×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Protesta traktors sāk ceļu uz Briseli

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien plkst. 12 Tallinas Brīvības laukumā aizsāksies Baltijas lauksaimnieku protesta akcija – padomju laika traktors sāks divu nedēļu ceļu uz Briseli.


 

Plānots, ka traktors, apstājoties pieturvietu pasākumos vairākās Baltijas pilsētās, Briseli sasniegs 22. novembrī, kur notiks ES samits par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam, informē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ES tiešmaksājumu kampaņas koordinatore Sabīne Puķe.

Traktors simbolizē Baltijas valstu lauksaimniecības nevienlīdzīgo situāciju kopējā Eiropas Savienības tirgū. Akcijas idejas autori ir biedrības “Zemnieku saeima” zemnieki. Tās priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja: “Sagatavošanās process ir bijis gana sarežģīts, tomēr mums ir izdevies pārvarēt šķēršļus un panākt veiksmīgu sadarbību Baltijas valstu starpā. Būtiski, lai akcijai ir arī pašu lauksaimnieku atbalsts, tādēļ rīkojam šos pasākumus Rīgā, Valmierā un īsu apstāšanos arī Bauskā, kur aicinām ikvienu iedzīvotāju ar savu klātbūtni nākt un atbalstīt Baltijas lauksaimniekus.” Protesta akcijas norisi sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas organizācijām nodrošina LLKA.

1985. gada izlaiduma traktors “Belarus” pieder Latvijas Jauno zemnieku kluba vadītāja Raita Ungura zemnieku saimniecībai “Atpūtas” Bebru pagastā.

“Man šis traktors ir kalpojis kādus četrus gadus, visos galvenajos darbos, kādi vien darāmi liellopu audzētāja saimniecībā. Tā kā par šādu traktoru īpaši drošs nevar būt (tāpēc jau Eiropā to neizvēlas), abi kopā ar Didzi Priekuli pārtaisījām elektrosistēmu un drošinātāju bloku, lai nekas pa ceļam nenotiktu,” stāsta Raitis.

Traktora vadītāji būs trīs Baltijas zemnieki, starp viņiem arī Jauno zemnieku kluba pārstāvis Kaspars Gulbis.

“Saprotams, ka tehnisku iemeslu dēļ visu ceļu traktors nespēs nobraukt, līdz ar to lielāko daļu maršruta tas tiks vests īpaši noformētā treilerā,” atzina Puķe.

Traktors tiks aprīkots ar GPS sistēmu, un ikviens tā kustībai maršrutā Tallina–Brisele varēs sekot LLKA mājas lapā www.llka.lv.

 

Fakti

Protesta traktora pieturvietas Latvijā:

* Trešdien, 14. novembrī, plkst. 14 Valmierā laukumā pie Valmieras domes ēkas.

* Ceturtdien, 15. novembrī, plkst. 14 Rīgā Doma laukumā.

* Ceturtdien, 15. novembrī, plkst. 18 apstāšanās Bauskā pilsētas rātslaukumā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+