×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Protestētāji Ukrainā izveidojuši barikādes ap ieņemto administrāciju ēkām

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04038740 Protesters stay on a barricade as they have a temporary truce with riot police during an anti-government protest in downtown Kiev, Ukraine, 23 January 2014. At least two people died of gunshot wounds on 22 January during anti-government protests in Ukraine, prosecutors said. A demonstrator also reportedly fell to his death after being chased by police. The violent protests have been raging in the Ukrainian capital since 19 January. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ukrainā protestētāji naktī uz piektdienu izveidojuši barikādes no sniega maisiem un riepām ap iepriekšējā dienā ieņemtajām Ļvovas un Rivnes apgabalu administrācijas ēkām.

Aktīvisti bažījas, ka viņus mēģinās ar spēku padzīt no ieņemtajām ēkām. Milicijas darbinieki pašreiz neiejaucas notiekošajā.

Rivnes apgabala administrācijas ēkas ieņemšanas rezultātā atstādināti četri apgabala gubernatora vietnieki. Pats reģiona vadītājs Vasilijs Bertašs, kura atkāpšanos pieprasīja protestētāji, atrodas atvaļinājumā ārzemēs un viņam piektdien paredzēts atgriezties Rivnē. Pēc protestētāju ielaušanās ēkā milicija no viņiem saņēma solījumu, ka īpašums necietīs, un devās prom.

Savukārt Ļvovā protestētāji piespieda apgabala administrācijas priekšsēdētāju Oļegu Salo parakstīt iesniegumu par amata atstāšanu, taču viņš vēlāk to atsauca, paziņojot, ka to darījis fiziskas izrēķināšanās draudu ietekmē.

Protestētāji ceturtdienas vakarā ieņēma arī Čerkasu un Ternopoles apgabalu administrācijas ēkas. Čerkasos milicijai izdevās protestētājus padzīt, bet Ternopolē par notikušo ierosināta krimināllieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+