×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Protestā Maskavas centrā piedalās simtiem automašīnu

LETA/AFPLETA/AFP

Apli pa Krievijas galvaspilsētas Maskavas centru svētdien, 29.janvārī, izbrauca simtiem automašīnu ar baltām lentēm vai baltiem baloniem, apvienojoties protesta akcijā “Par godīgām vēlēšanām: Baltais aplis” pirms sestdien, 4.februārī, gaidāmā gājiena. Apmēram 16 kilometrus garo apli veica gan luksusa klases automašīnas un sporta spēkrati, gan padomju laika automašīnas.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Galvenā pārvalde paziņoja, ka protesta akcija noritēja mierīgi un tajā piedalījās 300 automašīnas, lai gan organizatori no sabiedriskās kustības “Siņije vederki” (“Zilie spaiņi”) norādīja, ka to skaits bija vismaz desmit reizes lielāks, bet policija informēja vien par 20 protesta akcijā braucošiem spēkratiem.

Tūkstošiem cilvēku stāvēja ielas malā un māja garāmbraucošajai automašīnu kolonai ar baltām lentām un karogiem. Daži no protesta akcijas dalībniekiem savas automašīnas bija izrotājuši ar dažādiem priekšmetiem, piemēram, diviem ziliem spaiņiem, baltu lietussargu vai lielu plīša zirgu, bet kāds kabriolets brauca ar nolaistu jumtu, bet tā salons bija pilns ar baltiem baloniem.

Baltās lentas kļuva par opozīcijas simbolu protestos, kas izcēlās pēc 4.decembrī notikušajām Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanām.

Krievijas opozīcija ir saņēmusi Maskavas mērijas atļauju 4.februārī rīkot gājienu ar dalībnieku skaitu līdz 50 tūkstošiem no Francijas vēstniecības līdz Bolotnajas laukumam. Krievijas opozīcija vēlas 4.februārī rīkot protesta akcijas Maskavā un citās pilsētās, protestējot pret metodēm, ar kādām tika panākta premjerministra Vladimira Putina partijas “Vienotā Krievija” uzvara pagājušajā mēnesī notikušajās Valsts domes vēlēšanās. Tūkstošiem sociālās saziņas vietnes “Facebook” un citu vietņu lietotāju jau darījuši zināmu par gatavību apmeklēt protesta akciju Maskavā. Šīs protesta akcijas notiks mēnesi pirms 4.martā paredzētajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+