×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Protestēs pret biļešu cenu pieaugumu (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs attēls

Daļa Latvijas sabiedrības pauž nosodījumu Rīgas domes lēmumam paaugstināt sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu, februārī solot pret to protestēt.

Sociālajā tīklā “Facebook” 18. janvārī izveidota kustība “Pret Rīgas domes biļešu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā” ar mērķi aicināt tīkla lietotājus uz protestu pret biļešu cenu paaugstināšanu 1. februārī, ignorējot un neizmantojot Rīgas sabiedrisko transportu. “Facebook” lietotāji gan izteikuši viedokli šo nostāju paust 2. februārī – darba dienā, jo 1. februāris ir svētdiena, kad sabiedriskais transports tāpat tiekot daudz retāk lietots.

Izveidotajai lapai ir jau 1368 sekotāji. Lapā lietotāji “dalās” ar publiski izskanējušiem viedokļiem un faktiem par biļešu cenu paaugstināšanu, kā arī izsaka savu viedokli par radušos situāciju. Tāpat lapā sarkastiskā veidā tiek uzsvērtas augstās Rīgas sabiedriskā transporta pakalpojumu izmaksas no februāra, piemēram, norādot, ka kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā jau vairākus gadus iedzīvotājiem ir bezmaksas sabiedriskais transports, bet Rīgā tikmēr “samaksāt sodu kontrolei būs lētāk”.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Pēc “Rīgas satiksmes” izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro iepriekšējo 0,60 eiro vietā. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Savukārt, biļeti pērkot pie vadītāja, tā maksās divus eiro.
Biļešu cena pieaugs arī Rīgas mikroautobusos. No februāra tā maksās 1,15 eiro, nakts braucieniem – divi eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. latvietis parastais Atbildēt

  pieņemu ka taas ir tikai pirmais solis. kādu pusgadu gadu ļaus visiem maksat pilnu cenu un tad atradis veidu kāRīdziniekiem pusi nodzēst. iepriekšejo priekšlikumu nogremdēja ar saukli ka neva likt 2 reiz pārmaksāt kaut reāli prasa tik pilnu cenu samaksāt. nu tad darisotrādi, pieradinās pie pilnas cenas un tad iedos atlaidi:)

 2. talinu velti piesauc Atbildēt

  lai aizbrauc uz turieni un konstates ka jāmaksā 1,6 eiriši. tā ka var teikt ka rīgā visu laiku braukts par velti, un pat 1 februārī vel pa lēto būs

 3. Lūdzu pamatojiet dalījumu “rīdziniekiem un nerīdziniekiem”.
  Tad jau pakalpojuma maksas var tikpat dalīt: tukumniekiem/netukumniekiem; krimuldiešiem/nekrimuldiešiem; pilsoņiem/nepilsoņiem; sievietēm / vīriešiem; pilngadīgiem/nepilngadīgiem; smēķētājiem/nesmēķētajiem; alhokoliķiem/atturībniekiem; utt.
  Tad jau atsevišķu elektrības tirgus cenu varētu noteikt elektriķiem, gāzes cenu – gāziniekiem …
  LAI RD MAINA SAVU GRĀMATVEDĪBU, JA TĀDU VISPĀR KĀDS IR REDZĒJIS.

  • bet tā ari dala tukumniekiem/ne tukumniekiem. nu tukumu konkreti nezinu jo katra pašvaldiba lemj kā velas, bet daudzās pilsetās transports ir pilsetniekiem un iebraucejiem dažādās cenās, tie paši sociālie pabalsti, apkures pabalsti, …. ari tik pašu iedzivotājiem neviss iebrauci no daugavpils un tev uzreiz pienākas:)
   ari rīgā tā vareja būt ka rīdzinieks brauc par puscenu, jo nodokļos jau pārejo ir samaksājis un RD rīgas satiksmei trūkstošo piemet, un iebraucejs maksā pilnu cenu. taču valošā kliķe pieņema izņēmuma likumus ka Rīgas pašvaldiba tā nedrikst.
   tā ka par biļešu sadārdzinājumu visiem paldies jāsaka valdošajai kliķei nevis RD.

  • 100% piekrītam,tā būtu kaut kāda nejēdzība dalīt Latvijas iedzīvotājus pa kastām.

 4. Jāiet ielās. Tas nav nekāds protests.

 5. Jādeklarējas ārā no Rīgas un jāaplaimo ar saviem nodokļiem kāda mazpilsēta.

 6. Kad iepriekš cilvēkus sāka dalīt rīdziniekos un nerīdziniekos,tad visi Rigā deklarētie ar mazāko biļešu cenu bija mierā un tas vng,ka nerīdziniekiem būtu jāmaksā dārgāk…. tas jums tgd sods par prieku,ka laucinieki maksās dārgāk! Viss būs līdzsvarā.

Draugiem Facebook Twitter Google+