×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. februāris, 2014
Drukāt

Protestētāji Bosnijā aizdedzinājuši prezidenta rezidenci

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bosnian firemen work to extinguish a fire caused by protestors who stormed a local government building in the the Bosnian capital Sarajevo, late on February 7, 2014. More than 150 people were wounded in Bosnia on February 7 when protestors stormed government buildings to confronts officials inside, and clashed with riot police as anger over the dire state of the economy boiled over on the third day of protests which have spread to several cities countrywide. The protestors are demanding the resignation of local and regional officials who they blame for two decades of political stalemate that has left the economy in dire straits and blame for allowing several city's state-owned companies to go bankrupt after dubious privatizations. AFP PHOTO / ELVIS BARUKCIC

Bosnijā turpinoties pret valdību vērstajām demonstrācijām, protestētāji 7.februāra vakarā aizdedzinājuši prezidenta galvaspilsētas rezidenci.

Piektdien protestētāji, kuru vidū pamatā ir bezdarbnieki, vairākās Bosnijas un Hercegovinas pilsētās sāka ar tā dēvētajiem Molotova kokteiļiem apmētāt valsts iestāžu ēkas, cenšoties tajās izraisīt ugunsgrēkus.

Tuzlā un Zenicā tika aizdedzinātas vietējo pašvaldību ēkas, bet galvaspilsētā – Sarajevas reģiona administrācijas nams.

Demonstranti, kas Sarajevā ielenca visu valdības ēku kvartālu, izsita logu arī prezidenta rezidencei un iemeta pa to degmaisījuma pudeli, izraisot ugunsgrēku.

Lai apturētu nekārtību cēlājus, policija izmantojusi asaru gāzi, gumijas lodes un ūdensmetējus. Savukārt demonstranti pret policiju izmanto akmeņus, nūjas, petardes un Molotova kokteiļus.

Kā ziņo aģentūra “Reuters”, sadursmēs Sarajevā cietuši aptuveni simts cilvēki, tostarp 60 policisti.

Protesti, kas trešdien sākās Tuzlā Bosnijas ziemeļos, pārsviedušies arī uz Zenicu, Bihaču un Mostaru, kā arī uz Serbu Republikas galvaspilsētu Baņa Luku.

Nemieri atspoguļo pieaugošo neapmierinātību ar etnisko kopienu politiķu konfliktiem, kas paralizējuši valsts pārvaldi un nobremzējuši ekonomikas attīstību.

Bezdarba līmenis Bosnijā sasniedzis 27,5% un ir augstākais starp Balkānu valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+