Kultūra
Teātris un kino

Provokatīvo filmu “Baisās pasakas” rādīs Bauskas pilī 0

Publicitātes attēls

Bauskas pils ceremoniju zālē 29. septembrī plkst. 19 būs iespēja noskatīties Itālijas režisora Mateo Garones veidotu filmu pieaugušajiem “Baisās pasakas” – vienu no visu laiku provokatīvākajām pasaku filmām, kas pirmizrādi piedzīvoja 2015. gadā, LA.lv uzzināja muzejā.

Filmai par pamatu ņemti 17. gadsimta Neapoles galma dzejnieka Džambatistas Bazila darbi, kuros atrodami aizmetņi pasakām par dusošo skaistuli un pelnrušķīti to agrīnajās, apzināti neizpušķotajās versijās. Vēlāk šīs pasaku tēmas attīstīja Šarls Pero, brāļi Grimmi un Hanss Kristians Andersens.

Filmu raksturo krāšņas dekorācijas, izsmalcināti tērpi un elpu aizraujoši skati, kas mijas ar režisora fantāzijām, vīzijām un melno humoru, kas krasi kontrastē ar ierastajām Holivudas “pasaku filmām”. Režisoram šī ir pirmā filma angļu valodā, kas vienlaicīgi apbur, pārsteidz un šokē.

Pateicoties filmas 12 miljons eiro lielajam budžetam tajā filmējušies izcili Holivudas aktieri: Selma Hajeka, Vincents Kasels, Tobijs Džounss, Džons C. Reilijs, Šīrlija Hendersone, Bībī Keiva.

Filma piedalījās 2015. gada Kannu kinofestivāla konkursa skatē, iekļauta arī Riga IFF programmā 2016. gadā.

LA.lv