×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2015
Drukāt

Provizoriskie rezultāti: Grieķijā vairākums nobalsojis pret aizdevēju priekšlikumiem (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijā svētdien, 5.jūlijā, notikušajā referendumā lielākā daļa balsotāju ir noraidījuši starptautisko aizdevēju priekšlikumus, liecina Iekšlietu ministrijas publiskotie provizoriskie rezultāti, kas iegūti pēc 50,11% balsu saskaitīšanas.

Atbilstoši šiem rezultātiem pret ir nobalsojuši 61,21%, bet par – 38,79% referenduma dalībnieku.

Uz provizoriskajiem rezultātiem balstītā Iekšlietu ministrijas oficiālā prognoze liecina, ka pret ir nobalsojis 61%, bet par – 39% referenduma dalībnieku.

Referendumā tika uzdots jautājums, kurš ir daudz kritizēts kā juridiski nekorekts, sarežģīts un mulsinošs: “Vai būtu jāpieņem vienošanās plāns, ko eiro grupai 25.06.15. iesniedza Eiropas Komisija, Eiropas Centrālā banka un Starptautiskais Valūtas fonds, un, kurā ir divas daļas, kas ir to apvienotais priekšlikums? Pirmā dokumenta nosaukums ir “Reformas pašreizējas programmas pabeigšanai un pēc tās” un otra – “Sākotnējā parāda ilgtspējas analīze”. Balsotajiem bija jāatzīmē viena no divām atbildēm – “jā” vai “nē”.

Balsošanas iecirkņi bija atvērti no pulksten 7 līdz 19 pēc vietējā laika, kas ir vienāds ar Latvijas laiku.

Grieķijas parādu krīze, kas turpinājusies jau vairākus gadus, saasinājās pēdējos mēnešos, kas Grieķijas valdība un starptautiskie aizdevēji mēģināja vienoties par reformu programmu, lai Grieķija varētu saņemt pēdējo maksājumu 7,2 miljardu eiro apmērā no starptautiskā aizdevuma pirms aizdevuma programmas termiņa beigām šā gada 30.jūnijā.

Krīzi vēl vairāk saasināja premjerministra Alekša Cipra izsludinātais referendums pēc tam, kad pagājušajā nedēļas nogalē sarunas ar aizdevējiem nevainagojās panākumiem.

Cipra mērķtiecīgie manevri saniknoja starptautiskos aizdevējus, tādēļ sarunas par aizdevumu pārtrūka dažas dienas, pirms Grieķijai bija jāatmaksā Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) 1,5 miljardi eiro.

Bez nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem Grieķijas valdība nespēja izpildīt savas saistības pret SVF un pirmdien noteica kapitāla kontroles pasākumus un slēdza bankas, lai novērstu masveida naudas līdzekļu izņemšanu, ko bija sākuši Grieķijas iedzīvotāji.

Eiropas Savienības (ES) līderi ir brīdinājuši, ka gadījumā, ja Grieķijas iedzīvotāji referendumā noraidīs starptautisko aizdevēju piedāvājumu, Grieķijai varētu nākties atstāt eiro zonu.

Grieķija  vairākās kārtās no Starptautiskā Valūtas fonda, Eiropas Centrālās bankas un Eiropas Savienības valstu valdībām ir aizņēmusies kopumā 240 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nesaprotu, par ko grieķi tā priecājas? Vai par to, ka visu laiku aizņēmušies un nu nav spējīgi atdot šo aizņemto naudu, vainojot par to naudas aizdevējus, nevis savu nemākulīgo saimniekošanu? Vai viņi dzīvo realitātē, vai kaut kādās ilūzijās? Eiforija tūlīt pāries, bet grieķi jau ir pie sasistas siles, jo naudas nav un ir lielas šaubas, vai Eiropa to turpinās aizdot pēc šāda izlēciena. Trakākais viņiem vēl priekšā un vai kāds pēc visa tā sarunas vispār atsāks?

  2. Nešķīstai trīssavienībai -Pasaules bankai,Starptautiskam valūtas fondam un Pasaules tirdzniecības organizācijai ,kas nekautrējas iedzīvoties uz citu nelaimes rēķina pienāks drīzs gals.
    Var jau apsmiet grieķus un ņirgāties var viņiem,bet viņu piemērs atkratīties no augļotāju diktāta iedvesmos daudzus,protams, izņemot latviešus.

  3. TV diktors kā sensāciju pasniedza, ka Grieķijā valda MILZĪGS bezdarbs – ap 25-26%… Atbrauc, rīdziniek, uz Latgali – te, Rēzeknē, Balvos u.c. ir tieši tāds pats bezdarba līmenis! Tad ko, mums arī kā grieķiem iet ielās un prasīt cilvēka cienīgu dzīvi?
    Riebjas, kaitina un tracina, ka ziņās muļļā tos ārpolitikas jautājumus līdz apnikumam. Kāpēc neredzat (lasi – nevēlaties redzēt) to, kas notiek Latvijā ārpus Rīgas?????????????????

  4. tad sledzam boditi ciet. rīt sajusminātie grieķi stāves pie tukšajiem bankomātiem un ar nostaļģiju atceresies laikus kad vel 60 eiro dienā deva. ja jau netaisās atdot parādus tad naidas vairs nebūs. nemaz nebūs:)

Draugiem Facebook Twitter Google+