×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Protam saņemties pēc neveiksmēm

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Laiks ir ļoti auksts, ledus – ciets, tādēļ manas kamanas startā bija tik nestabilas,” stāstīja Ulla Zirne pēc bronzas medaļas izcīnīšanas kamaniņu sportā pirmajās jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs Austrijas kalnu kūrortā Insbrukā.

Bronzas vietā varēja būt vismaz sudrabs, ja Ulla pirmā brauciena startā nepieļautu kļūdu, pēc rāviena kamanas nedaudz saslidinot šķērsām, un zaudēja vērtīgās sekundes tūkstošdaļas. Tomēr meitene neapjuka un jau līdz pirmajai trases virāžai bija braucamo ievirzījusi pareizajā trajektorijā. Finišā trešais labākais rezultāts, otrajā braucienā – otrais, tomēr summā līdz sudraba medaļai pietrūka 0,065 sekundes.

Pirmais brauciens lāgā neizdevās arī Kristenam Putinam un Imantam Marcinkēvičam kamanu ekipāžu sacensībās, un treneri nosprieda: laikam pārdeguši. Puiši apliecināja, ka tomēr ne, jo otro braucienu veica par gandrīz pusi sekundes ātrāk un izcīnīja septīto vietu.

Vakar kamaniņu stafetes komandā Ullai, Kristenam un Imantam pievienojās spēļu vicečempions Riks Kristens Rozītis. Tomēr abas individuālās medaļas nepalīdzēja goda pjedestālu iekarot arī četratā. Sestā vieta 11 komandu sacensībās, 1,813 sekundes atpaliekot no čempioniem amerikāņiem. Sudrabu un bronzu izcīnīja Vācijas un Austrijas kamaniņu braucēji, mūsējos pārspēja arī krievi un itālieši.

“Pierādījām, ka arī mēs protam saņemties pēc neveiksmēm,” priecājās hokeja treneris Ģirts Ūdris, kura audzēknis Augusts Valdis Vasiļonoks startēja hokejista prasmju konkursa kvalifikācijas sešos vingrinājumos. Piedalījās 16 puiši, finālā iekļuva astoņi. Vasiļonoks sāka piesardzīgi, pirmajā vingrinājumā sasniedza otru labāko rezultātu, turpmākajos divos – tikai septīto, taču sēriju pabeidza ar trim uzvarām un kopvērtējumā kļuva par līderi, tuvāko sāncensi apsteidzot par pieciem punktiem. Fināls būs rītvakar.

Sniega trūkums Latvijā sāpīgi iekaitējis mūsu jaunajiem olimpiešiem Insbrukas baltajās trasēs, kur viņi bieži finišē starp pēdējiem. Biatlona iedzīšanā Linards Zēmelis šautuvē netrāpīja vien divos no 20 mērķiem, tomēr ieņēma tikai 43. vietu, Jānim Slavēnam desmit soda apļi un 48. vieta. Toties līksmoja igauņi, jo Renē Zahna izcīnīja jau otro sudraba medaļu. Meiteņu sacensībās Gunitai Gailei četras kļūdas šaušanā un 46. vieta. Vakar mazliet augstāk tika Zane Eglīte distanču slēpošanas piecos kilometros klasiskajā stilā (38. v.), taču startēja tikai 40 meitenes. Divreiz garāku distanci dūšīgāk noslēpoja Arnis Pētersons (24. v.), pārspēdams tieši pusi no 48 puišiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+