×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Protestā pie Rīgas domes lūgs aizliegt Eiropraidu (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīt, 24.martā, plkst.12 pie Rīgas domes notiks organizācijas “Antiglobālisti” un citu NVO organizēta protesta akcija, kuras laikā tiks pieprasīts atcelt vasarā paredzētā Eiropraida norisi.

Kā informēja biedrības “Antiglobālisti” valdes priekšsēdētājs Andris Orols, aicinājumam protestēt pret praidu atsaucās 23 organizācijas, kā arī vairākas privātpersonas, tostarp bijušais Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats.

Vēstulē Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) biedrība paudusi uzskatu, ka lēmums par praida rīkošanu Rīgā, kas pieņemts 2012.gadā Marseļā, ir prettiesisks un Eiropas praida organizētāji Marseļā šo jautājumu bez Latvijas valsts sabiedrības ziņas nebija tiesīgi izlemt.

Orols vērsa uzmanību, ka homoseksuālisma propaganda pārkāpj Satversmi, kā rezultātā būtu pieļaujama arī citu cilvēku tiesību ierobežošana ar mērķi aizsargāt tikumību. Viņš pārliecināts, ka bērniem ir tiesības uz pilnvērtīgu, tikumisku attīstību un nav pieļaujams, ka bērni redz praidu vai tamlīdzīgus pasākumus. Turklāt, ņemot vērā to, ka “homoseksuālisti savos pasākumos ir agresīvi – viņi pazemo tradicionāli dabīgi domājošo sabiedrības vairākumu, atklāti izrāda savas novirzes” -, ir apdraudēta gan bērnu, gan sabiedrības drošība.

“Antiglobālisti” ir pārliecināti, ka šādas akcijas tiek virzītas ne tikai pret Latvijas, bet arī pret visas Eiropas sabiedrības interesēm, turklāt tās esot neatbilstošas tautu vairākuma izpratnei par tikumību, diskriminējošas un demokrātiskajam vairākumam nepieņemamas pēc būtības. Biedrība uzskata, ka ir absolūti nepieļaujami, ka brīdī, “kad mūsu nācija pārdzīvo dziļu demogrāfisko krīzi, valsts institūcijas piever acis uz sabiedrības morāli un tikumību graujošu organizāciju aktivitātēm”.

Kā ziņots, Rīgas domē 20.jūnijā lesbiešu, geju, biseksuāļu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” no plkst.13 līdz plkst.18.30 pieteikusi gājienu un sapulci pie Vērmanes dārza.

Gājiens pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce – Vērmanes dārzā. Kā pasākuma mērķis minēts “veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju”. Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Āboltiņas kdze u.c. bērnu vecāki, kas sēžat saeimā, vai gribat un atbalstāt, ka jūsu bērni varētu pievienoties praida dalībniekiem nākotnē? ..Nu tad padomājiet kādu morāli jūs gribat saviem valsts pilsoņiem nodrošināt???

  2. Ko par šo visu saka Izglītības ministrijas pārstāvji, īpaši tās institūcijas, kas kontrolē vardarbības pret bērniem cēloņus, ietekmi uz jauniešu morālo dzīvi, par bērnu vecākiem nerunājot???

  3. kaku mētātāji sarosījušies

  4. Nožēlojami, ja šāds pasākums tiktu pieļauts. Bet, ja to neizdotos novērst, tad vienīgā pareizā taktika būtu šo ākstīšanos pilnībā ignorēt. Bez skatītājiem zūd iecerētā pasākuma jēga.

  5. NEDRĪKST NOTIKT UN VISS!!! Esam pārāk maza valsts, lai kaut ko tādu varētu atļauties!!! Tā ir PRETRUNA AR LATVIJAS SATVERSMI!!! VIŅU TIESĪBAS ŠEIT NEVIENS NEPĀRKĀJ UN NAV PARKĀPIS ARĪ AGRĀK!!! Uzradās tā VARZA, kas NEKO NEGRIB SAPRATS UN NESAPRATĪS : PAPAGAIĻU SUGA, AUNA GĀJIENI, CŪKAS UZBĀZĪBA, MĒRKAĶA NEPIEKLĀJĪBA!?? Lūk kā var raksturot šos ļaudis pēc radījuma “KAS NOTIEK LATVIJA?”!!! NOTEIKTI AIZLIEGT!!! Kaut kur Marseļā BEZ saskaņošanas ar Latvijas sabiedrību LĒMUMU par praidu Rīgā 2015.gadā VISPĀR NEVIENS NEBIJA TIESĪGS PIEŅEMT!??? TO NU GAN VAJADZĒJA SAPRAST!????????? KAS NOTIEK AR ŠIEM NELIEŠIEM??? ASV ir PILNĪGIU cita valsts un citas iespējas!!! ASV vēstniecības ļaudīm nu gan vajag SAPRAST atšķirību starp LATVIJU un ASV!!! Citās jomās PALDIES ASV, bet ŠAJĀ- ROKAS NOST NO RĪGAS UN LATVIJAS!!!

  6. Tākā šo pasāumu atbalsta un droši vien sponsorē ASV pārstāvniecība Latvijā , tad jau redzēsim vai mūsu ”tautas kalpi ” būs ar tautu , vai no bailēm, kad ”nesapratīs ‘, tomēr atļaus šo ķēmošanos.

  7. Šāds pasākums jāaizliedz! Pasākums, kas degradē jaunatnes izpratni par ģimeni, Latvijā nav pieņemams. Lai savus gājienus rīko Amerikā!

Draugiem Facebook Twitter Google+