×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Protestējot pret nenodrošināšanu ar apaviem, policisti sola rīkot akciju “Basas kājas”

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), protestējot pret policistu nenodrošināšanu ar apaviem, apsver iespēju rīkot akciju “Basas kājas”, kuras laikā dažādās vietās Latvijā, piemēram, lidostā “Rīga”, policisti sagaidītu Latvijas prezidentūras viesus basām kājām vai labākā gadījumā pastalās.

Kā aģentūru LETA informēja arodbiedrības priekšsēdētājs Armands Augustāns, Valsts policija (VP) vīriešu ziemas zābakus, vasaras zābakus un kurpes pēdējo reizi iegādājās 2012. gadā. Savukārt šogad rudenī līguma slēgšana par kurpju iepirkumu apturēta, jo Iepirkuma uzraudzības birojā (IUB) saņemta sūdzība.

Ņemot vērā iepriekšminēto, arodbiedrība secina, ka Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA) nav spējusi nodrošināt VP ar formas apaviem un policisti atkal paliks bez tiem. Šogad rudenī tikšanās laikā ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) LIDA norādījusi uz akūtu problēmu saistībā apaviem un ministrs solījis, ka norīkos veikt attiecīgas pārbaudes.

Papildus LIDA norāda, ka NVA un tās atbildīgās amatpersonas nespēja izkontrolēt līguma izpildi ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), kura uzņēmās izstrādāt formas tērpa projektus.

Nākamnedēļ arodbiedrība sazināsies ar IeM, lai noskaidrotu, kāda šobrīd ir situācija un ministrijas nostāja saistībā ar apavu iegādi. Ja ministrija neveiks reālus pasākumus, lai nodrošinātu policistus ar apaviem un atbilstošiem formastērpiem, arodbiedrība janvārī rīkos protesta akciju, proti, lidostā “Rīga”, galvaspilsētā un citviet Latvijā saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā atbraukušos viesus policisti sagaidīs ar basām kājām vai labākā gadījumā pastalās.

“Šobrīd protesta akcijai konkrētu datumu nav. Sagaidīsim, kā rīkosies Iekšlietu ministrija. Šis protests tiks saskaņots, un aicināsim Valsts policiju atļaut darbiniekiem, kas atrodas dienestā, šajā akcijā piedalīties. Gribu tomēr uzsvērt, ka akcija netiks darīta nolūkā, lai mazinātu valsts drošību,” norādīja Augustāns.

Šajā akcijā ir gatavi piedalīties arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki, kuri ir līdzīgā situācijā.

Iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma aģentūrai LETA teica, ka ministrijas komentārs par apaviem tiks sagatavots pēc Jaungada brīvdienām, jo ministrijai nepieciešams saņemt informāciju par situācijas risinājumu no NVA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+