×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Protestos Spānijā piedalā simtiem tūkstoši cilveku

madride

Simtiem tūkstoši cilvēku visā Spānijā piedalījušies protestos pret darba tirgus reformām, kuras atvieglo algu samazināšanu un darbinieku atlaišanu.

Spānijas divas lielākās arodbiedrības CCOO un UGT rīkoja protesta akcijas 57 lielpilsētās. Lielākie protesti notika Madridē un Barselonā. Spānijas jaunā konservatīvā valdība apgalvo, ka darba tirgus reformas ir vajadzīgas, lai samazinātu bezdarba līmeni, kas Spānijā sasniedzis 22,85 procentus un ir augstākais ekonomiski attīstītajās valstīs. Arodbiedrības uzskata, ka šīs reformas samazinās darbavietu skaitu un mazinās strādājošo drošību par savām darbavietām.

Arodbiedrību pārstāvji sacīja, ka Madridē protestos izgājuši 500 tūkstoši cilvēku, Barselonā – 400 tūkstoši, Valensijā – 150 tūkstoši, un Seviļā – 50 tūkstoši. Policija gan paziņoja, ka Madridē bijuši 50 tūkstoši protestētāju, Barselonā – 30 tūkstoši, Valensijā – 25 tūkstoši, bet Seviļā – pieci tūkstoši. Madridē protestētāji devās gājienā aiz milzu plakāta ar uzrakstu “Nē netaisnīgajai, neefektīvajai un bezjēdzīgajai reformai” un sauca “streiku! streiku! streiku!”.

Spānijas premjerministra Mariano Rahoja valdība 11. februārī atbalstīja darba tirgus reformas, kas samazina darba devēja izdevumus darbinieku atlaišanas gadījumā. Arodbiedrības jau tajā pašā dienā reaģēja, aicinot protestēt 19. februārī. Bazdarbs Spānijā ir trīskāršojies kopš 2007. gada, kad tas bija sarucis līdz 7,95 procentiem. 2008. gadā plīstot nekustamo īpašumu burbulim, miljoniem cilvēku Spānijā zaudēja darbu būvniecības nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+