Pasaulē
Eiropa

Protestos Kemnicā vairāki ievainotie1

Foto AFP/Scanpix/LETA

Sadursmēs, kas izcēlušās Kemnicā, atsākoties protestiem, kurus izraisījusi kāda vietējā noduršana acīmredzamā konfliktā ar imigrantiem, pirmdien ievainoti vairāki cilvēki.

Vairāki tūkstoši sašutušo protestētāju, virs kuru galvām plīvoja Vācijas karogi, izsauca pret “noziedzniekiem ārzemniekiem” vērstus saukļus.

Policija mēģināja viņus nošķirt no aptuveni 1000 lielā kreiso radikāļu pūļa, kas bija pulcējušies uz kontrdemonstrāciju.

Abas naidīgās nometnes sāka viena otru apmētāt ar petardēm un citiem priekšmetiem. Policija ziņo, ka vairākus cietušie nācies nogādāt slimnīcā.

Pret imigrantiem noskaņotie demonstranti skandēja antikomunistiskās revolūcijas laiku saukļi “Wir sind das Volk” (“Mēs esam tauta”), kā arī kustības PEGIDA iecienītos saukli “Luegenpresse” (“Melīgā prese”). Saknēja arī aicinājumi “apturēt bēgļu plūdus” un “aizstāvēt Eiropu”.

Daļa demonstrantu bija rotājušies ar eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) simboliku, bet pūlī bija redzami arī neonacistiskās Nacionāldemokrātiskās partijas (NPD) un citu galēji labējo organizāciju simboli.

Daži protestēji demonstrēja arī Vācijā aizliegto nacistu sveicienu, vēsta policija.

Savukārt pretējās nometnes demonstranti skandēja: “Nacisti vācieties!”, bet uz viņu plakātiem ironiskā kārtā bija lasāms: “Likuma varu, nevis linča tiesu!”

Kā ziņots, naktī uz svētdienu Kemnicā izcēlās konflikts starp divām vīriešu grupām, kad izplatījās ziņas, ka pēc pilsētas svētku pirmās dienas notikusi uzmākšanās kādai sievietei.

Konflikta laikā sadurti trīs vīrieši, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris. Abi pārējie ar smagiem savainojumiem hospitalizēti.

Mediji vēsta, ka visi sadurtie ir vācieši.

Pirmajā protesta akcijā, kas Kemnicā notika svētdien, iesaistījās aptuveni 100 cilvēki, un tā noritēja bez starpgadījumiem.

Otrajā demonstrācijā, kas sākās vēlāk svētdien piedalījās jau 800 cilvēki, un tās kontrolēšanai ar sākotnējo policistu skaitu nebija pietiekami.

Demonstranti “nav izrādījuši vēlmi sadarboties”, un daži pat svieduši likumsargiem ar pudelēm.

Lai izklīdinātu protestētājus, policija bija nepieciešami papildspēki no Leipcigas un Drēzdenes.

Kemnicas Policijas priekšniece Sonja Pencela pirmdien izteicās, ka vardarbīgi noskaņoti bijuši aptuveni 50 no 800 demonstrantiem.

Jau iepriekš Kemnicas policijas pārstāvis pavēstīja, ka pēc svētdienas spontānā mītiņa uzsākta izmeklēšana par diviem miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, par vienu iebiedēšanas gadījumu un par vienu nepakļaušanās gadījumu tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvjiem.

Pilsētas svētku otrās dienas pasākumi, kas bija paredzēti līdz astoņiem vakarā, nekārtību dēļ tika pārtraukti jau četros pēcpusdienā.

Pirmdien saistībā ar Kemnicā notikušo slepkavību tiesas priekšā stājās kāds 22 gadus vecs Irākas pilsonis un kāds 23 gadus vecs sīrietis.

Iepriekš pirmdien Vācijas valdība nosodīja “labējos ekstrēmistus”, kas, reaģējot uz ziņām par slepkavību, spontāni svētdien sapulcējušies Kemnicā un sarīkojuši ārvalstnieku “medības”.

“Tam, kas vakar bija redzams atsevišķās Kemnicas vietās un ticis ierakstīts arī video, nav vietas konstitucionālā valstī,” paziņoja valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts.

“Mēs neakceptēsim šādu pūļa uzvedību, šādas atšķirīga izskata, atšķirīgas izcelsmes cilvēku medības vai mēģinājumus izplatīt naidu ielās,” uzsvēra Zeiberts.

Tikmēr gan labējie radikāļi, gan kreisie ekstrēmisti sociālajos medijos izplatīja aicinājumus uz jauniem protestiem.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Dienvidkoreja raida brīdinājuma šāvienus uz Krievijas kara lidmašīnu
12 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Grieķijas valdība paziņo par nodokļu samazināšanu un iztur uzticības balsojumu
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Irānā demonstrē kadrus ar sagūstīto kuģa komandu, kurā ir arī latvietis
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
2 stundas