Latvijā
Sabiedrība

Protests pret praidu pie Vērmanes dārza pulcē dažus desmitus cilvēku1

Foto no LA arhīva

Fonda “Stop imigrācijai” pieteiktajā protesta akcijā pret praidu pie Vērmanes dārza pulcējušies aptuveni 30 cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Organizatori pasākumu definējuši kā “protestu pret homoseksuālu un citu mentālu noviržu popularizēšanu”.

Protestētāji cenšas uzrunāt garāmgājējus, tomēr atsaucība nav liela, novēroja aģentūra LETA.

Piketētājiem rokās ir plakāti, kuros pausts skaidrs viedoklis pret “Baltijas praidu” un seksuālajām minoritātēm. Viens no plakātiem vēsta “Varavīksne nav lesbiete”, uz vēl kāda ir rakstīts “Māte, tēvs, ģimene”.

Tāpat viņiem līdzi ir skaļrunis, kas pagaidām netiek izmantots.

Piketētājus no malas uzrauga aptuveni 14 Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.

Seši praida pretinieki sastājušies arī uz Krišjāņa Barona ielas. Viņu sagatavotais plakāts citē Pirmās Mozus grāmatas punktus. Šos piketētājus uzrauga viens pašvaldības policists.

Likumsargi redzami arī Vērmanes dārzā un ap tā perimetru, kur pusdienlaikā sāksies “Baltijas praida” kulminācija – gājiens.

Vērmanes dārzā skan mūzika un redzami pasākuma organizatori. Gar parka teritoriju jau staigā daži jaunieši ar varavīksnes karogiem un citiem atribūtiem varavīksnes karoga krāsās. Parku apstaigā arī kinologi ar suņiem, novēroja aģentūra LETA.

Kā vēstīts, “Baltijas praida” gājiens no Vērmanes dārza startēs plkst.13. Tā organizētāji ir aicinājuši gājiena dalībniekus ignorēt pasākuma tuvumā esošos protestus, liecina informācija pasākuma programmā. “Lūdzam neiesaistīties nekādās diskusijās, nepievērst protestētājiem uzmanību, tā vietā izbaudīt gājienu un pasākumu,” uzsver organizatori.

Pēc viņu paustā, “Baltijas praida” drošības pasākumi būs ļoti nopietni, tomēr vienlaikus nedrīkst aizmirst, ka pasākums ir svētki, tādējādi dalībnieki var justies droši, brīvi un līksmi.

Vēl viens pret praidu vērsts pasākums sestdien no plkst.12 norisināsies arī Lucavsalā. Tur biedrība “Tautas tiesību kustība” aicina cilvēkus izvēlēties dalību praidā vai ģimenes svētkos, norādot, ka ir aktīvisti, kuri sapratuši “vienu patiesību” un nolēmuši organizēt “tradicionālas ģimenes svētkus brīdī, kad Rīgā notiks geju un lesbiešu gājiens centrā”. Rīgas pašvaldība ir saskaņojusi pasākuma norisi.

Tikmēr Valsts policija (VP) praida laikā pieteiktajos pasākumos kārtības nodrošināšanai strādā pēc speciāli izstrādāta plāna un šim nolūkam ieplānoti nepieciešamie policijas resursi, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja VP preses pārstāve Sigita Pildava.

LA.lv