Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
15. maijs, 2014
Drukāt

Vjetnamā protestētāji dedzina ķīniešu ražotnes

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nekārtības, kas ir visai neierasta parādība komunistu pārvaldītajā Vjetnamā, uzliesmoja, kad tūkstošiem strādnieku sāka streiku, protestējot pret Ķīnas naftas urbšanas iekārtas nogādāšanu uz Paraselu arhipelāga piekrastes ūdeņiem, uz kuriem pretendē arī Japāna.

Protestētāji uzbruka tām ražotnēm, kuras pieder ķīniešiem vai kuras ķīnieši vada. Starp Vjetnamu un Ķīnu pastāv ilgstošs teritoriālais konflikts par šo Dienvidķīnas jūras salu piederību. Paraselu salas atrodas Ķīnas valdījumā, taču uz tām pretendē arī Vjetnama. Naftas iegulu izpēte, kā arī domstarpības par zvejas tiesībām bieži noved pie diplomātiskiem konfliktiem ar Ķīnas kaimiņvalstīm.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+