Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
14. marts, 2017
Drukāt

Protestē pret “parazītu” nodokli

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Demonstrants Babrujskā ar plakātu"Lielākie parazīti mīt "Drozdos" (prezidenta rezidencē)".

Baltkrievija. Neskatoties uz valdības piekāpšanos pēc pirmajiem protestiem, nedēļas nogalē Baltkrievijā turpinājās demonstrācijas pret “parazītu” nodokli. “Likums pret sabiedrības parazītiem”, kā tas iedēvēts tautā, prasa, lai personas, kas strādā mazāk par 183 dienām gadā, samaksā valdībai kompensāciju par zaudētajiem nodokļiem, kas parasti ir aptuveni 237 eiro. Personām, kas oficiāli reģistrējušās kā bezdarbnieki, nodoklis nav jāmaksā, bet ir katru mēnesi jāveic sabiedriskais darbs. Pagājušajā mēnesī Minskā pret “parazītu” nodokli protestēja aptuveni 2000 cilvēku. Tā bija lielākā demonstrācija valstī pēdējo sešu gadu laikā. Piekāpjoties protestētājiem, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pagājušajā nedēļā paziņoja, ka “parazītu” nodoklis šogad netiks piemērots. Tomēr prezidenta lēmums nav protestētājus nomierinājis. Nedēļas nogalē simtiem cilvēku piedalījās demonstrācijās Babrujskā, Oršā, Brestā, Rahačovā un Maladzječnā, protestētājiem Oršā un Babrujskā pieprasot prezidenta Lukašenko atkāpšanos. Varas iestādes neizmantoja spēku pret protestētājiem, bet vairāki aktīvisti vēlāk tika aizturēti.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+