×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Protestē ar plakātiem pret bēgļu uzņemšanu; pieprasīs referendumu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Biedrība "Antiglobālisti" Doma laukumā protestē pret Eiropas Savienības plāniem izvietot Latvijā citās Eiropas Savienības valstīs nonākušos bēgļus.

Pie valdības ēkas otrdienas agrā pēcpusdienā sākta plakātu uzstādīšana pret bēgļu uzņemšanu un tiek teiktas jau runas, novēroja aģentūra BNS.

Uz viena no plakātiem rakstīts: “Nē – NATO upuriem Latvijā”, “Latvijas varas augšgalu – starptautiskajā tiesā nekavējoši!”.

Pie valdības sapulcējušies ap 20 cilvēkiem, kuri aģentūrai BNS norādīja, ka nepārstāv nevienu organizāciju. Pasākumā tiek teiktas runas, kritizējot valdību.

Norisi vēro pašvaldības policija. Rīgas domē informēja, ka otrdien ir pieteikta viena akcija pie valdības ēkas plkst.18 ar simts cilvēku piedalīšanos.

Jau ziņots, ka vairākas biedrības un koalīcijā ietilpstošās Nacionālās apvienības pārstāvji otrdien pie valdības protestēs pret bēgļu uzņemšanu Latvijā. Viens no protesta akcijas rīkotājiem biedrības “Tēvijas sargi” pārstāvis Jānis Sils aģentūrai BNS pastāstīja, ka piketa mērķis ir “nepieļaut piespiedu kārtā ievest Latvijā imigrantus”. Protesta akcijas organizētājs informēja, ka pikets sāksies plkst.18, lai uz to varētu paspēt arī strādājošie. Atbalstu akcijai esot pauduši daudzi, tostarp NA, kā arī nacionālā savienība “Taisnīgums”, vīru kopa “Vilki” un biedrība “Dieva suņi”.

Valdība iepriekš ārkārtas sēdē nolēma, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļu. Iekšlietu ministrijai, Labklājības ministrijai, Kultūras ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar pašvaldībām būs jāstrādā pie integrācijas politikas nākamajiem gadiem.

Savukārt Ventspilī, piedaloties šodien pie valdības nama plānotajā protesta akcijā pret jaunu imigrantu uzņemšanu Latvijā, Liepājā reģistrētā politiskā organizācija “Nacionālās savienība “Taisnīgums”” aicinās rīkot tautas nobalsošanu par nelegālo imigrantu uzņemšanu. Ziņoja LETA.

“Par valdības prettautisko lēmumu ārēju lielvaru spiediena rezultātā uzņemt tā saucamos bēgļus jeb nelegālos imigrantus no citām Eiropas Savienības valstīm, kā arī no Āfrikas ir jārīko tautas nobalsošana,” teikts nacionālās savienības “Taisnīgums” valdes šodien izplatītajā paziņojumā.

Organizācija savā paziņojumā skaidro, ka tās mērķis, iesaistoties protesta akcijā pret imigrantu uzņemšanu, ir mobilizēt sabiedrisko domu par referenduma virzīšanu, “vienlaikus izdarot spiedienu arī uz parlamentā pārstāvētajām partijām, kas vārdos šķietami nosoda imigrantu uzņemšanu, taču praktiskā darbībā izvairās pat apspriest vienīgo iespējamo šīs problēmas risinājumu – tautas viedokļa izzināšanu un akceptēšanu.”

“Mūsu biedri nosoda valdības cinisko un augstprātīgo izturēšanos un parlamentāro partiju praktisko bezdarbību imigrācijas draudu novēršanā. Mēs dodamies uz protesta akciju šodien plkst.18 pie Ministru kabineta ēkas, lai šo jautājumu aktualizētu. Uzskatām, [ka] ir jānoformulē referenduma prasība, korekti uzstādījumi un jāveic visas nepieciešamās darbības, lai rosinātu tautas nobalsošanu,” teikts politiskās organizācijas paziņojumā.

Pie valdības nama šodien plkst.18 notiks nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) atbalstītā protesta akcija pret jaunu imigrantu uzņemšanu Latvijā.

Protesta akciju organizē biedrība “Tēvijas sargi”. VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts iepriekš informēja, ka atbalstu šim pasākumam pauda arī Latvijas Nacionālo partizānu apvienība, Latvijas Nacionālo karavīru biedrība, Rīgas Politiski represēto biedrība, Latvijas Ordeņu brālība, vīru kopa “Vilki”, folkloras kopa “Vilkači”, kā arī citas organizācijas.

Organizāciju pārstāvji iepriekš pauda uzskatu, ka, “vērojot, cik gausi notiek padomju laika iebraucēju integrēšanās Latvijā, nav ne mazāko šaubu, ka etniski, kulturāli un lingvistiski daudz svešāki iebraucēji nespēs integrēties”. Šīs organizācijas uzskatot, ka bēgļu uzņemšanas vietā Latvija savu iespēju robežās varētu labāk sniegt ieguldījumu palīdzībā reāliem bēgļiem, piedaloties, piemēram, bēgļu nometņu celtniecībā Āfrikas valstīs, tomēr “Latvijai nav pienākuma citu valstu labā upurēt savu valsti”, norādīts paziņojumā medijiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Galvenais ir glābt Linardu Grantiņu no komunistu un varas siles korumpantu zvērīgā aresta Liepājā 23.jūlijā. Arestēts un spīdzināts Latvijas patriots – Helsinku 86 dibinātājs, cilvēktiesību aizstāvības kolektīva vadītājs.
    Trīs zvaigžņu ordeņa kavalieris. Interneta vietnes www. Tautas Tribunāls uzturētājs, kur atmasko augstas Latvijas valsts amatpersonas noziegumos pret tautu. Viņam salauzta roka un medicīnisko palīdzību nesniedz – tā ir vienīgā pieejamā informācija par viņu. Lasiet Valda Freimantāla komentātus Tautas Tribunālā.

  2. Kaapeec viñi nevareetu dziivot kaadaa savas Āfrikas kaimiñvalstī!? Viena rase, taadi pat apstaakli, bet nee, Eiropu vajag…Visaa Āfrikaa nav kara

  3. Priekšlikums. Izdaliet bēgļiem šīs attēlā redzamās resnās bāb..,piedodiet, dāmas foto un paskaidrojiet, ka tā izskatās tipiska latviešu sieviete. Viņi nobīsies un uz Latviju nebrauks!

  4. Pret krieviem gan nemana tādus saukļus

    • Ko tad jums mūsdienu krievi ir nodarījuši, ka raudat pēc saukļu neesamību? Nu tad sazīmējat saukļus un ejiet ielās! Tad jau manīs, kurp nonāksiet – policijā vai slimnīcā.

  5. pieprasu REFERENDUMU- un vienotibas – beigas

Draugiem Facebook Twitter Google+