Latvijā
Novados

Protestā pret ceļu slikto stāvokli apsver iespēju bloķēt šoseju uz Lietuvu 4

Foto LETA

Protestējot pret valsts grants ceļu kritisko stāvokli, Bauskas novada Brunavas pagasta iedzīvotāji gatavi bloķēt šoseju Rīga-Bauska-Lietuvas robeža, pastāstīja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova.

“Ceram gan, ka tik ekstrēmi jārīkojas nebūs. Valstij ir jāmeklē problēmas risinājums,” klāstīja pagasta pārvaldes vadītāja, piebilstot, ka cilvēku neapmierinātība ir ļoti augsta, taču tiks gaidīta valsts institūciju reakcija uz novada iedzīvotāju aicinājumu ceļus glābt. Atbilde tiks gaidīta likumā noteiktajā kārtībā – mēneša laikā.

Marčenkova lēš, ka protesta gadījumā Brunavas pagasta iedzīvotājiem varētu pievienoties arī Mežotnes pagasta aktīvākie ļaudis, jo arī Mežotnes apkārtnē ir vairāki ceļi, kas ir sliktā stāvoklī. “Mums pagastā šādu ceļu ir daudz, pa tiem notiek gan regulārie pasažieru pārvadājumi, gan brauc skolēnu autobusi, tiek nodrošinātas piegādes zemniekiem,” informēja Marčenkova.

Viņa apgalvoja, ka pašvaldības grants ceļi ir labākā stāvoklī, nekā valsts apsaimniekotie, jo noslodze uz tiem ir mazāka, pašvaldība katru gadu piešķir līdzekļus to atjaunošanai, arī šogad darbi paredzēti vairākos ceļu posmos.

Kā ziņots, Bauskas novada deputāti 6.martā domes ārkārtas sēdē nolēma aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju Bauskas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar valsts autoceļu ar grants segumu kritisko stāvokli un noteikt nekavējoši veicamos nepieciešamos pasākumus ārkārtējās situācijas novēršanai.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) šorīt LTV “Rīta panorāmā” pauda, ka visus Latvijas ceļus uz burvju mājienu īsā laikā salabot nav iespējams. Politiķis atzina, ka ceļu stāvoklis Latvijā ir problēma, turklāt ne tikai Bauskas apkārtnē, un tās risināšanai Satiksmes ministrija īsteno, piemēram, lauku ceļu programmu, kas paredz kvalitatīvāku segumu ieklāšanu daudzos ceļos.

Nevaru solīt, ka nauda nokritīs no gaisa un tūlīt salabosim visus ceļus, paziņoja Kučinskis un norādīja, ka valdība ceļus sakārtos pakāpeniski līdz ar valsts ekonomiskā stāvokļa uzlabošanos.

Saistītie raksti

Pirmdien akceptētajā Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes rezolūcija pausts, ka Saeimai un valdībai jābeidz izturēties pret ceļiem kā pret traucējošu sadaļu valsts budžetā, kurai finansējumu var viegli izsvītrot uz vairākām desmitgadēm. Tā nosūtīta Valsts prezidentam, Saeimas deputātiem, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, Finanšu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Satiksmes un Ekonomikas ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Bauskas novada domes deputātiem.

Pieņemtajā rezolūcijā uzsvērta nepieciešamība steidzami veidot valstisku mehānismu grants ceļu glābšanai un atjaunošanai, nosakot galvenās prioritātes, tajā skaitā finanšu atbalsta un nodokļu politikas saskaņošanu. Padome, pirms pieņemt rezolūciju, iepriekš organizēja tikšanās ar iedzīvotājiem novada pagastos un uzklausīja viņu viedokli. Pieaicinot ceļu būves speciālistus, pagastos tika veikta ceļu apsekošana, identificējot problemātiskos ceļus, konstatējot būtiskos defektus, ceļu uzturēšanas vājās vietas.

LA.lv