Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Provocēt esošo lietu kārtību un runāt par nākotni digitālajā pasaulē. Aicina uz diskusiju0

Publicitātes foto

“Digital Freedom Fesival” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā aicina uz diskusiju “Kas nodrošinās digitālās nākotnes kiberdrošību?”. Tā notiks 29. oktobrī no plkst.10 līdz 12 kopstrādes telpā “OraculeTang Space”, kas atrodas Doma laukumā 2, Rīgā.

Diskusijas galvenais mērķis ir veicināt izpratni par sadarbību starp vairākām ar kiberdrošību saistītām iestādēm, diskutēt par kiberdrošības attīstības tendencēm un riskiem Eiropā, datu aizsardzību un drošāku interneta lietošanu ikdienā.

Mūsdienās ar kiberapdraudējumiem sastopas gan valsts iestādes un uzņēmēji, gan individuāli interneta lietotāji, tādēļ caurredzama un koordinēta sadarbība ir vitāli nepieciešama.

Diskusiju atklās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Agnese Dagile un “Digital Freedom Festival” līdzdibinātājs Juris Šleiers.

Diskusijā piedalīsies Eiropas Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) pārstāvis Stīvs Pērsers (Steve Purser), CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) vadītājs Jānis Bokta un Gints Kiršteins no IT drošības startup uzņēmuma “NotaKey”.

“Digital Freedom Festival” līdzdibinātājs Juris Šleiers norāda, ka festivāla mērķis ir provocēt esošo lietu kārtību un runāt par nākotni digitālajā pasaulē.

Pateicoties stabilajai sadarbībai ar Eiropas Komisiju, ir iespēja runāt par tādu aktuālu tēmu kā kiberdrošība. Mēdz teikt, ka kiberuzbrucēji vienmēr ir soli priekšā kiberdrošības aizsardzības iestādēm.

“Vai un kā ikdienā būdami darba ņēmēji, devēji vai vienkārši ikdienas lietotāji varam pasargāt sevi un savus apkārtējos no kiberapdraudējumiem? Par to diskutēsim,” skaidro Šleiers.

“Digitālās pasaules straujā attīstība ir metusi izaicinājumu arī Eiropai – kļūt par digitālo čempionu,” uzsver Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja vietas izpildītājs Andris Kužnieks.

Eiropas Savienība, kas sevi pieteikusi kā digitālā vienotā tirgus pārvaldītāju, nevar tikai baudīt tā priekšrocības – nepieciešama pilnveidošanās.

“Attīstoties tirgum, ir jāattīstās un jāaudzē muskuļi tā dalībniekiem. Šī brīža tehnoloģiskajā revolūcijā redzam, ka Eiropas digitālajam spēkam ir vēl kur augt. Kiberdrošības stiprināšana ir vienīgais veids, kā nodrošināt stipru un dzīvotspējīgu vienoto digitālo tirgu, kas darbojas visu iedzīvotāju labā.”

Diskusija notiks angļu valodā. Tajā aicināti piedalīties politikas veidotāji, startup uzņēmumu ekosistēmas pārstāvji, viedokļu līderi un mediji, līdz 26. oktobrim aizpildot pieteikuma anketu.

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par kiberdrošības jautājumiem, oktobris ir pasludināts par Eiropas kiberdrošības mēnesi. Šo iniciatīvu uzsāka ENISA sadarbībā ar Eiropas Komisiju, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai informācijas tehnoloģiju lietošanai un datu apstrādei.

“Digital Freedom Festival” konference, kas notiks no 30.novembra līdz 1.decembrim, galvenā tēma būs veltīta cilvēks-mašīna (Human&Machine) tematikai, taču viena no apakštēmām būs veltīta arī kiberdrošībai.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Esmu dzirdējis par trim pretendentiem.” Izskan versijas par investoriem, kas interesējas par “Olainfarm”
11 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Noskaidrots, kas ieviesīs un uzturēs vienoto datu vidi “Rail Baltica” dzelzceļa līnijai
12 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Par miljonāru dēvētais Kesenfelds dibinājis jaunu uzņēmumu
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas