Sports
Hokejs

Provokācijas, apčurātas sienas – “Kurbads” halli “iesvēta” poļu hokeja ultras7

foto: LETA

Latvijas hokeja čempioniem Rīgas “Kurbads” nācās veltīt lielas pūles, lai tiktu galā ar poļu fanu provokācijām, “LA” pastāstīja vienības prezidents Andis Pikāns.

Šajā nedēļas nogalē “Kurbada” jaunajā hallē Rumbulā notiek Kontinentālā kausa otrās kārtas B grupas spēles, kurā četru komandu konkurencē mājinieki uzvarēja pirmajās divās spēlēs un jau pirms pēdējā mača nodrošināja iekļūšanu nākamajā kārtā. Turnīra pirmajā dienā ar 5:2 tika pieveikta Polijas “Tychy” vienība, kuru klātienē atbalstīja pāris simti agresīvu fanu.

“”Tychy” ir agresīvākā ultru grupa Polijas hokejā, kas darbojas arī futbolā. Huligāni, mūs par to informēja jau iepriekš. Trāpījāmies uz trakāko, kas var būt, un jāteic, ka tā arī bija, tāpēc tā mums bija liela pieredze,” sacīja Andis Pikāns. “Cilvēks, kas atbildīgs par drošību, paveica ļoti labu darbu, piesaistījām arī pašvaldības un valsts policiju, specvienību. Kopā ap 50 cilvēku. Tas, ka poļu fani rada hallē atmosfēru, ir forši, bet viņi arī ļoti pārbaudīja robežas, cik tālu var iet – ja mēs nebūtu gatavi, tad sāktos nekārtības. Atbrauca “burās” un jau no sākuma bija provokācijas. Viņi, piemēram, gāja pa halli un skatījās, kur ir novērošanas kameras, ar apsargiem pārbaudīja, ko var atļauties, ko nevar. Apčurāti halles stūri, sienas aplīmētas ar uzlīmēm. Divi fani izraidīti no halles.” Saruna notika vēl pirms turnīra noslēguma dienas un Pikāns izteica cerību, ka šogad atklātā halle necietīs vairāk, piemēram, netiks apkāsotas sienas, kā viņi bieži mēdzot darīt, jo izmaksas jau tagad ir ievērojamākas nekā ieņēmumi no pārdotajām biļetēm.

Debija Kontinentālajā kausā “Kurbadam” bija ļoti veiksmīga. “Plāns izpildīts un sasniegta nākamā kārta, tāpēc turnīru var vērtēt pozitīvi. Pārliecinājos, ka mums sanāk spēlēt no aizsardzības,” norādīja Pikāns. ““Tychy” ir profesionāla komanda ar daudz lielāku budžetu, labi spēlētāji, bet šoreiz visu izšķīra vārtsarga sniegums un pieredze – Jānis Sprukts mums iedeva ļoti daudz, tāpat Mārtiņš Cipulis, par kura sportisko formu šaubījāmies, taču viņš pierādīja, ka arī esot bez komandas nedod sev nekādas atlaides un var uzturēt sevi formā. Ar abiem runāšu par sadarbības turpināšanu. Vai būs vēl kāds pastiprinājums? Drīzāk nē nekā jā. Uzskatu, ka materiāls, ar ko strādāt, ir ļoti labs.”

LA.lv