×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Protestu ēnā Berlīnē aizvadīta ceremonija par godu bijušajam prezidentam Vulfam

taure

Ceturtdienas vakarā Berlīnē tika rīkota svinīga ceremonija par godu bijušajam prezidentam Kristiānam Vulfam, kurš skaļo skandālu dēļ februārī bija spiests atkāpties no amata.

 

Cenšoties traucēt pasākuma norisi, aptuveni 250 demonstranti pūta afrikāņu taures vuvuzelas, kas kļuvušas populāras pēc Dienvidāfrikā notikušās 2010. gada pasaules futbola čempionāta. Uz svinīgo ceremoniju bija ielūgti 369 viesi, bet aptuveni 160 no tiem neieradās, protestējot pret bijušo prezidentu, vēsta laikraksts laikraksts “Bild”. Tomēr pasākumā, kas notika prezidenta pils dārzā, piedalījās kanclere Angela Merkele un lielākā daļa ministru.

Savā uzrunā Vulfs uzsvēra, ka ir svarīgi Vācijā saglabāt dažādību, un solīja, ka arī turpmāk būs uzticīgs “mūsu valstij un tās ļaudīm”. Savukārt Bundesrāta priekšsēdētājs Horsts Zēhofers pauda pārliecību, ka Vulfs bija “labs mūsdienu Vācijas pārstāvis”. Opozīcijas politiķi gan bija Vulfu aicinājuši atteikties no šīs ceremonijas, ņemot vērā apstākļus, kādos viņš bija spiests pamest augsto amatu. “Cilvēkam, kurš neveiksmīgi pildīja pienākumus, tiek rīkota atvadu ceremonija, it kā viņš Vācijas labā būtu paveicis diženas lietas,” vietējiem medijiem savu sašutumu neslēpa sociāldemokrātu līderis Zigmārs Gābriels.

Skandāli sākās aizvadītā gada nogalē, kad atklātībā nonāca informācija, ka 52 gadus vecais Vulfs, toreiz vēl būdams Lejassaksijas federālās zemes premjerministrs, pavalsts deputātiem noklusēja, ka no turīgā uzņēmēja Egona Gērkensa sievas saņēmis ievērojamu aizdevumu mājas iegādei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+