Olimpisko spēļu laikā…
   Pilnīgs pazemojums valstij…
   Bet Krievija to tā arī nesaprata.
   Kamēr pārējā pasaule gan saprata, ka Krievija “lec nost no sliedēm”….

  • Tāpat nevajadzētu melot par starptautiskās sabiedrības reakciju uz Krimas okupāciju!
   Krima ir un paliks Ukrainas sastāvdaļa Starptautiskajās teisībās, bet Krievija, jau atkal, tiek atzīta par agresoru…
   Pat brīnos, ka Krievija vēl nav izmesta no ANO, kā pēc Somijas okjupācijas mēģinājuma!

 4. Komentāri interesanti, katrā sava doma un izlasot varu zināt ari citu viedokli, PALDIES!!! TAČU ļoti nepatik rupji, nepiedienīgi vārdi . Labi, ka LA komentaros to mēdz būt ĻOTI nedaudz, bet tomēr…. Kā var uz nepazīstamu cilvēku kaut ko teikt tik nepieklājīgu, kaut arī NEPATĪK viņš vai viņa darbība??? Parasti tie, kuri atļaujas publiski apsaukāties, ZĪMĒ SAVU PORTRETU…. JĀ, NA VARĒTU DARBOTIES AKTĪVĀK UN NEATLAIDĪGĀK, TAČU savā laikā “Visu LATVIJAI!” pielaida LIELU kļūdu, apvienojoties ar TB/LNNK ļaudīm!!?? VAI TAD PUIŠI NEZINĀJA ŠOS “KADRUS”??? VIŅI BIJUŠI VISĀS VALDĪBĀS UN SAEIMĀS KĀ DEPUTĀTI un NEKO LABU LATVIJAI NAV IZDARĪJUŠI! KĀ VIŅIEM UZTICĒJUSIES VĒLĒTĀJI, BET VIŅI TOS VIENKĀRŠI “PIEKĀSUŠI” KĀ PĒRNOS EŽUS AR ŅIDZĪG?U SEJAS IZTEIKSMI!!??? ESAM PIE SASISTAS SILES!!! TAGAD vecie BUKI zombē jaunos un cenšas novest tādā pat līmenī – IMITĒT DARBOŠANOS LATVIJAS LABĀ… No acīm neiziet ievēlēšanas otrā diena, kur Roberts Zīle tika pasniegts kā dienas varonis un “VIsu LATVIJAI!” puiši atbīdīti otrā plāksnē… TB/LNNK izspēlēja ĻOTI gudru kārti tā caur “VISU LATVIJAI!” iekļūdami arī 11.Saeimā un valdibā, bet Zīles kungs tika pat uz EP… Un kam met virsū visu drazu, līdz kaut kas noiet ne tā kā vajadzētu????????????? Protams RAIVIM DZINTARAM!!! Vecos, rūdītos bukus, kuri uzvedas “ĻOTI KLUSU”, NEVIENS NEAIZTIEK… VAI NAV FORŠI??? KUR VĒL JAUKĀKA DZĪVE!!!!!!!!!! Tā turpinot, TIEŠĀM no NA tiks AIZBIEDĒTS TĀS ELEKTORĀTS PILNĪGI NEPELNĪTI, jo elektorāts Ne VINMĒR MEKLĒ LIKUMSAKARĪBAS TAI VAI CITAI DARBĪBAI VAI IZRIETĒJUŠAJĀM SEkĀM… Un PRETINIEKI to prot” pasniegt” augstvērtīgā līmenī…

 5. Starp citu “patriotiskais” LNT kanāls ar kreivu filmām un šoviem kreivu valodā bez balss tulkojuma ir tāds pat “demokrātijas” brīnums kā Latvijas TV pakās atļautie kremļa fašistiskie kanāli.

  • Tas tak viashits…
   Viņiem pie “kreisās kājas” visa demokrātija vai valsts intereses – visu nosaka rublis!
   Tak pavērojiet viņu raidījumu sarakstu – krievu mentu seriāli, kas mijās ar sliktiem šoviem un nejēdzīgiem raidījumiem “par vietējām tēmām”…

 6. 100% piekrītu tam , kas teikts šajā rakstā. Tagad visiem mutē demokrātijas vārds. Un tie paši ļaudis saka – ja iaizliegs – tāpat atradīs tos TV kanaļus. Interesanti, kādēļ tiek sodīti banku mājaslapu uzlauzēji, kādēļ antifašistiem 16. martā tiek izņemt ārā no mutes svilpītes? Vai tad tādā viedā ir atļauts ierobežot vārda brīvību, bet fašistiskus kremļa kanālus demkorātijas vārdā ir atļauts raidīt ES valstī??

  • Interesanti, kādēļ tiek sodīti banku mājaslapu uzlauzēji, kādēļ antifašistiem 16. martā tiek izņemt ārā no mutes svilpītes?
   _____
   Vsp saproti, kur esi nokļuvis????!
   Svilpītes, redz, neveiksmīgā povokācijas pasākumā noņēna, puikiem….
   Bet banku mājaslapu uzlaušana ir ok? Jo esot “anti-fašistiska”…
   Puikiņ, pēc Spaisa vēl kāda smadzeņu šūnas tur vēl ir saglabājujušās????!
   Putleram Nav vajadzīgi atlikušie spaisa lietotāji…
   (Uz viņiem nevar paļauties)
   Nevēlu veiksmi, jo šādus muļķus saķers ātri….
   TB vēlu vienmērīgu atpūtu – Krievijā jūs par šo nošautu…

 7. Tad vajag taču vienreiz sākt kaut ko reāli darīt, nevis tikai skaisti pļāpāt. Bezmugurkaulnieki! Kāpēc nav iespējams katram klientam pašam sastādīt savu TV kanālu paku? Kāpēc tiek uzspiesti daudzi krievijas kanāli ? Pie tam ne jau atsevišķā pakā, bet kopā ar kādu interesantu ārzemju kanālu? Tagad iznāk, ka man jāmaksā par to, ka mani sola iznīcināt, nolīdzināt Latviju līdz ar zemi, ,pārvērst pelnos utt. Bet man par to vēl jāmaksā? Kas tas ir? ABSURDS tas ir. Kad beidzot NELPL sāks kaut ko darīt? Viena kanāla atslēgšana uz 3 mēn. ir ļoti maz.

  • Tieši tā: RTR visa “pakete” būtu jābloķē ES robežās – kā kara propagandas līdzeklis!
   Un piekrītu, ka, beidzot, būtu valstiski jāpieprasa, lai kabeļoperatori piegādātu Tikai kanālus, kas ir pasūtrīti, nevis 1+n-tie Krievijas beztolkšova kanāli…!

 8. Vēl viena aita ar savu plikdirsaino viedokli! laikam uzņēmēja?

  • Kas ir? Tu pamodies un tie ir pirmie vārdi, kas ienāca prātā skatoties spogulī? Esi laikam iemaldījusies, te nav Tviteris.

 9. Vai Latvijas TV kanālus var redzēt visā Latvijā, vai Latvijas Austrumu pierobežā? Esmu lasījis, ka nē!
  Vai Ru TV kanālus var redzēt -jā!
  Vai no Latvijas bezmaksas skatāmiem kanāliem visi atbilst šodienas līmenim? Diemžēl, tikai TV1 un TV7 (pēdējais aiz matiem pievilkts). Pārējie ir TV parodija 1959 – šodien kauna traips un butaforija naudas tērēšanai, kuri būtu nekavējoties slēdzami un nauda novirzāma bezpajumtnieku patversmēm.
  Par kādu patriotismu šodien var runāt ar pustukšu vēderu, ar komunālajiem parādiem, dīvainiem nodokļiem, neadekvātām darba algām Valsts un pašvaldību sektorā, un iepazītiem Rietumu labumiem (ja ir ar ko maksāt)?

 10. Tu piederi pie vecās, impēriskās sabiedrības, tāpat kā nekārtību taisītāji Ukrainā, tāpēc ceļš uz Austrumiem ir vaļā. Brauc!

 11. Diemžēl Latvijai nav savas antipropagandas. Latvija knapi apraida savu teritoriju,autortiesību dēl nav Latvijas tv redzama arpus Latvijas robežai. Nerunasim par Eiropu kur 50% nezin kur tā tada Latvija,Baltija ?!!! mēs Baltija esam EU? (vai Balkanos? pie Ukrainas? ) Mēs labāk kopā ar lietuviešiem un igauņiem būtu veidojuši kanālu kura popularizē šīs valstis,to kultūru ,vesturi,dabu! Ziņas raidītu nacionālajās valodās ar subtitriem krieviski,angliski vai ar skaņa citā kanālā. Reklāmā būtu kultūras pasakumi Baltijā, preces un pakalpojumi ko sniedz Baltijā…kanāls kas raida pa satelītu Hot bird un ir redzams no Azoru salām līdz Urāliem! Vismaz būtu iespejas izteikt viedokli un nebūtu jājūtas kā kaktā noliktam bērnam, kam vienmēr ir jataisnojas! Taisīt atkal krievisku kanalu ar kārtējiem seriāliem…tas nav NORMāLI! Vai tautiešiem ārzemēs ir kāda iespēja skatīt TV???

  • Pilnīgi piekrītu. Jā kāds iestājas par Krievijas TV ar impērijas reklāmu un vārdiem par vārda brīvību, tad tomēr lai katrai valstij ir sava vārda brīvība un Latvijā nevajag teroristiskas vārda brīvibas, kas ir arī agresīva propoganda valsts graušanai.Tā mums nevajag islamisko kaujinieku vārda brīvību, ne impērisko. Vel arguments – skatīsies satelītā – jā bet to darīs jau tikai kas to var atļauties un tā ir mazākā daļa iedzīvotāju ar izteiktu turības līmeni un ari turība rada skaidrākas domas, kuras nepakļaujas propogandai.Ja nu vien nav Kremļa algots fans… Tikai Latvijas valstī to algoto pfanu ir daudz sākot ar komponistu Kalniņu…

 12. Mūrnieces kundze, es nepiederu pie jūsu sabiedrības, tāpēc saku ko domāju:kā jūs visi esat noriebušies !

  • Nacionālajiem partizāniem bija dziesma par bunkuru 13 . Tajā dziesmā ir vārdi : Laidies , vaņka , kā pufaika vien zib… Šos vārdus es attiecinu uz tevi , Latvijas garāmgājēj .

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+