Pasaulē
Eiropa

Protestu Hamburgā dēļ Melānija Trampa nevar izkļūt no viesnīcas 0

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Plašo pret G20 samitu vērsto protestu dēļ ASV pirmā lēdija Melānija Trampa piektdien bijusi spiesta palikt viesnīcā un nav varējusi apmeklēt Hamburgā plānotos pasākumus, piektdien paziņojusi pirmās lēdijas preses pārstāve.

Policija drošības apsvērumu dēļ nav atļāvusi Melānijai Trampai atstāt viesnīcu.

ASV pirmā lēdija tādēļ nokavējusi G20 valstu līderu laulāto draugu oficiālās programmas pirmo daļu – braucienu ar kuģīti pa Hamburgas ostu.

Citu pasaules lielvalstu līderu dzīvesbiedri piedalījās braucienā kā plānots, tostarp Vācijas kancleres Angelas Merkeles vīrs Joahims Zauers, Francijas prezidenta Emanuela Makrona sieva Brižita Makrona un Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas vīrs Filips Mejs.

Saistītie raksti

Braucienā ar kuģīti piedalījās arī Kanādas premjerministra Džastina Trudo sieva Sofija Trudo, kura bija paņēmusi trīs gadus vecos dēlu.

Tomēr tālākajā programma drošības apsvērumu dēļ izdarītas izmaiņas, ziņo mediji.

G20 valstu līderu laulātajiem draugiem bija plānotas arī kopīgas pusdienas un klimata izpētes centra apmeklējums, uz ko uzstāja Zauers un kas tiek vērtēts pretrunīgi, ņemot vērā Trampa lēmumu par ASV izstāšanos no ANO Parīzes klimata vienošanās.

Plašo protestu dēļ Tramps piektdien bija spiests pa apkārtceļu doties uz G20 samita norises vietu.

Lai savaldītu protestētājus, Hamburgas policija ir pieprasījusi papildspēkus no citām Vācijas vietām.

Jau ziņots, ka protesti Hamburgā ir pārauguši vardarbībā un notiek sadursmes starp protestētājiem un policiju.

LA.lv