Mobilā versija
+13.0°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
26. septembris, 2016
Drukāt

Polijā protestē pret likuma varas graušanu

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Polijas galvaspilsētā Varšavā nedēļas nogalē desmitiem tūkstošu cilvēku izgāja demonstrācijā, protestējot pret labējās valdības darbībām, kuras, viņuprāt, grauj likuma varu.

Pēc Varšavas mērijas amatpersonu ziņām, līdz 30 tūkstošiem cilvēku piedalījās demonstrācijā, kuru organizēja Komiteja demokrātijas aizstāvībai (KOD). Protests bija vērsts pret Konstitucionālā tribunāla reformām, kuras labējās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) valdība īstenoja drīz pēc tam, kad šī partija pērn uzvarēja parlamenta vēlēšanās un nāca pie varas. Izmaiņas Konstitucionālā tribunāla lēmumu pieņemšanas noteikumos, kuras, kā uzskata opozīcija, veiktas ar mērķi paralizēt šīs augstākās tiesu iestādes darbu, ir izraisījušas ES satraukumu un izprovocējušas demonstrācijas Polijā. “KOD negrib gāzt valdību, tā grib, lai valdība ievērotu likumus un konstitūciju, bet, ja tā nepakļausies, sabiedrībai būs pienākums atņemt tai varu demokrātiskās vēlēšanās,” paziņojis žurnālists un bijušais disidents no antikomunistiskās arodbiedrības “Solidaritāte” Ādams Mihniks.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (1)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+