×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Protestos Frankfurtē ievainots policists, aizdedzināti divi policijas automobiļi (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas pilsētā Frankfurtē pie Mainas trešdienas rītā sākās kreiso spēku rīkoti protesti pret taupības pasākumiem, un šo protestu gaitā tika ievainots viens policists un aizdedzināti vismaz divi policijas automobiļi.

Policists tika ievainots, demonstrantiem metot akmeņus pie Vecās operas nama. Protestētāju mērķis ir bloķēt Eiropas Centrālās bankas (ECB) jaunās ēkas oficiālās atklāšanas ceremoniju, kas paredzēta trešdien pulksten 11 (12 pēc Latvijas laika) ECB prezidenta Mario Dragi klātbūtnē. Viņi protestē pret ECB lomu tēriņu ierobežošanas un parādu samazināšanas pārraudzībā tādās finanšu problēmu piemeklētās valstīs kā Grieķija.

Sagaidāms, ka protestos pret taupības pasākumiem pie ECB jaunās ēkas trešdien piedalīsies vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku. Policija ir izveidojusi drošības zonu vairāku simtu metru rādiusā ap šo ēku, lai neļautu protestētājiem tai tuvoties. Pret kapitālismu un taupības pasākumiem noskaņotās kustības “Blockupy” demonstrācijā piedalīsies tādi grupējumi kā “Attac”, arodbiedrības, Grieķijas galēji kreiso partiju apvienības “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA) un Spānijas kreisās partijas “Podemos” (“Mēs varam”) pārstāvji.

Policija ir sagatavojusi ūdens lielgabalu un helikopterus gadījumam, ja protesti kļūtu vardarbīgi. 2012. gada martā demonstrācijā Frankfurtes centrā tika ievainots viens policists. ECB paziņoja, ka plāno trešdien darboties “pilnīgi operatīvi”, neraugoties uz protestiem un policijas izveidoto drošības zonu ar barikādēm un dzeloņstieplēm, tomēr daži bankas darbinieki varētu strādāt mājās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. oo,vaciesi sacurajusies…mizeji

Draugiem Facebook Twitter Google+