×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Plāno masu protestus pret Putinu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas opozīcijas līderi, tostarp Aleksejs Navaļnijs, martā plāno masu protestus pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kuru opozīcija vaino valsts ekonomiskajās nedienās.

“Es aicinu visus maskaviešus un galvaspilsētas viesus 2015. gada 1. martā iziet ielās un piedalīties miermīlīgā masu demonstrācijā – pretkrīzes pavasara gājienā,” paziņoja Navaļnijs. Opozīcijas līderi ar šādu aicinājumu nāca klajā neilgi pēc tam, kad Krievijas valdība apstiprināja daļu no 21 miljarda dolāru lielā krīzes plāna, kas izstrādāts ekonomikas atdzīvināšanai, kurai šogad tiek prognozēta dziļa lejupslīde.

Tikmēr starptautiskā reitingu aģentūra “Standard&Poor’s” pazemināja Krievijas suverēno kredītreitingu līdz “atkritumu” līmenim “BB+”. Pēc Navaļnija domām, šis solis ir atmetis Krieviju atpakaļ 2005. gadā. “Gājiena ideja ir vienkārša: tie, kas strādā Kremlī, ir visu salaiduši dēlī un turpinās salaist dēlī. Viņiem bija 15 gadi un trīs triljoni dolāru no mūsu dabas resursu pārdošanas. Pēc naftas naudas rīšanas daudzu gadu garumā esošais režīms ir novedis valsti strupceļā un ir pilnībā bankrotējis. Putins un viņa valdība nevar izvest valsti laukā no krīzes, un tam būtu jāaiziet,” savā blogā norādīja Navaļnijs.

Viņš piebilda, ka gājiens, kura organizēšanā iesaistījušies arī liberālās opozīcijas līderi Boriss Ņemcovs un Mihails Kasjanovs, ļaus izteikt prasības, kas svarīgas ne tikai opozīcijai, bet vairākumam Krievijas iedzīvotāju. Organizatori pieprasa Maskavai pārtraukt atbildes pasākumus Rietumu sankcijām, proti, importa aizliegumu Rietumu pārtikas precēm, kā arī samazināt izdevumus aizsardzībai un izbeigt naidīgo attieksmi pret Ukrainu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+